Споживний маркетинг – маркетинг, який орієнтує підприємство на вивчення й задоволення як наявного, так і перспективного попиту споживачів.
Стратегічний маркетинг – маркетинг, який розробляє та реалізує генеральну програму дій підприємства на період більший за 5 років і мета якого – ефективне розміщення ресурсів підприємства для досягнення цільового ринку.
Стимулювання збуту – короткотермінові заходи, спрямовані на збудження швидкої реакції ринку у відповідь на пропоновану фірмою продукцію.
Стимулюючий маркетинг – вид маркетингу, завданням якого є перетворення нульового попиту на реальний; реалізується наданням продуктам нових характеристик, посиленим рекламуванням, інтенсифікацією збуту тощо.
Система засобів маркетингу – сукупність прийомів та методів, конкретний інструментарій, який використовується підприємством для досягнення поставленої мети, вирішення відповідних ринкових завдань.
Синхромаркетинг – вид маркетингу, завданням якого є згладжування коливань попиту і, відповідно, обсягів продажу продукції підприємства; реалізується через використання гнучких цін, засобів просування (особливо інструментів стимулювання збуту) тощо.
Тактичний (короткозорий) маркетинг – вид маркетингу, завданням якого є створення програми дій за невизначеного попиту.
Тендерне (закрите) ціноутворення – розрахунок ціни в процесі боротьби фірм за вигідний контракт.
Товар — сукупність матеріальних та нематеріальних характеристик і властивостей, яка пропонується споживачам для задоволення їхніх проблем.
Товарна номенклатура – групи продуктів, тісно пов'язаних між собою або подібністю їх функціонування, або тому, що їх продають тим самим групам клієнтів (через ті самі типи торговельних закладів), або тому, що вони містяться в рамках того самого діапазону цін.
Товарний асортимент – сукупність серій продуктів (асортиментних груп) і товарних одиниць, які пропонуються покупцям конкретним товаровиробником (продавцем).
Товарний (торговельний) знак — марка або її частина, забезпечена правовим захистом.
Торговий маркетинг – маркетинг торгового посередника.
Точка беззбитковості – кількість продукції, яку необхідно випустити як реалізувати, щоб за встановленого рівня ціни покрити понесені витрати.
Цільовий ринок – сукупність споживачів, потреби й запити яких відповідють можливостям і ресурсам фірми до їх ефективного задоволення.
Цінова еластичність попиту – чутливість споживачів (зменшення або збільшення обсягів закупівель) до зміни цін на продукцію.
Широта товарного асортименту – кількість товарних груп, що його складають.