Смекни!
smekni.com

Планування маркетингового дослідження для формування довгострокових відносин зі споживачами прод (стр. 6 из 22)

Машинобудівний комплекс за останні декілька років розвивається випереджальними темпами, що зумовлено значним зростанням як внутрішнього, так і зовнішнього попиту на продукцію вітчизняного машинобудування. Темпи зростання обсягів виробництва щомісяця збільшуються майже на третину у порівнянні з аналогічними періодами попередніх років (133,9% проти 127,9%). Державним бюджетом України поточного року на розвиток машинобудівної галузі спрямовано 139,1 млн.гривень. Ці кошти підуть на виконання науково-технічних програм: “Розробка і виробництво засобів зв’язку”, “Засоби інформатизації та обчислювальної техніки”, “Програма розвитку вакуумної комутаційної техніки України 2005 р.”, “Складна радіоелектронна та вимірювальна апаратура”. Випереджальні темпи розвитку машинобудування є також перспективними і для ВАТ «ЕТЗ», оскільки дана галузь широко використовує різну продукцію релейного захисту з асортиментного ряду підприємства.

Протягом 2000-2006 років вітчизняний ринок електропобутової техніки та побутової електроніки, належав до числа ринків, які найшвидше зростають, порівняно з ринками країн СНД. Його обсяги щорічно збільшувались на 30-40%, а зростання попиту становило 10-20%. Обсяг ринку побутової техніки та електроніки в 2004 році оцінюється експертами у 3-3,5 млрд. дол. Вплив цього фактору відбувся за рахунок підвищення купівельної спроможності населення. Для ВАТ «ЕТЗ» означає зростання попиту на продукцію в сегменті релейний захист для побуту.

Отже, узагальнюючі економічні фактори представлені у таблиці 1.7.

Таблиця 1.7

Фактор

Коеф-нт знач-сті

Альтернативні варіанти вирішення проблеми чи реалізації можливості

Загрози

1.

Рост курсу євро валюти

15

Заміна частки імпортних комплектуючих на власного виробництва

2.

Ріст інфляції у 2008 році до 25-28%

16

Страхування від знецінення

Можливості

3.

Модерінізація та розвиток енергетики, згідно Енергетичною стратегією України на період до 2030 р.

18

Збільшення обсягів збуту у відповідному сегменті

4.

Модернізація та розвиток транспортної системи, відповідно до комплексної програми на 2006-2010рр.

18

Збільшення обсягів збуту у відповідному сегменті

5.

Незадовільний стан основних фондів металургії та галузі вцілому, що потребує модернізації

18

Збільшення обсягів збуту у відповідному сегменті

6.

Випереджальні темпи розвитку машинобудування у 2008 році - 133,9%

18

Збільшення обсягів збуту у відповідному сегменті

7.

Випереджальні темпи розвитку машинобудування у 2008 році - 133,9%

18

Збільшення обсягів збуту у відповідному сегменті

8.

Ріст ринку електропобутової техніки та побутової електроніки у 2008 р. на 30-40%

17

Збільшення обсягів збуту у відповідному сегменті

Підсумкова таблиця економічних факторів

1.2.1.3. Аналіз науково-технічні середовища

Науково-технічні фактори спричиняють значний вплив на діяльність підприємства, складають основу його конкурентоспроможності на ринку. Найбільш вагомі з них представлені у таблиці 1.8.

Фактор

Загроза

Можливість

1.

Високий рівень програмного забезпечення та введення автоматизованих систем керування

+

2.

Висока швидкість оновлення технологій

+

Таблиця 1.8

Попередня таблиця науково-технічних факторів

Високий рівень програмного забезпечення та введення автоматизованих систем керування дає змогу підприємствам електротехнічної галузі створювати моделі виробів, уніфікувати конструкторські рішення, автоматизувати трудомісткі операції, знизити затрати (як матеріальні – брак, надлишкове використання, енергоресурси, так і часових). Впровадження автоматизованої системи планування й керування на всіх рівнях виробництва є досить перспективним, оскільки створюється єдиний комплекс адміністративних і економіко-математичних методів, що реалізуються за допомогою електронно-обчислювальної й організаційної техніки, засобів автоматизації і зв'язку. Цей факт надає нові можливості та переваги і для ВАТ «ЕТЗ», оскільки підприємство активно використовує перспективи інноваційних та сучасних технологій. Наприклад, оперативний аналіз фінансово-господарської діяльності, автоматизований бухгалтерський та кадровий облік, а також формування потреб в матеріальних ресурсах і планування на платформі 1С: Підприємство 8.0 та ін.

Висока швидкість оновлення технологій полягає у тому, що підприємства активно ведуть розробку нових мікропроцесорних пристроїв, які мають високу точність, легкість в управлінні, компактність, спеціальне програмне забезпечення, можливість виміру нормального й аварійного режиму, можливість перепрограмування, високий рівень уніфікованості процесу виробництва. Це створює значні переваги над аналоговими пристроями. Враховуючи це, 46 провідних підприємств електротехнічної галузі прийняли рішення на науково-технічній конференції “Сучасний стан та перспективи розвитку систем релейного захисту і протиаварійної автоматики ОЕС України” 23-27 травня у м.Свалява щодо пріорітетності та доцільності впровадження системи мікропроцесорного захисту. Це дозволить здійснювати поточний параметричний контроль і передачу оперативної інформації у центр диспетчерського та протиаварійного керування. Відповідні рішення є досить перспективними для ВАТ «ЕТЗ», оскільки власні ресурси підприємства як інтелектуальні, так і матеріальні дозволяють йти в ногу з новими ринковими вимогами, постійно оновлюючи та вдосконалюючи продукцію. Сприяє цьому і наявність власного конструкторського бюро. Також фактор спричиняє зростання попиту на сучасну продукцію, оскільки відбувається дуже швидкий моральний знос продукції (значно швидше, ніж фізичний), яку придбали споживачі.

Отже, узагальнюючі науково-технічні фактори представлені у таблиця 1.9.

Таблиця 1.9

Підсумкова таблиця науково-технічних факторів

Фактор

Коеф-нт значущості

Альтернативні варіанти вирішення проблеми чи реалізації можливості

Можливості

1. Високий рівень програмного забезпечення та введення автоматизованих систем керування

17

Відповідність ринковим та світовим вимогам, ефективне керування всіма процесами на підприємстві
2. Висока швидкість оновлення технологій

19

Виробництво більш економічно вигідної продукції, що відповідає світовим стандартам

1.2.1.4. Аналіз природного середовища

Звичайно на діяльність підприємства в певній мірі здійснюють вплив фактори прородного середовища. Найбільш вагомі з них представлені у таблиці 1.10.

Таблиця 1.10

Фактор

Загроза

Можливість

1.

Географічне розташування підприємства в столиці

+

2.

Зростання цін на бензин

-

Попередня таблиця факторів природного середовища

Виробнича потужності заводу, головний офіс знаходяться у столиці України. Це є дуже вигідним для перспектив ведення бізнесу, організації продаж, збуту, організації системи закупок та ввозу комплектуючих тощо.

Подорожчання бензину, у свою чергу, пов'язане зі стрімким зростанням цін на нафту в Європі. Так, у цілому за період з 26 березня по 26 квітня в середземноморських портах бензин АІ-95 подорожчав на $100/т до $750/т, ДТ - на $70/т до $640/т. Безсумнівно, ці процеси відгукнулися в Україні. Відповідно ціни на бензин АІ-95 піднялися на 600 грн/т, до 4 600 грн./т, на дизпаливо - на 190 грн/т, до 3720 грн./т. Зростання цін на бензин впливає до збільшення собівартості продукції, зростання витрат на транспортування, доставку тощо. Отже, узагальнюючі фактори природного середовища представлені у таблиці 1.11.

Таблиця 1.11

Підсумкова таблиця природних факторів.

Фактор

Коеф-нт значущості

Альтернативні варіанти вирішення проблеми чи реалізації можливості

Загрози

1.

Зростання цін на бензин

13

Контроль за транспортними перевезеннями

Продовження табл.1.11

Можливості

2.

Географічне розташування підприємства в столиці

14

Зручність ведення бізнесу

1.2.1.5. Аналіз соціально-культурного середовища

Фактор

Загроза

Можли-

вість

1.

Необхідність перепідготовки фахівців-релейщиків на промислових об’єктах

-

2.

Контроль за стандартами якості, що здійснює підприємство

+

3.

Незадовільний стан роботи Ради спеціалістів з релейного захисту та автоматики при Мінпаливенерго України

-

Вагомий вплив на планування виробничої програми підприємства справляють соціально-культурні фактори. Найбільш вагомі з них наведені у таблиці 1.12.