18. У разі позитивного рішення комплектаційної комісії для зарахування дитини до Центру батьки або особи, які їх замінюють, подають додатково такі документи: - копію свідоцтва про народження дитини; - карту профілактичних щеплень (форма - 063/0); - довідку дільничного лікаря про відсутність інфекційних захворювань у помешканні, де проживає дитина (дійсна протягом 3 днів); - лабораторні аналізи: крові, сечі (дійсні протягом 1 міс.), на дифтерію (дійсні протягом 10 днів), кишкову інфекцію, ентеробіоз (дійсні 7 днів); - довідку з місця роботи батьків або осіб, які їх замінюють; - довідку з домоуправління, ЖЕКу або сільської ради про склад сім'ї.
19. Тривалість перебування вихованців у навчально-реабілітаційному центрі встановлюється комплектаційною комісією при зарахуванні дитини до закладу. В кінці кожного навчального року комплектаційна комісія переглядає контингент вихованців на доцільність подальшого перебування у Центрі. У разі прийняття комплектаційною комісією рішення про відрахування та переведення учня до навчально-виховного закладу за місцем проживання питання про його подальше влаштування вирішують батьки або особи, які їх замінюють, спільно з органами управління освітою.
20. Професійно-технічний заклад освіти та вищий заклад освіти Центру переважно комплектуються за рахунок випускників відповідних освітніх підрозділів Центру за рішенням педагогічної ради Центру без вступних іспитів. За наявності вільних місць у підрозділах професійної та вищої освіти до Центру можуть бути зараховані випускники освітніх закладів відповідного ступеня регіону у разі наявності медичних показань. У цьому випадку зарахування до професійно-технічного закладу Центру відбувається за результатами співбесіди на підставі рішення приймальної комісії, а зарахування до вищого закладу освіти Центру - згідно з правилами прийому, затвердженими Міністерством освіти України.
2.4 Організація навчально-виховного та реабілітаційного процесу
21. Тривалість навчального тижня, а також можливість перебування окремих категорій вихованців у закладі у вихідні, святкові та канікулярні дні встановлюється статутом Центру та іншими актами законодавства.
22. Освітньо-реабілітаційний процес закладу забезпечується технологіями корекції та розвитку, програмами соціальної реабілітації з використанням новітніх досягнень у галузі педагогічної та медичної науки і практики.
23. Програма відновлення здоров'я вихованців Центру передбачає всебічну глибоку діагностику фізичного стану організму дитини, лікувально-реабілітаційні та профілактичні заходи.
24. За програмою психологічної реабілітації вихованців реалізується система заходів для діагностики, корекції, розвитку та профілактики, спрямованих на забезпечення оптимального функціонування інтелектуальної та саморегулятивної підструктур особистості як основи для самореалізації кожної дитини, поглибленого розвитку обдарованих дітей та актуалізації компенсаторних можливостей особистості вихованців.
25. Педагогічна реабілітація вихованців Центру має бути забезпечена за рахунок побудови гнучкого особистісно-орієнтованого навчально-виховного процесу в умовах збагаченого освітнього середовища поряд із створенням умов для професійного самовизначення та соціальної адаптації особистості.
26. Вибір ефективних напрямків медичної та соціально-педагогічної допомоги вихованцям, а також розвитку їх здібностей здійснює постійний медико-психолого-педагогічний консиліум на підставі ретельного всебічного обстеження рівня навчальних можливостей, особливостей психічної сфери учнів та стану їх фізичного здоров'я.
27. Центри працюють за робочими навчальними планами, які затверджуються Міністерством освіти України.
28. Організація навчально-виховного процесу в усіх освітніх підрозділах Центру регулюється нормативними актами Міністерства освіти України.
29. Навчальний процес у Центрі будується на принципі диференціації: створюються класи відповідно до рівня психофізичного розвитку та стану здоров'я вихованців.
30. Вихованці загальноосвітніх підрозділів Центру звільняються від проведення перевідних та випускних екзаменів у будь-якій формі.
31. Тривалість академічної навчальної години в усіх освітніх підрозділах Центру - 40 хвилин.
32. Розпорядок дня вихованців загальноосвітніх підрозділів Центру розробляється, виходячи із принципу реабілітаційної доцільності та розвиваючої спрямованості освітнього середовища закладу. 33. Медичний підрозділ Центру має бути представлений спеціалістами різного профілю високої кваліфікації відповідно до медичного профілю закладу.
34. Педагогічний колектив навчально-реабілітаційного Центру має володіти інноваційними освітніми технологіями корекції та розвитку.
2.5 Фінансово-господарська діяльність і матеріально-технічна база навчально-реабілітаційних центрів
35. Фінансово-господарська діяльність Центру здійснюється на основі його кошторису відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.97 р. N 180 [180-97-п] "Про затвердження Положення про порядок складання єдиного кошторису доходів і видатків бюджетної установи, організації" та постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.97 N 471 [471-97-п] "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.97 р. N 180" в межах коштів, передбачених у відповідних бюджетах. Джерелами формування коштів Центру є: кошти відповідного місцевого бюджету, що надходять у розмірі, не нижчому від передбаченого фінансування відповідних освітніх підрозділів; кошти, отримані за надання Центром додаткових освітніх послуг; прибутки від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, підприємств, цехів і господарств закладу, від оренди його приміщень, споруд, обладнання; добровільні грошові внески і спонсорські пожертвування підприємств, установ, організацій, окремих громадян та іноземців.
36. Кошти Центру перераховуються, зберігаються на його рахунку у відділенні банку України і знаходяться у повному його розпорядженні.
37. Порядок ведення бухгалтерського обліку у Центрі визначається чинним законодавством.
38. Центр має право: придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або приватних осіб; фінансувати за рахунок власних коштів заходи, які сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу; передавати матеріальні, грошові ресурси підприємствам, установам і організаціям, які виконують для закладу роботу або послуги.
39. Навчально-реабілітаційний центр повинен мати необхідну кількість приміщень, будівель та обладнання для організації навчально-виховного та лікувально-реабілітаційного процесу згідно із завданнями, що стоять перед закладом.
40. Центри користуються приміщеннями, обладнанням, відведеною територією, розпоряджаються ними у межах, передбачених чинним законодавством.
41. Центри забезпечуються вантажним та пасажирським автотранспортом відповідно до своїх виробничих та реабілітаційних потреб засновником.
42. Центр має право укладати угоди і договори про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, відомствами, фондами, товариствами, окремими громадянами як на території України, так і за її межами відповідно до чинного законодавства.
2.6 Управління навчально-реабілітаційним центром та контроль за його діяльністю
43. Управління Центром у системі освіти здійснюється його засновником та місцевим органом управління освітою у межах повноважень, передбачених чинним законодавством.
44. Безпосереднє управління закладом здійснюють його директор та органи громадського самоврядування Центру. Директор Центру призначається і звільняється засновником або уповноваженим ним органом із дотриманням чинного законодавства. Введення до системи управління Центру певних органів самоврядування та коло їх повноважень регламентується статутом закладу.
45. Оплата праці працівників Центру регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.96 N 565 [565-96-п] "Про упорядкування умов оплати праці працівників окремих галузей бюджетної сфери", наказом Міністерства освіти України від 11.01.97 р. N 7 [z0015-97] "Про внесення змін та доповнень до наказу Міністерства освіти України від 25.07.96 р. N 252 "Про розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників закладів освіти", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.97 р. за N 15/1819, Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 [z0056-93] і зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 27.05.93 р. за N 56. Штатний розпис Центру, його структурних підрозділів розробляється керівником і затверджується вищестоящою організацією в межах фонду заробітної плати.
46. Функціональні обов'язки всіх категорій працівників Центру розробляються на основі типових положень з урахуванням специфіки життєдіяльності навчально-реабілітаційного закладу та затверджуються директором Центру.
47. Центр підпорядкований і підзвітний засновнику та Міністерству освіти України.
48. Контроль за забезпеченням державних стандартів освіти всіма освітніми підрозділами Центру та ефективністю реабілітаційного процесу здійснюється Міністерством освіти України та місцевими органами державного управління освітою, органами охорони здоров'я.
49. Зміст, форми, періодичність контролю, не пов'язаного з навчально-виховним та реабілітаційним процесом, встановлюється засновником Центру відповідно до чинного законодавства.
50. Документація Центру ведеться і зберігається відповідно до встановленого Міністерством освіти України порядку. Звітність навчально-реабілітаційних закладів оформлюється згідно з вимогами державної статистики України.