Смекни!
smekni.com

Оцінка стану менеджменту в організації (стр. 3 из 3)

Роль функціональних органів (служб) залежить від масштабів господарської діяльності й структури керування фірми в цілому.

Функціональні служби здійснюють всю технічну підготовку виробництва; готовлять варіанти рішення питань, пов'язаних з керівництвом процесом виробництва; звільняють лінійних керівників від планування, фінансових розрахунків, матеріально-технічного забезпечення виробництва й т.д.

Ніж крупніше фірма, тим складніше її керуюча система.

Переваги:

· єдність і чіткість распорядительства;

· оперативне прийняття й виконання рішень;

· особиста відповідальність кожного керівника за результати діяльності;

· професійне рішення завдань фахівцями функціональних служб.

Недоліки:

· розбіжності між лінійними й функціональними службами

· протидія лінійних менеджерів роботі функціональних

· фахівців;

· неправильне тлумачення інформації, переданої лінійним виконавцям функціональними менеджерами.



Рис. 4. Організаційна структура Серговської філії ТОВ «ЛЕО»

ВИСНОВКИ

Серговська філія ТОВ «ЛЕО» розробляє плани по підвищенню технічного рівня устаткування, складаються річні й багаторічні графіки обслуговування й ремонту електричних мереж, відповідно до норм ПКЕЕ для підвищення ефективності використання устаткування. На поточний рік у філії складається інвестпрограма на відновлення й модернізацію устаткування. Введення нових технологій (установка електронних лічильників, заміна неізольованих вводів на ізольовані, установка ригельних замків) забезпечує зниження рівня збутових втрат. Зниження рівня технологічних і збутових втрат при транспортуванні електричної енергії є важливим завданням Серговської філії. Тому що прибуток підприємства знаходиться в обернено пропорційній залежності від втрат електроенергії. Чим менше втрати електроенергії при транспортуванні тим більше прибуток підприємства.

Аналіз виконання плану свідчить про те що майже по всім показникам план перевиконано. Оптимальним планом по відпуску корисної електроенергії можна вважати план 2008р. Зменшилися втрати електроенергії, що свідчить про те що підприємство вдосконалює методи контролю за втратами електроенергії. Показники по безаварійності нижче ніж фактичні що сприяє оновленню засобів виробництва за рахунок зекономлених коштів. Активно використовуються основні фонди. Збільшується обсяг виробництва, також збільшується частка основних виробничих засобів. Але обладнання не дивлячись на це застаріває. Негативно впливає фактор зменшення питомої ваги активної частини встаткування в загальній вартості основних виробничих засобів. Це пояснюється масштабною комп'ютеризацією всіх служб підприємства, за рахунок закупівлі дорогого устаткування зросла пасивна частина основних виробничих засобів. А автоматизація виробничого процесу це фактор, який вже позитивно характеризує підприємство.

Знизилась собівартість продукції за рахунок матеріалів та сировини. Як слідство зросла матеріаловіддача. Збільшилась частка основних засобів і зменшилась частка оборотних активів; у той же час, закріпилася позитивна тенденція до зменшення частки дебіторської заборгованості. Зокрема, спостерігається відсутність короткострокових та довгострокових зобов'язань. Частка поточних зобов’язань , а саме по внутрішніх розрахунках, є значною (біля 90%), що говорить про те що аналізоване підприємство є філією. Аналіз динаміки показників обертання та рентабельності вказує на зменшення кількості оборотів активів та зростання рентабельності, що також позитивно характеризує підприємство.

Серговська філія протягом 2007 – 2009 р. працювала ефективно, про що говорить збільшення прибутку підприємства на 68445 тис. грн. В 2007р. відбулося списання безнадійної дебіторської заборгованості (сума відпущеної, але не оплаченої електроенергії). В 2008 році були передані в Луганську філію електричні лінії, що вплинуло на собівартість продукції.

Для збільшення прибутку одним з важливих факторів є зниження рівня збутових витрат (дебіторської заборгованості). Для цього на підприємстві велика увага приділяється збутовим підрозділам. Розробляється й застосовується ряд заходів для зниження рівня збутових витрат. На сьогоднішній день підприємство бере на себе всі витрати, пов'язані з виконанням цих заходів, очікуючи в майбутньому знизити рівень втрат і збільшити тим самим прибуток. Але не можна не враховувати той фактор, що рівень розрахунків за спожиту електроенергію фізичними і юридичними особами прямо залежить від загального рівня життя й стану економіки в регіоні.


Перелік літератури

1. Виханский О.С. Менеджмент: Навчань. для студ. вузів / О.С. Віханській, А.Н. Наумов. – 3-е видавництво – М.: Економіст, 2004. – 528 з.

2. Вершигора Е.Е. Менеджмент: Навчань. пос. / Е.Е. Вершигора. – 2-е видавництво, перер. і доп. – М.: Інфра – М, 2003. – 283 з.

3. Веснин В.Р. Менеджмент: Навчань. для студ. вузів / В.Р. Веснін. – М.: Еліт – 2003. – 546 з.

4. Котлер Ф. Маркетинг. Менеджмент: Пер. з англ. – 10-е видавництво – СПб.: Пітер, 2003. – 749 з.

5. Подсолонко О.А. Менеджмент: теорія та практика / О.А. Подсолонко. – ДО.: ЦУЛ, 2003. – 370 з.

6. Хміль Ф.І. Основі менеджменту: Підручник для студ. ВНЗ / Ф.І. Хміль. – ДО.: Академвідав, 2003. – 608 з.

7. Брасс А.А. Менеджмент: основні поняття, види, функції. – Мінськ. ТОВ «Місанта», 2002. – 212 з.

8. Герчикова И.Н. Менеджмент: Навчань. для студ. вузів. – 3-е видавництво, - М.: Банки і біржі, ЮНІТІ, 2002. – 502 з.