Смекни!
smekni.com

Розробка системи менеджменту в організації "Авторемонтне мале приватне підприємство Автошлях" (стр. 7 из 7)

­ група підвищення кваліфікації;

­ група бригад виїзної технічної помочі;

­ група підвищення продуктивності праці.

Дані заносимо в табл. 15

Таблиця 15

Особливості раціональних груп працівників в ТзОВ «Автошлях»

Характеристика груп працівників Види раціональних формальних груп Види раціональних неформальних груп
Група підвищення кваліфікації Бригад виїзної технічної помочі Робітників на підйомниках Аматорів футболу Водіїв Активного відпочинку
Склад Робітники різних спеціальностей Найбільш досвідчені робітники Механіки по ремонту автомобілів Різні категорії робітників Власники автомобілів Співпрацівники, сусіди
Чисельність 15 9 10 20 10 20
Характеристика зв’язків Тимчасова професійна Цілодобове чергування Рівнобіжність роботи Спонтанна за інтересом Спонтанні безконфліктні Спонтанні безконфліктні
Мотиви виникнення Освоєння суміжних спеціальностей Необхідність точного „діагнозу” та швидкого ремонту Необхідність більш якісного обслуговування авто Підчас проведення різних чемпіонатів по футболу. В напрямку вирішення проблем з експлуатації та ремонту власних авто В задоволенні від відпочинку
Заходи з підвищення ефективності Стимулювання до самовдосконалення. Необхідність постійного обміну досвідом. Додаткові доплати за якісне обслуговування клієнтів Професійна підготовка. Взаємовиручка. Ведення статистики чемпіонатів та вивішування на дошці оголошень. Надати можливість ремонту власних авто робітників на нашій станції. Координація взаємодії в напрямку організації проведення дозвілля.

Розділ 7 РОЗОБКА ПРОПОРЦІЙ В ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ КЕРІВНИЦТВА

Визначаємо характеристики керівників підприємства, вибираємо і обґрунтовуємо форми влади і впливу на колективи працівників підприємства використовуючи табл. 16


Таблиця 16

Характеристика і обґрунтування застосування підходів до керівництва в ТзОВ «Автошлях»

Підходи до ефективного керівництва Загальна характеристика Обґрунтування параметрів керівництва конкретними посадовими особами апарату управління
Генеральний директор Керівник сервісу Заступник з маркетингу
1. Форми влади: - примусу винагороди - законна - еталонна Виконавець вірить в те, що влада може заважати задоволенню певної потреби або спричинити інші неприємності Виконавець вірить в те, що влада може надати йому можливість на певних умовах отримати цінну винагороду Виконавець вірить в те, що керівник має право віддавати накази, а його обов’язок – виконувати їх Влада власного прикладу того керівника, що впливає Використовує експертну форму владу Способи впливу: Переконання підлеглих, що керівник володіє запасом спеціальних знань і досвіду, які задовольнять певні потреби. Формує довіру до себе, вміє оцінити інтелект підлеглих. Підходи до лідерства: З позиції особистих якостей: чесність, інтелект, економічна освіта, здоровий глузд, мудрість почуття гумору, впевненість у собі. З позиції поведінки: Демократичний, орієнтований на досягнення цілей. Використовує законну форму влади. Способи впливу: Базуються на традиціях, які здатні задовольнити бажання підлеглих бути потрібними і захищеними Підходи до лідерства: З позиції особистих якостей: чесність, технічна освіта, доброзичливість, наполегливість, вимогливість. З позиції поведінки: Демократичний, орієнтований на роботу Ситуаційний: в залежності від конкретного моменту. Використовує влади винагороди та законну. Способи впливу Базуються на традиціях, які здатні задовольнити бажання підлеглих бути потрібними і захищеними, а також бажання підлеглих отримати певну винагороду за роботу. Підходи до лідерства: З позиції особистих якостей: чесність, наполегливість, енергійність, рішучість, інтелект, економічна освіта, здоровий глузд. З позиції поведінки: Демократичний, орієнтований на роботу.

Розділ 8 ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ

Ефективність менеджменту – це результат управлінської діяльності, який характеризується з двох боків:

- показниками, які відображають побудову та функціонування системи менеджменту, їх соціальну сутність;

- показниками, що відображають результати виробничо-господарської діяльності;

Виділяють економічну, соціальну та організаційну ефективність менеджменту.

Економічна ефективність менеджменту – відображає економічні результати, які характеризують діяльність організації при певній системі управління.

Показники, які відображають функціонування системи менеджменту:

- по рівню автоматизації робочих місць управлінців це наявність комп’ютерів, їх під єднання до мережі Інтернет та внутрішньої локальної мережі; наявність зовнішнього та внутрішнього телефонних зв’язків; наявність селекторного та гучно мовного зв’язків;

- по рівню розробки інструктивного та нормативного матеріалу це наявність чітко визначених посадових обов’язків, інструкцій, технологічних схем ремонту та інших документів які враховують специфіку кожного робочого місця.

- по рівню технічної озброєності управлінців це наявність мобільного зв’язку, портативних оргтехніки, автомобілів.

Організаційна ефективність менеджменту – характеризує якість побудови організації, її системи управління, прийняття управлінських рішень, реакцію системи управління на стреси, конфлікти, організаційні зміни.

В нашому підприємстві по технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів менеджери вищого рівня беруть участь в зовнішніх контактах з державними інстанціями, організовують роботу менеджерів нижчого рівня, приймають участь у вирішенні питань економічного плану. Менеджери нижчого рівня організовують роботу майстрів сервісу, беруть участь у вирішенні питань постачання запчастинами. Організовують роботу салону продажу, вирішують питання маркетингу та реклами.

У менеджерів вищого рівня ненормована управлінська праця. У менеджерів нижчого рівня - нормована погодинна з пристосуванням до вигідної роботи з клієнтом.

По співвідношенні чисельності управлінських працівників між різними рівнями управління визначено що найбільше керівників середньої ланки тому швидкість прийняття управлінських рішень буде гальмуватись. Необхідна перебудова організаційної структури підприємства в раціональну див. п. 2.2.2..

Соціальна ефективність менеджменту – відображає вплив системи менеджменту на процеси формування професійних характеристик працівників та керівників, формування корпоративного духу, психологічного клімату в колективі, атмосфери захищеності та причетності до цілей організації.

Показники, що відображають соціально-культурну сферу функціонування організації:

Умови праці на підприємстві близькі до взірцевих західних. Трудові успіхи, визнання заслуг, висока ступінь відповідальності, гордість працівників, що там працюють, зростання службове та професійне – все це посилює позитивні мотиви поведінки людини в процесі праці. Звідси і мала текучість кадрів, високий рівень трудової дисципліни.

. Показники, що відображають вплив на досягнення виробничо-господарських показників та задоволення потреб ринку:

Виходячи з мотивування робітників до праці – продуктивність праці буде підтримуватись на високому рівні. Заробіток робітників пов’язаний з результатом роботи кожного і якомога ліпше задовольнити потреби споживача.

ВИСНОВКИ

В даній курсовій роботі була розроблена система менеджменту в організації малого підприємства по технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів.

Була дана характеристика організації, розглянуті функції, методи менеджменту, механізми прийняття управлінських рішень, управління групами працівників та комунікації на підприємстві.

В процесі аналізу всій діяльності підприємства була дана характеристика керівників з точки зору впливу та влади в колективі, підходу до лідерства. Рекомендовані стилі керівництва, проведена оцінка професійних якостей та дана оцінка ефективності системи менеджменту.

Працюючи над проектом були розроблені фактична та раціональна системи менеджменту в організації. Їх зіставлення дало можливість визначити переваги однієї системи над іншою. Ще раз була доказана ефективність роботи менеджера та необхідність його роботи в нових економічних умовах.

ЛІТЕРАТУРА

1. Гончаренко Ю. „Обзор украинского автомобильного рынка за I полугодие 2001 года”. Галицкие КОНТРАКТЫ №37, 2001.

2. ИАГ „AUTO-Consulting” „Статистика продаж автомобилей за июль в Восточном регионе”. Опубликовано: 30.08.2009.

3. ИАГ „AUTO-Consulting” „В июле рекорд продаж новых автомобилей в Украине ”. Опубликовано: 13.08.2009.

4. Кузьмін О.Є., Мельник О.Г. „Теоретичні та прикладні засади менеджменту” „Інтелект – Захід”, 2002. – 228 с.

5. Кузьмін О.Є. „Сучасний менеджмент”. Львів: Центр Європи, 1995. – 176с.

6. Лучко М.Р., Мех. Я.В. „Розробка системи обліку”. Тернопіль, 2001. – 96с.

7. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. «Основы менеджмента». Пер. С англ. - М.: Дело, 1992. – 702 с.

8. Пилипенко І.І., Бутинець Ф.Ф. „Удосконалення національних нормативів аудиту” Житомир ЖІТІ, 2000. – 206 с.

9. „Синица в руках или журавль в небе: мнения автолюбителе”. Журнал „Практический маркетинг” №3 2000.