Смекни!
smekni.com

Товарознавча характеристика вітчизняного шампанського та його конкурентоспроможність (стр. 10 из 18)

Як видно з таблиці, перелік шампаських вин широкий. Найбільшу частку асортименту складають "Шампанське України" та "Советское шампанское". Саме ці види вин є найбільш виробляємими на Україні. Фірмовим асортиментом представлені вина: "Золотой Дюк" та "Великий Князь Владимир" (ОЗШВ), "Артёмовское"(АЗШВ), "Золоте"(КЗШВ) та "Новий Світ"(НСЗШВ).

Таким чином, асортимент шампанських вин, реалізуємих в НТЦ «Радунь», на нашу думку, є достатньо широким і може задовольняти попит споживачів.


Таблиця 10

Асортимент шампанських вин, реалізуємих у НТЦ «Радунь»
Найменування

Вид

Марка

Ємкість, л Підприємст-во виробник
"Шампанське України" ординарне сухе 0.75 КЗШВ
"Шампанське України" ординарне напівсухе 0.75 КЗШВ
"Шампанське України" ординарне напівсолодке 0.75 КЗШВ
"Шампанське України" ординарне солодке 0.75 КЗШВ
"Шампанське України" ординарне напівсухе 1.5 КЗШВ
"Шампанське України" ординарне напівсолодке 1.5 КЗШВ
"Советское шампанское" ординарне сухе 0.75 КЗШВ
"Советское шампанское" ординарне напівсухе 0.75 КЗШВ
"Советское шампанское" ординарне напівсолодке 0.75 КЗШВ
"Советское шампанское" ординарне солодке 0.75 КЗШВ
"Советское шампанское" ординарне напівсухе 1.5 КЗШВ
"Советское шампанское" ординарне напівсолодке 1.5 КЗШВ
"Золоте" витримане напівсухе 0.75 КЗШВ
"Золотой Дюк" колекційне брют 0.75 ОЗШВ
"Великий Князь Владимир" колекційне екстра брют 0.75 ОЗШВ
"Советское шампанское" ординарне напівсолодке 0.75 ОЗШВ
"Артёмовское" колекційне напівсухе 0.75 АЗШВ
"Новий Світ" колекційне напівсухе 0.75 НСЗШВ
"Советское шампанское" ординарне напівсухе 0.75 ХЗШВ
"Советское шампанское" ординарне напівсолодке 0.75 ХЗШВ
«Советское шампанское» ординарне напівсухе 0.75 ЗШВ «ЗБ»

3.2 Основні постачальники шампанського в НТЦ «Радунь»

Основні постачальники шампанських вин вітчизняного виробництва НТЦ «Радунь» представлені в таблиці 11.


Таблиця 11

Постачальники вітчизняних шампанських вин НТЦ "Радунь"

Постачальники

Назва (скорочено)

Обсяг пос-тачання за 1998 рік, тис. дал. Обсяг постачання за 1-ий квартал 1999 року, тис.дал.
Київський завод шампанських вин КЗШВ 0.27 0.09
Харківський завод шампанських вин ХЗШВ 0.17 0.01
Одеський завод шампанських вин ОЗШВ 0.1 0.03
Артемівський завод шампанських вин АЗШВ 0.2 0.02
Завод шампанських вин "Новий Світ" ЗШВ «НС» 0.1 0.01
Завод шампанських вин «Золота Балка» ЗШВ «ЗБ» 0.1 0.02
ООО ’’Украинское сырье’’ 0.09 0.01
Фірма ’’Гоптранс’’ 0.09 0.01
Київський винний завод КВЗ 0.2 0.012

З таблиці 13, ми бачимо, що найбільшу питому вагу у поставках НТЦ «Радунь» займає КЗШВ та Артемівський завод шампанських вин. Значні обсяги складають також Харківський завод шампанських вин, Одеський завод шампанських вин,Завод шампанських вин "Новий Світ" та Завод шампанських вин «Золота Балка». НТЦ «Радунь» співпрацює, як правило, із заводами-виробниками шампанських вин, оскільки це робить найбільш ефективними комерційні угоди, що обумовлюється, перш за все, нижчою закупівельною ціною.

Умови поставки регламентуються типовими договорами. Приклади договоів представлені в додатку 8.

Незначну частку в постачанні шампанських вин складають і фірми-посередники такі, як ООО ’’Украинское сырье’’ та фірма ’’Гоптранс’’.

Проведені дослідження умов транспортування шампанських вин постачальниками показали, що умови транспортування та зберігання відповідають ГОСТу.

Кожна пляшка, укладена в ящик, повністю обернена папером. Пляшки упаковані в ящики з гофрованого картону. Пляшки укладені у закриті ящики, використовується гофрований картон для прокладки. У зимовий час внутрішні стінки закритих ящиків вислано пінопластом.

Закриті ящики і короби обтягнуто стальною стрічкою, кінці якої опломбовано і скріплено «у замок», або короби обклеєно паперовою гумованою стрічкою у два пояси.

На торцевій стінці дерев’яного ящика і коробу незмиваючою фарбою зо допомогою трафарету або на віддрукованому типографським способом і щільно приклеєному бланку нанесені наступні позначення:

1- найменування підприємства-виробника;

2- найменування продукції;

3- номер ящика;

4- кількість пляшок;

5- вага брутто ящика у кг;

6- силует бокалу.

На кришці ящика зроблено чіткі надписи літерами розміром по висоті не менш 40 мм: «Угору не кантувати!», «Обережно скло!».

У кожний закритий ящик покладено ярлик із позначенням найменування продукції, кількості пляшок і їх ємкості, дати упакування і № пакувальника.

Пляшки з вином, що укупорені корковою пробкою, зберігаються у горизонтальному положенні. Шампанські вина у НТЦ «Радунь» зберігаються у приміщеннях, що ізольовані від дуже пахучих товарів, захищених від сонячних променів, при температурі 8-16 С.

Гарантійний термін зберігання шампанських вин при вказаних вище умовах становить чотири -шість місяців з дня випуску з підприємства-виробника.

Транспортувались шампанські вина при температурі 8-16 С.


3.3. Дослідження якості шампанського вітчизняного виробництва, яке реалізується вНТЦ «Радунь»

3.3.1. Дослідження органолептичних властивостей шампанських вин

Метою нашої роботи було дослідження органолептичних властивостей досліджуваних зразків шампанських вин вітчизняного виробництва, реалізуємих в НТЦ «Радунь».

Для проведення досліджень були відібрані зразки шампанского різних виробників.

Визначали: прозорість, колір, букет, смак і мус вина.

В результаті досліджень встановлено, що шампанські вина розлиті у пляшки ємкістю 0,8 л за ГОСТ 10117. Було виявлено, що розлив вина відповідає вимогам стандарту, а саме налив було проведено по рівню, висота рівня рідини в пляшці, рахуючи від верхнього краю венчика пляшки, склала 8 см при температурі 20 С.

Укупорку шампанських вин було проведено поліетиленовими пробками спеціальної конструкції. На пробку було надіто проволочну вуздечку, яка була закріплена за поясок горла пляшки. При укупорці корковою пробкою під вуздечку поміщався металічний ковпачок. Горло пляшки і виступаюча частина пробки оформлені металічною фольгою на 11 см, якщо рахувати від верхнього краю вінчика горла пляшки. Нижній край фольги закрито наклеєною на горло пляшки кольореткою. На кольоретці вказано назву шампанського вина.

Етикетки наклеєно на циліндричну частину пляшки на відстані 1-1,5 см від її дна. На етикетці вказано назву шампанського вина і підприємства-виробника. На зворотній стороні етикетки проставлено номер партії шампанського вина і дату розливу.

Дегустація є основним способом характеристики якості шампанських вин. Вона не змінює, а доповнює і узагальнює результати оцінки шампанських вин об'єктивними методами, які не завжди можуть забезпечити визначення речовин, які знаходяться у винах у дуже невеликій кількості. Однак саме ці речовини часто суттєво впливають на смак і букет вина. Дегустація дає уявлення про загальну гармонію вина, яка складається у результаті складної взаємодії різних смакових і ароматичних речовин. Оскільки вино- тонкий продукт з виключно великим розмаїттям відтінків букету і смаку, дегустаційну оцінку якості вина неможливо повністю замінити іншими методами.

Дегустацію проводять у спеціально обладнаних дегустаційних залах. У залах не повинно бути нічого зайвого, відволікаючого увагу дегустаторів. Колір стін і меблі не повинні бути дуже яскравими. Зали потрібно добре вентилювати.

Дегустаційний зал на КЗШВ відповідає всім вище зазначеним вимогам, тому там ми і проводили органолептичну оцінку досліджуваних зразків.

В процесі дегустації шампанських вин фіксували наступні основні показники: прозорість, колір, букет, смак і мус вина. Оцінку вина проводили за 10-бальною системою. Гранична оцінка кожного елемента вина наступна: прозорість- 0,5; колір- 0,5; букет- 3,0; смак- 5,0; мус- 1,0. Оцінка основних елементів вина проводили за відповідною шкалою:

Прозорість

Вино кристалічно прозоре з блиском 0,5

Вино дуже прозоре без блиску 0,4

Вино чисте з легким опалом 0,3

Вино мутне опалісцуюче 0,2

Вино дуже мутне 0,1

Колір

Повна відповідність типу та віку вина 0,5

Невелике відхилення забарвлення від кольору, властивого типу та віку вина 0,4 Значне відхилення від нормального кольору 0,3

Невідповідність кольору, властивому типу

та віку вина 0,2

Нетиповість кольору 0,1

Букет

Виключно тонкий розвинутий букет,

відповідає типу і віку вина 3

Добре розвинений букет, властивий типу вина,

але дещо простий 2,5

Слабко розвинутий букет, хоть і відповідаючий типу вина 2,25