Крім зазначених, до статуту та установчого (засновницького) говору можуть бути включені й інші положення, які не супереч чинному законодавству.
Статут та установчий (засновницький) договір підписують засновники, тиражують необхідною кількістю примірників, засв чують державним нотаріусом (для фізичних осіб) або печатками (для юридичних осіб) та подають на реєстрацію. Тільки після державної реєстрації суб'єкт бізнесу вважається створеним і дістає право на своє функціонування.
Завершується створення суб'єкта бізнесу видачею йому свідоцтва про державну реєстрацію. Новоствореному суб'єкту бізнесу присвоюється 8-ми значний ідентифікаційний код, який слугує для ідентифікації суб'єкта бізнесу в ринковому просторі. За цим кодом суб'єкт бізнесу - юридична особа заноситься до Державного реєстру підприємств та організацій України.
Суб'єкти бізнесу - юридичні особи мають право створювати відокремлені відділення, філії, представництва, які визнаються суб'єктами бізнесу без права юридичної особи. Такі суб'єкти працюють на основі положень, які затверджуються юридичними особами.
Завершується створення суб’єкта бізнесу видачею йому свідоцтва про державну реєстрацію. Новоствореному суб’єкту бізнесу присвоюється 8 – ми значний ідентифікаційний код, який слугує для ідентифікації суб’єкта бізнесу в ринковому просторі. За цим кодом суб’єкт бізнесу – юридична особа заноситься до Державного реєстру підприємств та організацій України. Реєстраційне свідоцтво має такий вигляд.
Завдання для виконання.
Керуючись даними таблиці 3.1, потрібно:
№ варіанта | Організаційно-правова форма | Число засновників | Величинастатутного | Виддіяльності | |
ЮридичніОсоби | фізичні особи | фонду,тис. грн. | |||
1 | Акціонерне товариство (закрите) | 3 | 4 | 5000 | Виробництво автомобілей |
1. Вибрати варіант завдання та визначити його зміст.
2. Якщо це потрібно, визначити головну організацію підприємства, яке ви створюєте.
3. Написати статут підприємства, яке планується створити.
4. Скласти реєстраційну картку суб'єкта бізнесу, який плануєтестворити та зареєструвати.
5. Заповнити свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи.
6. Зробити висновки по роботі.
Установчий договір
Юридичні особи: фонд державного майна України, акціонерна компанія "Авто", Вінницька організація орендарів "Автосервіс", і фізичні особи : Кравцова Ольга Юріївна, Коваль Юрій Юрійович, Хохлюк Юрій Васильович, Горшунов Андрій Вікторович надалі „Учасники”, керуючись принципами добровільності, з додержанням вимог законів України "Про власність" та "Про господарські товариства", уклали цей договір про утворення та діяльність закритого акціонерного товариства на таких умовах:
1. Загальні положення
1.1.Сторони за цим договором, виступаючи як засновники, надалі— "Товариство", користуючись правами учасників спільної часткової власності, мають на меті об'єднати грошові та інші цінності і одержання прибутку від виробничої та комерційної діяльності.
1.2.Мета і предмет діяльності Товариства визначаються Статутом, що є додатком до цього договору.
1.3.Товариству надаються права юридичної особи з дня його державної реєстрації. Воно веде самостійний статус, відкриває рахунки в банках, має власну печатку, штамп та інші атрибути юридичної особи.
1.4. Юридична адреса Товариства: м. Вінниця, вул. Порика, 35.
2. Статутний фонд та майно Товариства
2.1 Майно Товариства утворюється за рахунок внесків його учасників (статутного фонду), одержаних від виробленої продукції, а також іншого майна, згідно з чинним законодавством.
Платежі за реєстрацію, ліцензування та укладання угод у зв'язку із заснуванням Товариства здійснюються усіма учасниками пропорційно їх часткам у статутному Фонді, з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок Товариства.
2.2 Статутний фонд Товариства визначається в 5000000грн (не менше як 625 мінімальних зарплат). Він формується за рахунок грошових внесків учасників згідно з положенням Статуту у таких розмірах та частках:
• Фонд державного майна України —750000грн. — 15 % статутного фонду;
• Акціонерна компанія "Авто"— 750000 грн. —— 15 % статутного фонду;
• Вінницька організація орендарів "Автосервіс" — 750000 грн. — 15 % статутного фонду;
• Кравцова Ольга Юріївна — 750000 грн. — 15 % статутного фонду;
• Коваль Юрій Юрійович — 750000 грн. — 15 % статутного фонду;
• Хохлюк Юрій Васильович — 750000 грн. — 15 % статутного фонду.
• Горшунов Андрій Вікторович — 500000 грн. — 10 % статутного фонду.
Порядок формування статутного фонду визначається Статутом Товариства. Учасник Товариства, який не виконав вимоги Статуту та не повністю зробив знесок до статутного фонду, сплачує пеню у розмірі 10 % річних недовнесеної суми без заліку цієї суми у його частку.
2.3. Зміна статутного фонду та часток учасників може мати місце тільки згідно з рішенням зборів учасників Товариства.
3. Права та обов'язки Учасників Товариства
3.1. Учасники Товариства мають право:
• брати участь в управлінні справами Товариства;
• одержувати прибуток від його діяльності, брати участь у розподілі прибутку;
• одержувати повну інформацію про діяльність Товариства, знайомитись з даними бухгалтерського обліку, звітністю та іншою документацією Товариства;виходити з Товариства, виділивши його частку в грошових коштах, а при ліквідації Товариства отримати належну частку майна в натуральній та грошовій формах.
3.2. Учасники Товариства зобов'язані:
• робити внески у розмірах, передбачених цим договором та Статутом Товариства;
• не розголошувати конфіденційну інформацію та комерційну таємницю, що стосуються діяльності Товариства та його Учасників;
• робити додаткові внески у розмірі, засобом та в порядку, передбаченими рішеннями вищого органу управління Товариства — зборами Учасників;
• дотримуватись положень установчих документів, виконувати рішення зборів Учасників;
• виконувати прийняті на себе в договірному порядку зобов'язання по відношенню до Товариства;
• сприяти Товариству у здійсненні ним статутної діяльності шляхом виконання окремих завдань,покладених на будь-якого Учасника рішенням зборів Учасників;
• не вчиняти дій, які б шкодили інтересам Товариства.
3.3. Учасник Товариства має право, за згодою інших Учасників, відступити свою частку (її частину) іншому Учаснику.
Учасники Товариства користуються переважним правом придбання частки Учасника, який вибуває.
У разі переходу частки до нового набувача до нього переходять і відповідні права та обов'язки Учасника — сторони за цим договором. У разі передачі повної своєї частки цей Учасник вибуває з Товариства.
Частка Учасника, який вибуває з Товариства, може бути придбана Товариством. У цьому випадку воно зобов'язане реалізувати її іншим Учасникам у термін не більш як один рік.
Виділення частки Учасника, який вибуває, здійснюється у термін до 12 місяців з дня вибуття. За цей час на частку Учасника, який вибуває, нараховуютьсявідсотки, що дорівнюють ставці рефінансування, встановленій Нацбанком України.
Протягом цього періоду розподіл прибутків, а також голосування та визначення кворуму у вищому органі здійснюються без урахування придбаної Товариством частки.
3.4.Учасник Товариства, який систематично не виконує або неналежним чином виконує свої обов'язки, або перешкоджає своїми діями досягненню цілей Товариства, а також який вчинив дії супроти інтересів Товариства, може бути виключений з нього згідно з одностайно прийнятим рішенням зборів Учасників.При цьому Учасник, який виключається з Товариства,у голосуванні не бере участі.
3.5.Суперечки між Учасниками, а також між Учасником та Товариством розв'язуються у встановленому чинним законодавством порядку. Сторони зобов'язуються вчинити усі можливі дії з досудовогорозв'язання суперечки.
4. Принципи господарської діяльності
4.1. Збитки Товариства відшкодовуються за рахунок резервного фонду. У випадках, якщо резервного фонду недостатньо, відшкодування здійснюється за рахунок інших коштів Товариства, а у разі їх відсутності - за рахунок майна Товариства або додаткових внесків учасників.
Накладання стягнення на майно Товариства за борги Учасника не може мати місця. У цьому випадку може бути зроблений виділ його частки та накладання на неї стягнення.
4.2. Чистий прибуток Товариства розподіляється відповідно до порядку, встановленого Статутом, та рішення зборів Учасників, після сплати податків та інших обов'язкових платежів, передбачених чинним законодавством. Виплата дивідендів здійснюється згідно з рішенням зборів Учасників Товариства з додержанням пропорцій часток у статутному фонді.
За рахунок прибутку (а також дивідендів, що підлягають виплаті) Товариство може здійснювати реінвестиції у статутний та інші фонди і перерозподіляти фонди.
4.3.Товариство створює резервний фонд у розмірі 5 % статутного фонду. Резервний та інші фонди формуються згідно із Статутом.
4.4.Розрахунки при виході з Товариства здійснюються згідно з порядком, встановленим установчими документами. Розмір виплачуваної вартості частини майна Товариства пропорційний частці у статутному фонді й складається з дивідендів і вартості створеного (придбаного) внаслідок господарської діяльності майна.
4.5.Регулювання окремих функцій Товариства як самостійного господарчого суб'єкта здійснюється згідно із Статутом.
5. Управління Товариством
5.1.Сторони за цим договором здійснюють управміння спільною частковою власністю сумісно. Ці функції виконують збори сторін за договором — збори Учасників Товариства, їх склад, компетенція та інші правила проведення зборів визначаються Статутом Товариства.