Смекни!
smekni.com

Лікувальні природні ресурси України (стр. 9 из 11)

Таким чином, після ознайомлення у загальних рисах з лікувальною дією радону стає зрозумілим його використання для лікування таких захворювань, як остеохондрози, захворювання суглобів різного походження, посттравматичних станів, серцево - судинних захворювань, захворювань судин та периферійної нервової системи.

Радонові ванни корисні також при подагрі, цукровому діабеті, ожирінні, захворюваннях шкіри та їх післяопікових пошкодженнях, при гінекологічних та урологічних захворюваннях.

Накопичений досвід та дослідження дозволяють успішно застосовувати розроблені в медичному центрі стандарті лікування. Тут уважно ставляться до хворих. Всі процедури призначаються тільки після одно- дводенного адаптаційного періоду, в залежності від стану здоров'я та віку хворого, характеру основного та супутніх захворювань. На курс лікування призначають від 10 до 15 різних ванн (загальних, напів-ванн, чотирьохкамерних) або підводне вертикальне витягнення хребта, підводний душ - масаж. Час перебування у ванні - від 8-10 хвилин з поступовим збільшенням до 15 хвилин, більш тривале користування водою недоцільне через рівновагу, яка виникає між вмістом радону в організмі та ванні. Після процедури рекомендується відпочити на протязі години в кімнаті відпочинку ванного відділення.

Крім радоново - вуглекислих ванн застосовують хвойні та перлинні, ванни з сіллю Сакською морською, з солями Мертвого моря, підводний душ - масаж у прісній воді. Поширене захворювання ясен пародонтоз - лікується гідромасажем радоновою водою. Вона добре допомагає і при гінекологічних захворюваннях та захворюваннях чоловічих статевих органів.

У комплексному лікуванні успішно застосовується кліматолікування. Місцеві метеорологічні умови чудово впливають на людину. Клімат курорту помірно теплий, без різких коливань температури. До курорту примикають величезні масиви листвяно - хвойного лісу. Річка і ліс, а також чисте, достатньо озоноване повітря значно підвищують ефективність бальнеологічного лікування.

Лікувальна фізкультура посідає одне з важливих місць в оздоровленні хворих. Це ранкова фізична зарядка, заняття з методистом у групах лікувальної фізкультури, або індивідуально, теренкури, спортивні ігри, заняття на апаратах механотерапії, тренажерах, бігових доріжках.

Для подолання хвороби широко застосовуються лікувальний масаж, фізіотерапевтичні методи лікування, такі, як електросвітлолікування, мікрохвильова - та магнітотерапія, лазеротерапія, терапія постійними або імпульсними струмами та інтерференцтерапія, ультразвукова та КВЧ — терапія. Є кабінети озокеритопарафінолікування, електрогрязелікування, де успішно лікують хронічні запальні процеси.

При супутніх захворюваннях бронхо - легеневої системи лікар призначає інгаляції. В інгаляційному кабінеті відпускають різноманітні процедури - лужні інгаляції, масляні (обліпиха, лаванда), інгаляції із трав (шавлія, евкаліпт, ромашка).

Складовою частиною лікування різних захворювань є дієтичне харчування. Харчування 5- ти разове, по системі індивідуального попереднього замовлення. Меню семиденне, сезонне, збалансоване по основних хімічних інгредієнтах, амінокислотному складу та калорійності. Для дієтичного харчування забезпечується 10 столів по Певзнеру. В центрі організоване ресторанне харчування для VIР- персон, «шведський стіл».

При супутніх захворюваннях шлункове - кишкового тракту, жовчного міхура успішно застосовується мінеральна вода (розведена ропа №1 та №6) курорту Моршин. Функціонує бювет розливу мінеральної води: Моршинська мінеральна вода № 1, №6 (хронічні гастрити, ентерити, коліти, захворювання печінки, жовчного міхура, підшлункової залози), води Закарпаття «Свалява», «Поляна квасова», «Лужанська», вода типу «Нафтуся» курорту Сатанів, також відпускаються чаї з відварів трав: вітамінно- лікувальні, заспокійливі, серцево-судинні.

Особливого значення в лікувальному процесі лікарі центру надають фітотерапії. Для лікування пацієнтів постійно використовуються плоди глоду, шипшини, трави звіробою, хвоща польового, споришу, пустирника, м'яти, листя евкаліпту, квіти липи, календули, ромашки, коріння валеріани, аїру, кору дуба, крушини. Широко використовуються збори «Арфазетин», «Заспокійливий», «Жовчогінний», «Вітамінний» та інші.

Для Інгаляцій, аплікацій, перев'язок застосовують сік каланхое, подорожника, хлорофіліпт (спиртовий та масляний), рекутан та ін. У відновленні здоров'я людей, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи застосовується спеціальне курсове лікування ентеросорбентами (полісорб, ентеросгель, активоване вугілля, «Веста карболонг»), радіопротекторами.

У наш складний напружений час надзвичайно важливе місце у лікувальному процесі посідає гіпносугестивна психотерапія і аутотренінг. У центрі обладнано кабінет психотерапії. Лікарем щодня проводяться групові та індивідуальні лікувально - оздоровчі сеанси. Для певних соціальне - професіональних категорій пацієнтів розроблені методики психотерапевтичної реабілітації.

Невід'ємною складовою успішного лікування хворих є забезпечення повноцінного відпочинку, створення належних умов для доброго настрою, душевної рівноваги. До послуг відпочиваючих - клуб центру, тут лунають пісні самодіяльного колективу, музичного ансамблю, чимало людей збирають літературні вечори, вечори відпочинку, читаються лекції на медичні та інші теми. Книголюбів обслуговує багата бібліотека.

У медичному центрі «Південний Буг» працює перукарня, кабінет косметолога, кабінети манікюру та педикюру, солярій, функціонує міжміський телефонний зв'язок, є можливість попере, цього замовлення проїзних квитків на залізничний транспорт.

Центр зустрічає і проводжає відпочиваючих власним мікроавтобусом.

Територія центру завжди в ідеальному стані, дерева, кущі, квіти, річка Південний Буг створюють відповідні умови для повноцінного відпочинку. Є бігова доріжка, парк з розмітками для теренкуру, волейбольний майданчик та гімнастичні снаряди під відкритим небом, настільний теніс. В окремому приміщенні розташована більярдна.

Для тих, хто приїздить в центр власним транспортом, передбачена автостоянка, що цілодобово охороняється.

Ви одержите високоефективне лікування. Із задоволенням відпочинете, зміцните своє здоров'я і поїдете з масою приємних вражень.

Кожен, кому довелося побувати в центрі, з теплом і вдячністю згадує м. Хмільник, його своєрідну красу, гостинність і добре серце тих, хто повертає людям найдорожче - здоров'я.

2.2 Мінеральні джерела Закарпаття та Прикарпаття

лікувальний природний курорт оздоровчий

В Українських Карпатах зосереджена більшість мінеральних джерел України, представлені практично всі типи мінеральних вод, в тому числі унікальних за своїм складом та лікувальними властивостями, адже недарма такі джерела звалась в народі "Святими криницями".

Протягом не одної сотні літ люди на власному досвіді пересвідчувались в цілющих властивостях мінеральних вод. У наш час лікуються не тільки відвідуючи курорти, а й використовуючи розлиті у пляшки мінеральні води.

Своєю популярністю Закарпатська область завдячує не в останню чергу мінеральним джерелам. Адже саме тут зосереджено близько 66 відсотків родовищ вуглекислих мінеральних вод України, причому ця вода за якістю і ступенем лікувальних властивостей не поступається відомим водам Кавказу, Чехії, Польщі, Франції. До того ж, саме в Україні зосереджено понад 70 відсотків європейських запасів мінеральних вод, отож не потрібно бути бозна-яким аналітиком, аби зробити висновки, що це дає державі.

Якщо ж говорити винятково про Закарпаття, то слід сказати, що саме в цьому регіоні нараховується понад 360 різних за хімічним і газовим складом, температурою і лікувальними властивостями мінеральних джерел, їхній загальний дебіт становить близько 10 тисяч кубометрів на добу.

За мінералізацією закарпатські мінеральні води є слабо-, мало-, середньо-і високо мінералізованими, зустрічаються також розсоли. Таким чином, в Закарпатті є мінеральні води всіх бальнеологічних груп. Значна частина їх (61,4 відсотка) зосереджена в гірській зоні, менша (31,4 відсотка) — в передгірній і лише 7,2 відсотка джерел знаходиться у низовинній частині області. Фізико-хімічні, біологічні і лікувальні властивості, а також добовий дебіт мінеральних джерел дозволяють виділити 30 найбільш перспективних родовищ. За даними відділу статистики промисловості Закарпатського обласного управління статистики, за своїми властивостями 4 родовища мінвод відповідають типу "Єсентукі", 7 — "Боржомі" й "Арені" та багатьом аналогам інших відомих мінеральних вод.

Говорячи про мінеральні води Закарпаття, насамперед треба сказати, що чи не найважливішим є те, що це природне багатство Закарпаття допомагає зберегти найцінніше — здоров'я людини. Адже лікувальні мінеральні води з високим вмістом вуглекислоти та таких мікроелементів, як залізо, мідь, цинк, марганець, дуже цінні. Особливість цих мікроелементів у тім, що вони знаходяться в мінеральних водах у терапевтичних дозах і можуть використовуватися для лікування низки патологій органів травлення, серцево-судинної та нервової систем. Окремі запропоновані для виробництва мінеральні води краю, за висновками фахівців, є просто знахідкою для потерпілих від катастрофи на ЧАЕС, оскільки вода чудово стимулює імунну систему, робить організм стійким до впливу багатьох негативних чинників.