МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ УНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
Факультет менеджменту
Кафедра маркетингу
“Планування маркетингового дослідження для формування довгострокових відносин зі споживачами продукції релейного захисту ВАТ «Київський електротехнічний завод» на електротехнічному ринку України ”
Виконали: | Перевірила: |
ст. гр. МО-32 | Власенко Олександра |
Грекова Тетяна Стуканова Олена Харченко Валентина | Степанівна |
Вступ.....................................................................................................................3
Розділ 1. Ситуаційний аналіз..............................................................................5
1.1. Аналіз діяльності діяльності підприємства «Електротехнічний завод» на ринку......................................................................................................5
1.1.2. Історія розвитку галузі.........................................................................6
1.1.3. Ринок, його динаміка, тенденції........................................................8
1.1.5. Аналіз асортименту товарів..............................................................14
1.2. Аналіз маркетингового середовища......................................................22
1.2.1. Аналіз макросередовища...................................................................22
1.2.1.3. Аналіз науково-технічні середовища............................................33
1.2.1.4. Аналіз природного середовища....................................................35
1.2.1.5. Аналіз соціально-культурного середовища..................................36
1.2.2. Аналіз мікросередовища....................................................................38
1.2.2.1. Споживачі........................................................................................38
1.2.2.3. Постачальники.................................................................................54
1.2.2.4. Контактні аудиторії.........................................................................55
1.3. Формулювання та оцінка альтернатив вирішення управлінської проблеми.......................................................................................................57
Розділ 2. Планування та економічна оцінка доцільності маркетингового дослідження.......................................................................................................69
2.1. Визначення цілі та завдань дослідження..............................................69
2.2. Планування і організація збору даних..................................................71
Розділ 3. Реалізація маркетингового дослідження.........................................89
3.1. Визначення підходів до аналізу інформації..........................................89
Розділ 4. Моделі прийняття стратегічних рішень..........................................98
Розділ 5. Розробка маркетингового комплексу............................................115
Висновки..........................................................................................................123
Список використаних джерел інформації.....................................................124
Актуальність теми. Перед всіма споживачами електроенергії постають проблеми аварій в електромережах. Наслідками можуть бути згорання обладнання, пожежі, вибухи, техногенні катастрофи – і це далеко неповний перелік можливих подій. Встановлено, що близько третини всіх пожеж мають електротехнічну природу виникнення. Вартість згорівшого обладнання інколи нічого не варта у порівнянні з втратами, пов’язаними із зупинкою виробництва, простоями технологічних процесів, демонтажем-монтажем, ремонтом чи заміною обладнання. Тому важливим є застосування відповідних захисних пристроїв, оскільки неможливо врахувати всі фактори, якими можуть бути викликані пожежі.
Крім того, загальновідомим є той факт, що для розвитку мiкроелектронiки необхідний розвиток електронної та електротехнiчної галузей. Без цього мiфiчними будуть проекти загальної iнформатизацiї, кібернетики та автоматизацiї, розвитку власної електронної та електротехнiчної побутової технiки. Без потужних напiвпровiдникових пристроїв неможливо вирiшити проблеми енергозбереження та використання нетрадицiйних джерел енергiї (перехiд транспорту на живлення змiнним струмом, iнвертори постiйного струму, комплекси безперебiйного електропостачання). Вiд швидкостi роботи електронного обладнання залежить також ефективнiсть зброї, без цього зброя – просто купа залiза! Для екологiчного монiторингу навколишнього середовища, або контролю наявностi метану у вугiльних шахтах - без електронного обладнання та бiосенсорiв не обiйтись. Без сучасної електронної та електротехнiчної продукцiї не буде конкурентноздатної машинобудiвної промисловостi.
Отже, широкий спектр галузей промисловості та безпосередньо побут населення потребують надійного та правильного захисту. На сьогодні це вже гостро назріла необхідність, що підтверджується зростанням енергоємності підприємств, енергонасиченістю побутового споживання, що призводить до зростання кількості мережевих аварій.
Мета і завдання дослідження. Метою даного дослідження є аналіз господарської ситуації ВАТ «ЕТЗ» для формування довгострокових відносин зі споживачами, прихильності до торгової марки.
Завданнями є:
- аналіз зовнішнього середовища - політичних, економічних, науково-технічних, приробних, соціально-культурних факторів;
- аналіз внутрішнього середовища;
- аналіз симптомів маркетингової управлінської проблеми;
- визначення доцільності проведення маркетингового дослідження;
- планування проведення маркетингового дослідження;
- підготовка до реалізації маркетингового дослідження;
Об’єкт дослідження – продукція релейного захисту та ринок електротехніки;
Суб’єкт дослідження – відкрите акціонерне товариство «Електротехнічний завод» м.Київ
ВАТ «ЕТЗ» - відомий в Україні та її межами як один з провідних виробників низьковольтної апаратури. Сьогодні інноваційний поненціал та технологічна база заводу дозволяють досягти лідируючих показників на ринку. Підприємство займається постійним моніторингом своїх споживачів, їх настроями та вимогами. Ось чому ВАТ «ЕТЗ» намагається створити більш довготривалі зв’язки з основними клієнтами, оскільки встановлено, що реалізація програм лояльності прозводить до зменшення відпливу споживачів на 30% на зростання оборотів на 10%. Завоювання нового клієнта коштує в 6 разів дорожче, ніж досягнення повторних продаж. [2]. Цим також зумовлюється актуальність даного дослідження, що має вцілому зміцнити позицію ВАТ «ЕТЗ» на ринку.
Розділ 1. Ситуаційний аналіз
1.1. Аналіз діяльності діяльності підприємства «Електротехнічний завод» на ринку
ВАТ «Електротехнічний завод» (м. Київ) вже понад 25 років є провідним виробником релейної техніки як в Україні, так і в країнах СНД. Реле серій ВЛ, ВС, ЕЛ, АЛ, НЛ, ПЭ, РЭП добре відомі великому колу фахівців, завдяки широкому застосуванню в системах керування автоматикою на промислових підприємствах, а також у системах захисту електроенергетики.
Офіційна історія підприємства почалася з 1983 року, коли у складі науково-виробничого об'єднання «Реле і автоматика» було відкрито спеціалізований завод, де сконцентрувалося виробництво релейної техніки загальнопромислового призначення.
Наступний етап розвитку історії підприємства починається з 90-х років, коли з'явились певні труднощі в постачанні підприємств минулого СРСР релейної техніки, в тому числі релє для енергетики. Тоді силами СКБ «Ритм» почалася розробка серії простих релє в заміну на продукцію Чебоксарских релє для енергетики. Тоді, завод, який знаходився у складі державного холдингу, переживав не кращі часи.
У 1995 році завод отримав статус самостійного юридичного підприємства «Київський електротехнічний завод» і почався процес приватизації. В кінці 2001 року приватизація закінчилась, і завод став відкритим акціонерним товариством без частки державної власності.
Сьогодні ВАТ «Електротехнічний завод» є багатопрофільним підприємством, що здійснює повний цикл робіт з випуску конкурентоспроможної продукції під торговою маркою «РЕЛСіС», - починаючи від маркетингових досліджень і аналізу запитів споживачів, науково дослідних робіт і до серійного випуску сертифікованого виробу.
Підтверджуючи провідне місце підприємства в електротехнічній промисловості, завод щорічно збільшує обсяг виробництва, постійно розширює номенклатуру товарів шляхом впровадження нових видів виробів. ВАТ «Електротехнічний завод» поставляє продукцію як на внутрішній, так і на зовнішній ринки.
Основна відмінніть обладнання реле ВАТ «ЕТЗ» - це використання найсучаснішої мікропроцесорної техніки, яка дозволяє проводити цифрову обробку аналогових сигналів та приймати відповідні рішення в зв’язку з закладеним алгоритмом. Це дозволяє, з одного боку задовольнити найширший спектр споживчих вимог, а з другого забезпечити високу надійність виробів.
1.1.2. Історія розвитку галузі
Загальноочевидним є той факт, що електричні мережі повинні бути захищені від перенавантаження, крім того, відповідного захисту потребують і мережі освітлення в житлових та громадських закладах, в торгівельних приміщеннях, службово-побутових приміщеннях промислових підприємсств, включаючи мережі для побутових та переносних електроприймачів (прасок, плиток, чайників, холодильників, пилососів, пральних та швейних машин та ін.), а також у пожежнонебезпечних зонах.