Смекни!
smekni.com

Дослідження аспектів управління якістю продукції (стр. 12 из 14)

4 Підвищення свідомості та зацікавлення повинно бути направлено на передбачення майбутнього; організаційні політики і цілі; організаційні зміни та розвиток; як ініціювати та впровадити покращуючи дії; вхідні програми для нових робітників; періодичне оновлення програм для навчання робітників.

5 Плани навчання повинні включати: завдання навчань, навчальні программи та методи; необхідні ресурси навчання; індитифікація необхідної підтримки; оцінка навчання в межах збільшення компетенції робітників.

Та все ж, які потрібні вимоги до професійних якостей робітників підприємства і формування компетенції персонала ЗАТ НКМЗ?

Стратегічні можливості та забезпечення прискоренного еволюційного розвитку ЗАТ НКМЗ в умовах жорсткої конкуренції потребують від робітників підприемства необхідність до радикальних нововведень та ризику, сприйняття і готовності до змін, здатності на високому професійному рівні проводити стратичні зміни.

Професійні якості роботників повинні формувати ефективного власника, зацікавленного в підвищенні результатів роботи підприемства та інвестиціях на розвиток виробництва, забезпечення ефективної роботи трудового колектива. Професійна компетентність робітника ЗАТ НКМЗ в умовах активного НТП та постійно інформації, що змінюється повинна знаходитись в процесі безперервного удосконалення та сприйняття нового, щоб не допустити морального зносу знань та старіння професійних навичок роботи.

Для прогнозування своїх потреб підприемство повинно мати опис всіх посад та всіх функцій, що виконуються для реалізації поставлених задач, визначати необхідний склад компетенції під кожну з посад, проводити аналіх взаемозв’язків між посадами за складовими компетенції. Компетенцію слід розуміти як сукупність знань, вмінь та навичок. Компитенцію не принесуть ніякі користі, якщо спеціалісти, які ними володіють, не зацікавлені реалізувати їх з максимальною віддачею.

Придбання, стимулювання та розвиток компетенції необхідні для реалізації стратегії розвитку ЗАТ НКМЗ. На НКМЗ, що поставила за свою ціль досягнути рівня самонавчальної інтелектуальної організації, дана задача вирішуеться шляхом раціонального співставлення, поглиблення та розширення знань і здібностей персонала; впровадження систем оцінки результатів діяльності робітників; створення умов розвитку компетенції; впровадження гнучкої системи нагороди, справедливої та мотивуючої; залучення робітників в управлінський процес; покращення умов праці.

Розробка та впровадження системи сертифікації персонала дозволить визначити існуючий потенціал робітників, ефективно проводити професійні пересування та виключити можливість допуска некваліфікованих робітників до виконання кваліфікованих робіт.

Управління знаннями (компенцією) на основі високої інформаційної культури персонала – задача ХХІ століття.

Головна мета сертифікації персонала – встановлення рівня підготовки професійних знань, вмінь та навичків (досвіду) робітника для підтвердження його відповідності встановленим вимогам та визначенням цого можливостей належним чином здійснювати конкретні дії в певній діяльності.

Ціль атестацій персонала – визначення кваліфікацій робітника з метою перевірки його відповідності посаді,яку займає.

Таким чином, проведення сертифікацій персонала ЗАТ НКМЗ, буде сприяти:

- досягненню кадрові незалежності;

- впровадження ефективний системи оцінки персонала для забезпечення його професіоналізму згідно з вимогами міжнародного стандарту І SO;

-створення сприятливих умов для успішної діяльності підприємства на єдиному товарному ринку України та закордонному ринку, а також для участі в міжнародній економічній та науково – технічній співпраці і міжнародній торгівлі за рахунок випуску конкурентоспроможної продукції та надання послуг високої кваліфікації персонала.

3.2 Розробка механізму попередження браку продукції

Розглядаючи більш детально появлення браку у матеріальному виробництві на ЗАТ “НКМЗ”, можна виділити ряд основних причин, які спричиняють появу браку. Це такі як:

- неякісні шихтові матеріали, тобто забрудненний метал, очищення якого потребує великих коштів;

- невідпрацьованний технічний процес виготовлення унікальних виробів – виготовлення нестандартних замовлень;

- жорсткі вимоги замовника до якості металу (з кожним новим замовником “планка” рівня брака опускається все нижче);

- порушення технічного процесу виконавцями. Це взагалі розливщики, конавщики;

- слабкий рівень професійної підготовки – робітникам недостатньо знань, набутих досвідом, адже з чосом зявляється нове обладнання, нові технології і, щоб представляти свою продукцію на міжнародному ринку, треба бути постійно в процесі навчання.

Схематично залежність якості продукції від вище перерахованних факторів зображено на рисунку 3.1

Ця схема не лише дає загальну уяву про фактори, які взагалі впливають на підвищення якості продукції, але й дозволяє розробити алгоритм розрахунку ймовірних втрат від брака в окремому цеху або ж при виготовленні окремого унікального виробу (див. рисунок 3.2).

Для початку спеціалістами визначаються показники (фактори), які найбільше впливають на процент браку або від яких залежить цей процент. Всі ці показники позначаються певними словами в умові алгоритму. Далі, для одних показників встановлюється допустимий процент браку, а інші визначаються по шкалі.

Після процесу виробництва виміряні параметри показників порівнюються з нормами. Якщо параметри будь-якого показника не перевищують норм, то це означає, що якість продукції відповідає замовникам.

Але, якщо хоча б один з парраметрів не відповідає нормам, для підприємства – це великі затрати, втрата замовника.

При виникненні такої ситуації переглядаються норми, встановлені раніше, змінюється технологія виготовлення, відпрацьовується технічний процес.

Використання цього алгоритму дозволить швидше і якісніше проводити контроль за якістю, а також попереджати появу браку. Адже, висока якість – це найперше, що вимагає і потребує споживач.


4 Охорона праці

4.1 Аналіз небезпечних та шкідливих виробничих факторів при роботі з персональними електронно-обчислювальними машинами.

Вивчення та визначення факторів, що впливають на функціональний стан користувачів комп’ютерів дозволить виділити основні причини виникнення станів напруженості, стомлення, стресу і здійснити відповідні профілактичні заходи.

Трудова діяльність користувачів комп’ютерів відбувається у певному виробничому середовищі, яке впливає на їх функціональний стан. На ЗАТ “НКМЗ” у відділі технічного контролю (ВТК) знаходиться три комп’ютери, у зв’язку з цим на робітників діють фактори виробничого середовища. До найбільш значних – фізичних належить електромагнітні хвилі різних частотних діапазонів, електростатичні поля, параметри мікроклімату та ціла низка світлотехнічних показників. Значно менший вплив хімічних та біологічних факторів виробничого середовища на користувачів комп’ютерів.

Також трудовий процес суттєво впливає на психофізичні можливості користувачів комп’ютерів, оскільки їх діяльність характеризується значними статичними фізичними навантаженнями; напруженням сенсорного апарату, вищих нервових центрів, які забезпечують функції уваги, мислення, регуляції рухів. Окрім цього, трудовий процес користувачів комп’ютерів відзначається значними інформаційними навантаженнями.

Профілактичні якості та виробничий досвід робітників, які визначають внутрішні засоби діяльності, обумовлюють надійну та безпомилкову діяльність користувачів комп’ютерів, дозволяють знаходити безпечні методи розв’язання виробничих завдань навіть у нестандартній ситуації.

Зовнішні засоби діяльності, які в основному визначаються ергономічними показниками, щодо організації робочого місця, форми та параметрів його елементів, просторово розташування основного і допоміжного устаткування, можуть суттєво знизити фізичні та психофізичні навантаження, що діють на користувачів комп’ютерів.

4.2. Заходи по забезпеченню безпечних умов праці.

4.2.1. Вимоги до організації робочого місця та режиму роботи оператора.

Робоче місце – це місце, постійного або тимчасового перебування працівника в процесі трудової діяльності.

ДНАОП 000-1.31-99 регламентує вимоги до організації робочого місця користувача ВДТ. Треба розмістити робочі місця ВДТ так, щоб природне світло падало збоку, переважно зліва. Це дасть змогу виключити дзеркальні відбиття на екрані джерел природного світла та потрапляння останніх в поле зору користувачів.

Організація робочого місця користувача ВДТ повинна забезпечити відповідність усіх елементів робочого місця та їх взаємного розташування ергономічним вимогам ГОСТ 12.2..032 ССБТ. Рабочее место при виполнении работ сидя. Общие єнергономические требования”, характеру та особливості трудової діяльності.

Площа, виділена на одне робоче місце з ВДТ або ПК повинна складати не менш 6 м2, а об’єм – не менш 20 м3.

На ЗАТ “НКМЗ” у ВТК. Площа на кожного робітника складає 2,4 м2, а загальна площа приміщення – 24 м2. Об’єм на одного робітника складає 10,3 м3.

До виробничих меблів на робочому місці з ВДТ належать: робочий стіл, стілець, підстава для ніг.

Конструкція робочого столу повинна відповідати сучасним вимогам. Висота робочої поверхні столу для ВОТ має бути в межах 680-800 мм, ширина 600-1400 мм, глибина –800-1000 мм. Робочий стіл повинен мати простір для ніг висотою не менш 600 мм, шириною не менш 500 мм, глибиною на рівні колін не менш 450 мм на витягнутої ноги – не менш 650 мм.

Робочий стіл для ВОТ, має бути обладнаний підставкою для ніг шириною не менше 300 мм та глибиною не менш 100 мм, а можливістю регулювання по висоті в межах 150 мм та кута нахилу опорної поверхні – в межах 20°. Підставка повинна мати рифлену поверхню та бортик на передньому краї завширшки 10 мм.