3.1.3 Конкурентна стратегія
На ринку будівельної ізоляційної плівки в Україні компанія ТОВ «Дюпон-Україна» займає 0,5% за обсягом поставок. Даний ринок має тенденцію до зростання — 30% щороку, і є досить привабливим для інших підприємців, тому швидко зростає кількість конкурентів. Оскільки компанія ТОВ «Дюпон-Україна» займає незначну частку ринку будівельної ізоляційної плівки України, то їй у якості конкурентної стратегії слід використати стратегію «нішера», тобто необхідно погодження довгострокових договорів з будівельниками сегменту елітних котеджей. При цьому характер цілі буде наступаючий – посилення своїх позицій, шляхом встановлення гнучкого механізму цін, використання ноу-хау.Цедасть змогу компанії краще закріпити вже існуючі позиції на ринку і захопити нові позиції.
3.2 Продуктова стратегія
3.2.1 Товарна стратегія
Не секрет, що збільшення обсягу “плівкового” ринку прямо пов'язане з активізацією будівельних робіт, у тому числі й зведення індивідуального житла. Крім того, рік у рік підвищується культура будівництва. Приростає армія споживачів, що використовують у якості паро-, гідро- і вітроізоляції будівельну плівку замість руберойду й пергаміну. В структурі продажів частка продукції дорогого сегмента (так званих супердифузійних мембран) збільшилася у 2007 році у порівнянні з 2006 р., з 10-12% до 24-25%.
Супердифузійні мембрани є порівняно молодим товаром. Але вже встигли здобути прихильність споживачів. Метою товарної політики компанії є розширення товарного асортименту МІП в елітному якісному будівництві.
П’ять рівнів товару:
1-ий рівень — ключова цінність. Супердифузійні мембрани — цепокриття, що швидко і легко встановлюється, не потребує великих зусиль, затрат і вміння збоку майстрів.
2-ий рівень — основний товар Товар являє собою плівку в рулонах, яка вкладається на підкровельну опалубку даху і створює ізоляційний бар’єр, який має велику ступінь паропроникнення.
3-ій рівень — очікуваний товар. Можливість отримати довгострокову ізоляцію даху від води та пилу.
4-ий рівень — поліпшений товар. Товар має надійний технічний супровід. Працівники компанії надають будівельникам ряд послуг:
Консультації для покупців.
Навчання будівельників роботі з товарами «Дюпон».
Розробка технічних рішень під конкретний об’єкт для системи влаштування дахів.
При замовленні великих партій товару діють постійні знижки: при купівлі від 1 т. продукції діє знижка 3%, від 2 т. і більше –5%. Для постійних клієнтів діють акції.
Зараз товар перебуває на етапі зростання. Відбувається нарощування виробництва товару. На ринку діє велика кількість конкурентів тому, щоб закріпити свої ринкові позиції потрібно проводити стратегію продуктової диференціації, надаючи товару різноманітних властивостей, які б задовільнили зростаючі потреби споживачів.
Необхідно слідкувати за діяльністю конкурентів і бути на крок попереду, вкладати багато коштів у нові технології, залучати інвестиції для підтримки частки ринку та її розширення.
3.2.2 Ціна
Метою політики ціноутворення є формування широко розгалуженої цінової сітки шляхом виробництва товарів з різним рівнем технічних характеристик, що дозволить задовольнити потреби обох сегментів. А також визначення основних витрат на виробництво, і можливостей зменшення ціни.
Стратегія ціноутворення.
Цінова стратегія з погляду на конкуренцію.
На ринку діють невисокі бар’єри входу, монополістична конкуренція, велика кількість конкурентів, особливо малих і середніх компаній з низьким технологіями виробництва, які збивають ціну товару. Через це важливим для великих компаній, таких ТОВ «Дюпон-Україна» є збільшення вхідних бар’єрів, покращення якості продукції шляхом використання новітніх технологій.
Підприємство виробляє високоякісні, але разом з тим в порівнянні з іншими імпортними товарами досить дорогі МІП з відривом від мінімальної ціни в 3 рази.
Компанії також потрібно проводити політику підвищення цінності товару в сприйнятті споживача, що дасть змогу зменшити цінову чутливість споживача.
3.2.3 Збут
Метою політики збуту є забезпечити поширення товару компанії у всі регіони країни.
Компанія використовує вертикальну маркетингову систему збуту. Тип збуту – інтенсивний, що дає змогу компанії залучити максимальну кількість торгових посередників.
Компанія має глибокі канали збуту — це гуртові дистриб’ютори, дилери, спеціалізовані та мережеві магазини будівельних матеріалів, будівельні супермаркети, будівельні ринки, також діє прямий продаж товару будівельним компаніям зі складу виробництва (становить 60 % від загального збуту товару). Ширина каналів дистрибуції: близько 40 дилерів, 25 великих будівельних супермаркетів, 3 великих будівельних ринків м. Києва (кількість ринків по всій Україні невідома)
Компанія зацікавлена у співпраці з сильними дистриб’юторськими і дилерськими фірмами. Основні переваги роботи з дилерами: знання особливостей місцевого ринку, налагоджений збут продукції, економія коштів на утримання офісу, складів у регіонах. Та в роботі компанії з дилерами є й мінуси: неможливо прямо втрутитися в діяльність дилерів, проконтролювати ціни; відсутній зворотній зв’язок зі споживачем, не вистачає інформації про події на регіональному ринку.
Компанія співпрацює з такими мережевими будівельними магазинами, як: “Будівельні рішення”, “Будмакс”, “ХХІ сторіччя”, “Майстер” (Дніпропетровськ), “Нова лінія”, “Палас” (Сімферополь).
Також компанія співпрацює з великими будівельними супермаркетами: “Олді”, “Епіцентр”
Товари підприємства реалізуються також на 3 будівельних ринках м. Києва: “Лісовий” (“Юність”), “Петрівка”, “Героїв Дніпра”.
3.2.4 Просування
Тип стратегії просування — проштовхування. Комплекс маркетингових комунікацій компанії має включати як ATL так і BTL комунікації. Особливу увагу слід приділити BTL-комунікаціям: особистий продаж, надання постійних знижок і кредитів, проведення майстер-класів, технічне і сервісне обслуговування товару.
Що стосується АTL- комунікацій, слід використати, окрім телевізійної реклами, також рекламу у спеціалізованих будівельних і економічних журналах, рекламу на транспорті, а також на біг-бордах.
Ціль просування — збільшити обсяг реалізації продукції, формування бренду.
Висновки
Прогнози експертів щодо збільшення обсягів продажів будівельної (підкровельної і фасадної) плівки в 2007 р. збулися, оператори пророкували 30%-ний ріст ринку цього року, а на ділі продажі збільшилися на 35-40%. Український ринок в 2007 р. спожив 45-50 млн кв.м підкровельной плівки в порівнянні з 30-32 млн кв.м в 2006 р.
Український ринок будівельної плівки ще не настільки розвинений, щоб у будівництві різних будинків використовувалися переважно дорогі супердифузійні мембрани. До цього часу ще є мінімум п'ять-шість років. Крім того, межа потенційної ємності вітчизняного ринку ще не досягнута. У найближчі три-чотири роки темпи росту будуть становити в середньому 25-30%. Частка ринку плівки дешевих південнокорейських плівок типу Silver на ринку ще досить істотна. Збільшення попиту на супердифузійні мембрани викликане тим, що її паропропускная здатність краще, ніж у звичайної будівельної плівки типу Silver. Внаслідок чого, в утепленій покрівлі вона охороняє утеплювач від намокання. Так, супердифузійні мембрани дорожче в 1, 5-2 рази, але щоб виключити проникнення вологи під покрівельну верству й пов'язані із цим додаткові роботи, споживачі всі частіше віддають перевагу їм.
З початком виробництва компанією Дюпон матеріалу Тайвек® відкрилися нові обрії в області захисту й безпеки в широкому колі областей, включаючи захисний одяг, будівництво, поштові конверти, медичне упакування, графіку.
Мембранна ізоляційна плівка (МІП), зроблена з надтонких ниток поліетилену високої щільності у вигляді нетканого матеріалу під брендом Тайвек® - це найкраще сполучення характеристик паперу, плівки й тканини в одному матеріалі. Цей унікальний баланс властивостей, який не можна знайти в жодному іншому матеріалі, робить Тайвек® легким, але міцним; паропроникаючим, але стійким до проникнення води, хімічних реагентів і механічних впливів – стиранню, розриву, проколам. Крім того, Тайвек® не виділяє волокнистого ворсу, непрозорий і має гладку поверхню.
Сучасні виробничі підприємства фірми Дюпон по випуску МІП Tyvek® розташовані в Річмонді (США) та в Люксембурзі (Європа). В Україні та Росії фірма Дюпон (США) представлена спільними фірмами „Дюпон-Росія” та „Дюпон-Україна”, які є авторизованими ділерами по поставці та реалізації МІП Tyvek®, виробляємого європейським заводом фірми Дюпон, на територіях України та Росії.
Аналіз схем позиціонування дозволяє визначити позиції, по яким підприємство ТОВ «Дюпон-Україна» має переваги перед конкурентами:
Максимальний рівень паропроникнення плівки;
Мінімальна плотність (вага 1 м2 плівки);
В результаті проведеного аналізу виявилось, що компанія ТОВ «Дюпон-Україна» є лідером по технологічним показникам плівки, але програє своїм конкурентам у ціні. Таким чином слід позиціонувати товар як продукт високої якості, що дає змогу споживачам отримати стійкий та довговічний захист будівельним конструкціям.
На ринку будівельної ізоляційної плівки в Україні компанія ТОВ «Дюпон-Україна» займає 0,5% за обсягом поставок. Даний ринок має тенденцію до зростання — 30% щороку, і є досить привабливим для інших підприємців, тому швидко зростає кількість конкурентів. Оскільки компанія ТОВ «Дюпон-Україна» займає незначну частку ринку будівельної ізоляційної плівки України, то їй у якості конкурентної стратегії слід використати стратегію «нішера», тобто необхідно погодження довгострокових договорів з будівельниками сегменту елітних котеджей. При цьому характер цілі буде наступаючий – посилення своїх позицій, шляхом встановлення гнучкого механізму цін, використання ноу-хау.Цедасть змогу компанії краще закріпити вже існуючі позиції на ринку і захопити нові позиції.