Смекни!
smekni.com

Особливості проведення реінжинірингу (стр. 4 из 4)

- Реінжиніринг - це метод вдосконалення характеристик фірми, який приводить до радикальних змін разом з такими методами, як стратегічне планування, управління змінами, досягнення високої якості і архітектури розвитку. Реінжиніринг означає радикальну перебудову на рівні як структури, так і його процедур.

- За допомогою реінжинірингу міняються методи роботи. Метод реінжинірингу націлений на підвищення конкурентоспроможності компанії за рахунок реорганізації виробничих процесів, орієнтуючи їх на потребі ринку.

- Реінжиніринг виступає як складний, тривалий процес, що вимагає залучення до нього всіх підрозділів компанії і радикальних перетворень в її роботі.

- Методика РБП, що мала успіх в багатьох країнах, включає наступні етапи: визначення напряму розвитку бізнесу; виявлення масштабу і кінцевої мети проекту; проектування процесу; формування структури фірми і кадрової політики; забезпечення технологічної підтримки; оцінка фізичної інфраструктури; конкретизація внутрішньої політики фірми і впливу чинного законодавства; мобілізація сил для здійснення проекту; впровадження.

- Необхідна умова успіху проекту РБП - команда фахівців, покликаних реалізувати проект.

- Типові помилки при використанні реінжинірингу в полягають в порушенні правил його проведення. Серед них: компанія намагається покращувати існуючий процес замість того, щоб перепроектувати його; компанія не концентрує всі зусилля на бізнес-процесах; прагнення задовольнятися малим успіхом; передчасне завершення процесу реінжинірингу при появі перших труднощів; обмежена постановка завдання (замість всього процесу розглядається тільки його окремий фрагмент, оскільки існуючі організаційні межі не дозволяють охопити весь процес. Завдання реінжинірингу не укріплювати, а руйнувати існуючі організаційні межі); існуюча корпоративна культура і прийняті в компанії принципи управління нерідко перешкоджають реінжинірингу; призначення відповідальним за реінжиніринг старшого менеджера, який навіть не завжди розуміє, що ж це таке; недостатнє виділення ресурсів на проведення реінжинірингу; компанія концентрується виключно на задумах, тоді як потрібно забезпечити їх реалізацію. Відмінність між переможцями і що програли не як ідею, а в тому, чи були ці ідеї реалізовані; прагнення провести реінжиніринг, не ущемивши нічиїх інтересів; розтягнуте в часі здійснення реінжинірингу.

Відомий досвід більшості американських корпорацій, які, не витримавши конкуренції з боку японських підприємств, знаходилися в якнайглибшій кризі. З тих пір більшість з них змогли перебудуватися і відновити свою конкурентоспроможність. Одним з прийомів, яким вони користувалися, був реінжиніринг. Цей досвід і ці методи управління сьогодні представляють важливе значення для Росії. Більшість промислових підприємств, створених в період СРСР, потребують корінної перебудови своєї роботи. Для підтвердження цього досить просто Для підтвердження цього досить просто відвідати найближчий завод.


Список літератури

1. Уткин Э.А., «Бизнес-реинжиниринг. Обновление бизнеса», ЭКМОС, М-1998.

2. Материалы сайта www.bkg.ru, в частности статьи Быковой А.А., Томаса Дж. Коуди.

3. Материалы сайта www2.osp.ru, статья Э. Попова, М. Шапота «Реинжиниринг бизнес-процессов и информационные технологии».

4. «Реинжиниринг: в чем его польза?», Олег Черемных, М.В.А. партер компании ANTManagement.

5. Материалы сайта www.consultng.netprom.ru , в частности статья Геннадия Верникова «Что такое реинжиниринг».

6. Материалы сайта www.interface.ru , статья Сергея Колесникова «Зарисовки с натуры на тему реинжиниринг бизнес-процессов в России».

7. Холл Дж., Розентал Дж., Вэйд Дж. Как заставить реинжиниринг работать. – М.: Джеран, 2002.

8. Совин Г.А. Реинжиниринг бизнес-процессов: модное лекарство? // Управление компанией, №6, 2002г.

9. Верникова Г.В. Что такое реинжиниринг // Деньги, №9, 2002.

10. http://business.rin.ru - Майк Робсон, Филип Уллах: «Практическое руководство по реинжинирингу бизнес-процессов».

11. http://business.rin.ru – Быкова А.А.: «Реинжиниринг корпорации: манифест революции в бизнесе».