Смекни!
smekni.com

Наскрізна програма практики студентів системи управління виробництвом та розподілом електроенергії (стр. 2 из 3)

Виходячи з особливостей і можливостей баз практики, студенти можуть працювати на посадах: монтажників, операторів ПЕОМ, наладчиків систем РЗА та систем передачі інформації, брати участь в наукових дослідженнях, а в період переддипломної практики – на штатних посадах техніків та інженерів як з оплатою так і без оплати, а також дублерами.

Під час практики студенти можуть залучатися адміністрацією для надання допомоги базі практики. Ця допомога повинна носити організований характер, котрий повинен суворо відповідати профілю навчання і не заважати виконанню учбових завдань.

На базі практики студенти повинні суворо виконувати заведений режим праці (табелювання), правила охорони праці і протипожежної безпеки з обов’язковим проходженням ними інструктажів (вступного і на кожному конкретному місці праці) і розписом у відповідному журналі. Вивчення правил і здача заліку проводиться у відділі техніки безпеки за участю інженера з техніки безпеки підприємства.

Розподіл часу практики залежить від її терміну і наводиться керівником у щоденнику студента.

2.1 Індивідуальні завдання

Індивідуальні завдання мають за мету придбання студентами під час практики уміння та навичок самостійного розв’язування виробничих, наукових або організаційних завдань. Виконання індивідуальних завдань активізує діяльність студентів, розширює їх світогляд, підвищує ініціативу і робить проходження практики конкретним і цілеспрямованим.

Індивідуальні завдання записуються у щоденник студента і остаточно формулюються після визначення місці практики студента на відповідній базі практики, вони можуть відповідати таким напрямкам:

- комп’ютеризація вирішення електроенергетичних задач;

- релейний захист та автоматизація в процесах виробництва та розподілу електроенергії;

- інформаційні мережі в управлінні електроенергетичними процесами і установками;

- дослідження та оптимізація режимів електричних систем та інше.

Індивідуальні завдання на молодших курсах видаються студентам на протязі 2-3 днів практики після узгодження їх керівниками практики від кафедри і підприємства.

Під час переддипломної практики узгоджені керівниками практики від кафедри і підприємства індивідуальні завдання можуть бути видані на протязі першого тижня практики, після адаптації студента од місця практики.

В подальшому індивідуальні завдання можуть бути використані для виконання курсових і дипломних проектів, для підготовки доповіді, наукової статті або для іншої мети за узгодження з кафедрою та базою практики.

2.2 Заняття і екскурсії під час практики

В період практики повинні бути передбачені теоретичні заняття, які включають лекції, семінари, бесіди з провідними спеціалістами підприємства, проведення лабораторних робіт та інші.

Тематика лекцій:

- правила техніки безпеки, протипожежної профілактики та охорони праці;

- задачі, що вирішуються даним підприємством, відділом, його структура;

- проблеми та «вузькі місця» на даному підприємстві чи організації;

- актуальні проблеми науки і техніки, перспективи розвитку галузі та спеціальності та ін.

Планування і проведення їх здійснюється спільно керівниками практики від кафедри та бази практики. Заняття повинні розкривати студентам перспективи розвитку спеціальності і готувати їх до наступного вивчення у вищому навчальному закладі дисциплін навчального плану. Для проведення цих занять необхідно залучати найбільш кваліфікованих вчених і працівників бази практики.

Екскурсії під час практики проводяться з метою надбання студентами найбільшої уяви про базу практики, її структуру, взаємодію її окремих підрозділів, діючу систему управління.

Для поширення світогляду і ерудиції студентів екскурсії доцільно проводити не тільки на базі практики (внутрішні) але і на інших підприємствах, організаціях і закладах суміжних галузей (зовнішні). Екскурсії внутрішні може проводити керівник практики від підприємства, а зовнішні – керівник від вузу.

Більшість зовнішніх екскурсій доцільно проводити під час практики третього курсу. Це можуть бути екскурсії на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, Київські ГЕС і ГАЕС, Національний диспетчерський центр енергетики України (НДЦ), Центральний регіональний диспетчерський центр (ЦРДЦ), електропідстанції. Кількість годин, що відводяться на заняття та екскурсії, для студента не повинна перевищувати шести годин на тиждень.

2.3 Навчальні посібники

В першу чергу це повинна бути література, яка є на базі практики і часто відсутня у вузі. Це нормативні матеріали, описи та інструкції окремих пристроїв РЗА комплексів обчислювальної техніки, програмні матеріали для ЕОМ, проекти реконструкції тих чи інших установок та обладнання, наглядні посібники з охорони праці та протипожежної профілактики, матеріали науково-дослідних та проектно-конструкторських розробок, реферативна інформація, відомчі та міжвідомчі вказівки.

2.4 Методичні рекомендації

Методична специфіка практики за спеціальністю відрізняється від навчальної діяльності студента. Фактична діяльність студента на базі практики позначена високою ступінню самостійності.

Перебуваючи в колективі підприємства, студент повинен в першу чергу вписатися в колектив, знайти взаєморозуміння з керівником практики від підприємства. Для виконання отриманого індивідуального завдання потрібно записатись в технічну бібліотеку чи бюро технічної інформації підприємства і виконувати їх вимоги. При необхідності зробити ксерокопії документів чи графічного матеріалу, отримати дохвіл на це відповідальної особи (є ряд документів, які представляють виробничу чи комерційну таємницю). Всі свої дії на базі практики студент повинен погоджувати за керівником практики від підприємства. При необхідності звернутись до керівника практики від кафедри за допомогою щодо вирішення того чи іншого питання.

3. Форми та методи контролю

Студенти повинні знати про прийняту в НТУ України «КПІ» і на базі практики систему поточного та підсумкового контролю виконання окремих розділів і всієї програми практики. Студенти повинні знати і виконувати установлений на базі практиці режим праці, контроль часу початку та закінчення роботи (табелювання). Виконувати правила ведення поточних записів у щоденнику, складання підсумкового звіту з практики. В окремих випадках (режимні підприємства) вузом може бути установлена необов’язковість ведення щоденника з практики. Періодично в середньому один раз на тиждень хід практики контролюється керівниками практики від кафедри та бази практики. Про це робиться запис у щоденнику з фіксацією дати перевірки і підписів відповідного керівника з вказівкою зауваження студентові про порушення режиму та інше. Контроль може здійснюватись завідувачем кафедрою, внутрівузівською інспекторською групою, органами інспекції Міносвіти.


4. Вимоги до звіту

Звіт в залежності від виду практики та терміну її проходження повинен мати обсяги: для практики студентів третього курсу 20-30 сторінок; четвертого – два-три листи А1, виконаних на плотарі; для переддипломної пратики – 50-60 сторінок. В звіті повинні бути висвітлені основні розділи. Матеріал повинен викладатись послідовно. Звіт з практики повинен включати загально-технічну частину та висвітлення виконання індивідуального завдання.

Звіт може бути виконаним на комп’ютері, надрукованим на друкарській машинці або написаний від руки, але обов’язково задовольняти вимогам ЄСКД держстандарту та інше.

Для узагальнення матеріалів і підготовки звіту студентам відводиться два-три дні. Звіт повинен бути ілюстрований рисунками, схемами, таблицями, діаграмами, фотографіями та іншим. В звітах повинна бути коротко і конкретно описана робота, особисто виконана студентом. В звітах не повинно бути дослівного переписування матеріалів баз практики (історія бази, технічних описів тощо), а також цитування літературних джерел. Звіт повинен мати наскрізну нумерацію сторінок, аркуші звіту повинні бути зшиті разом з додатками.

У випадку, коли студент проходить практику за угодою з підприємством, зміст практики може складатись індивідуально з урахуванням угоди на цільову підготовку.

Звіт повинен мати такі розділи:

1. Завдання, структура, штатний склад, технічне оснащення підрозділу, в якому студент проходить практику. Роль підрозділу у виконанні загальної задачі підприємства, його взаємозв’язки з іншими підрозділами. Роль підприємства в народному господарстві.

2. Архітектура обчислювальної системи, склад, технічні характеристики, обладнання, умови роботи. Питання охорони праці.

3. Структура системи пристроїв релейного захисту та автоматики, як традиційних, так і на базі мікропроцесорної техніки, рівень комп’ютеризації систем РЗА.

4. Методи і засоби передачі інформації в системі функціонування пристроїв РЗА та диспетчерського управління.

5. Експлуатація систем обчислювальної техніки, систем РЗА та інформаційних систем.

6. Контрольний приклад вирішення конкретної задачі згідно з відповідною програмою на ЕОМ.

Конкретні розділи повинні відповідати базі практики та індивідуальному завданню.

Звіт перевіряється і затверджується керівниками практики і завіряється керівництвом бази практики. Звіт після захисту може використовуватися студентом в його подальшій роботі над курсовими та дипломними проектами.


5. Підведення підсумків практики

Підсумки підводяться у процесі складання студентом заліку комісією, яка призначається завідувачем кафедрою. Диференційна оцінка з практики враховується нарівні з іншими оцінками, які характеризують успішність студента. У випадках, коли практика закінчується після проведення екзаменаційної сесії і назначення стипендії, оцінка з цієї практики враховується разом з оцінками наступного семестру.

Результати складання заліків з практики заносяться в екзаменаційну відомість, проставляються в заліковій книжці і в журналі обліку успішності.