Смекни!
smekni.com

Аборт і його наслідки (стр. 2 из 3)

Операція малого кесарева перетину звичайно застосовується на терміну 18-27 тижнів, однак при необхідності може бути використана при терміну від 13 тижнів до самих останніх днів вагітності. При цій операції розкривається передня черевна стінка і передня стінка матки, після чого з матки віддаляється плід і всі навколишні його тканини, а стінка матки вискоблюється. При проведенні цієї операції на пізніх термінах плід звичайно вже буває життєздатним. У цьому випадку дитину кладуть на вікна між рамами або в холодильник для того, щоб він загинув від переохолодження. Важко повірити, що описана сцена - це не фрагмент фільму жахів, а реальних буден багатьох гінекологічних клінік і відділень міських лікарень.

Малопоширенні і малоефективні методи штучного переривання вагітності. До них відноситься голковколювання, при якому стимулюються рефлексогенні зони, що можуть викликати початок родової діяльності, і метод використання магнітофорних ковпачків, що надіваються на шийку матки і, створюючи сильні магнітні поля, викликають родову діяльність. Обоє ці методу застосовуються на ранніх термінах вагітності (голковколювання - до 10 тижнів, магнітофорні ковпачки - до 3 тижнів) і не дають ніякої гарантії результату. У будь-якому випадку після спровокованого цими методиками викидня необхідно хірургічне вискоблювання стінок матки.

Кримінальний аборт.

З погляду сучасного українського законодавства кримінальним (незаконним) вважається штучне переривання вагітності зроблене особою, що не має медичного сертифіката за фахом "лікар акушер-гінеколог". Ц.о. якщо в умовах стаціонару, медичного центра або сільської лікарні вагітність перерве дипломований лікар- фахівець, що не є гінекологом, то це буде кваліфіковано, як злочин. Але з іншого боку, якщо акушер гінеколог запропонує зробити переривання вагітності на приклад в сараї власної дачі, то порушенням закону це бути не буде.

У приватній переписці деяких акушерів-гінекологів нерідко зустрічаються питання про те, як самостійно перервати вагітність на ранніх термінах. Тому багато лікарів розповідають про доступні в побуті способах переривання вагітності і непоправній шкоді здоров'ю, що вони наносять.

Перший популярний спосіб докладно описаний у повісті А. Приставкіна "Діти Арбата" полягає в загальному впливі на організм. Щоб викликати аборт жінка приймає гарячу ванну або душ, обклеює себе гірчичниками. У ряді випадків маніпуляції викликають скорочення матки і викидень. До цього ж способу можна віднести миття на терміну 10 - 12 тижнів вагітності стель, тривалу труску їзду, навмисне падіння на живіт, до приклада із шафи, здавлення матки руками. Небезпека полягає в розвитку маткових кровотеч, що досить важко зупинити. У залежності від методики самостійного аборту летальність (жіноча смертність) коливається від 25 до 40%.

Другий метод - введення в порожнину матки твердих предметів: кулькових ручок, олівців, в'язальних спиць, довгих пташиних пер, дерев'яних паличок, бужів (металеві штирі для розширення природних отворів), катетерів. Поряд із введенням твердих предметів особливо кмітливі особи впорскують зі шприців, спринцівок і інших підручних засобів у порожнину матки різні рідини. Використовуються самі різні речовини: спиртова настойка йоду, розчин марганцівки, столовий оцет, мильна вода. Результат - зараження крові, хімічні опіки, гнійне запалення внутрішніх статевих органів. У кращому випадку, видаливши матку, жінці удається врятувати життя, правда вона вже не зможе мати дитини. У 30-60% випадків представниці слабкої статі просто вмирають. Деякі приймають гормональні ліки або отрути. Відкіля простій людині знати в якій концентрації ліки викликають викидень, часом досвідчений гінеколог затрудняється з відповіддю. Так і народжуються на світло діти з численними уродженими каліцтвами, приречені мучитися все життя.

Наслідки.

Ускладнення з боку матки - у першу чергу це розриви шийки матки, кровотеча, перфорація і розривши стінки матки. Найбільш розповсюджені методики проведення переривання вагітності припускають маніпуляції всередині матки "наосліп", унаслідок чого ризик ушкодження шийки або стінки матки досить високий. У залежності від розмірів і локалізації такого ушкодження роблять або його вшивання, або повне видалення матки (гістеректомію). Крім того, при багаторазових вискоблюваннях стінка матки може утоншуваться настільки, що виношування вагітності стає неможливим. У цьому випадку жінці рекомендується стерилізація. Запальні процеси в матці нерідко виникають у результаті інфікування травмованої шийки або стінки матки під час проведення штучного переривання вагітності. Слід зазначити, що такий запальний процес відрізняється стійким тривалим плином і лікування його вкрай важке. Результатом цього може стати звичне невинесення вагітності і безплідність.

Запальні процеси в малому тазі - параметрит (запалення околоматочної клітковини), аднексит (запалення придатків матки), пельвіоперитоніт і перитоніт (запалення тазової очеревини і всієї очеревини), - усі ці захворювання можуть розвиватися в результаті інфікування в ході операції по штучному перериванню вагітності. Результатом цих захворювань може стати безплідність жінки, а в окремих випадках навіть її загибель.

Ускладнення після абортів можуть розвитися в жінки через деякий час (через декілька місяців і навіть кілька років). У 18% жінок через два місяці після зробленого аборту розів'ється хронічне запалення придатків матки, у 11% - ерозія шийки матки, у 7% - ендоцервецит, у 4% - різні порушення менструального циклу. Через два роки після зробленого аборту ці показники збільшуються в кілька разів.

Одним з найбільш грізних ускладнень абортів у жінок, що неродили, є різке збільшення ризику розвитку рака грудей. Як відомо, цей вид раку займає перше місце серед причин смертності від онкологічних захворювань в усьому світі. Дослідження показують, що в жінок, що неродили, що зробили аборт, імовірність розвитку рака грудей збільшуються на 300%, а якщо така жінка мала кілька абортів, і перша дитина в неї народився не раніш 35 років, то ризик зростає в 8 разів. Зрозуміти, чому так відбувається, досить просто. Перша вагітність починає особливим образом переформовувати і перебудовувати клітки молочних залоз, підготовляючи них до досі невикористаної функції - виробленню грудного молока і годівлі дитини. Формування кліток йде практично протягом усієї вагітності, і закінчується вже до самих родів. Якщо ж жінка робить аборт і перериває вагітність у такий спосіб (то ж саме відноситься, на жаль, і до мимовільного переривання вагітності), те клітки грудних залоз залишаються несформованими, їхній розвиток не завершується. Такі клітки мають значно велику здатність до ракового переродження, ніж сформовані остаточно, так само як і ще що не почали своє формування. Ризик зростає тим більше, чим більше часу пройде до моменту наступної вагітності і пологів, що дозволять завершити перебудування кліток молочних залоз. Особливе місце серед всіх ускладнень абортів займає постабортний синдром. Цей синдром містить у собі різні симптоми, як фізіологічні, так і психологічні. Багато хто з цих симптомів жінка ніяк не зв'язує з минулим абортом. Найбільш розповсюдженими ознаками постабортного синдрому є: безплідність і проблеми з зачаттям, передчасні пологи, викидні, позаматкова вагітність, сексуальні розлади, депресії, почуття провини, суіцидальні нахили, зловживання алкоголем і наркотиками, розпач, що домінує бажання ще однієї вагітності, анорексия (відсутність апетиту і бажання є), нічні кошмари про дітей і т.д. На жаль, в Україні немає статистики по частоті виникнення постабортного синдрому, але можна з упевненістю сказати, що набереться дуже небагато жінок, що змогли уникнути його проявів у тім або іншому виді.

Ненароджена дитина.

У нашій країні немає нічого простіше, ніж зробити жінці аборт. Доходить до того, що гінекологи записують на аборт усіх молодих незаміжніх дівчин, що тільки що довідалися, що вони вагітні, навіть не запитуючи на те їхньої згоди. До терміну 12 тижнів аборт дозволений за бажанням матері, до терміну 22 тижнів - за соціальними показниками, серед яких: відсутність роботи; жінка не є одруженим; розлучення під час вагітності; відсутність власного житла; багатодітність; доходи менші прожиткового мінімуму. Словом, рідко сім’я в Україні не має соціальних показань для штучного переривання вагітності.

Практично до дня пологів дозволений аборт за медичними показниками, що серед іншого містять у собі психологічні проблеми, тобто для одержання дозволу на аборт чи ледве не за день до пологів жінці досить заявити про суїцидні думки, зв'язаних з вагітністю. Лікарі затверджують, що по самих оптимістичних оцінках лише 25% усіх жінок не мають медичних протипоказань для вагітності і пологів. Виходить, що наша держава, дуже пасивна стосовно до проблем молодих родин і батьків, робить усе можливе, щоб не дати з'явитися на світ своєму новому громадянинові. На жаль, у цьому питанні ми усе ще продовжуємо йти неправильним шляхом.

Люба людина, більш-менш освідомлені у питаннях генетики, знає, що життя людини починається в момент злиття чоловічих і жіночої статевих клітин. Починаючи з цього моменту зигота, що утворилася, починає володіти індивідуальним для кожної істоти на планеті набором хромосом, що не зміниться до самої його смерті. Цей набір визначає, якого росту буде людина, якого кольору в нього будуть волосся, очі, який у нього буде тембр голосу, група крові, навіть які в нього будуть здатності, таланти, бажання і прагнення.

Сесія Ради Європи по біоетиці в грудні 1996 р. ухвалила, що ембріон є людиною вже на 14 день після зачаття. У цей час ще не кожна жінка знає про те, що вона вагітна. Таким чином, з цього моменту офіційна медицина визнала здійснення аборту перериванням людського життя, тобто навмисним вбивством. Однак поки ще не почато ніяких спроб забезпечити цієї маленької людини його самими найпростішими правами, серед яких перше - це право на життя, на існування і на народження.