На термічне знешкодження доцільно направляти попередньо підготовані відходи, тобто дроблені з усередненим складом. Чим вище ступінь подрібнення, тим краще продуктивність установки. Максимальний розмір шматка не повинний перевищувати 260–300 мм.
Заходи по забезпеченню безпеки виробництва і дотримання норм промислової санітарії.
Для забезпечення безпеки виробництва і дотримання норм промислової санітарії при проектуванні необхідно використовувати нормативні документи по відповідним розділам проекту.
Вимоги до технологічного процесу
Основними вимогами, які забезпечують безпеку технологічного процесу, є:
1) розміщення устаткування з урахуванням «Правил безпеки для виробництв по переробці пластичних мас»;
2) проведення процесів, пов'язаних з газо-, пилевиділенням, підвищеним шумом, у спеціальних приміщеннях;
3) забезпечення можливості додержання параметрів технологічного регламенту;
4) відповідність повітряної середи виробничих приміщень санітарним нормам;
5) максимальна механізація транспортних операцій;
6) забезпечення працюючих спецодягом, справними інструментами і пристосуваннями, а також засобами індивідуального захисту і т.ін.
При проектуванні необхідно враховувати особливості властивостей вихідних матеріалів.
Вимоги до виробничих приміщень
Категорії, класи приміщень, ступінь вогнетривкості, групи виробничих процесів по ділянкам і відділенням повинні бути прийняті у відповідності з технологічним процесом на підставі СНіп 2-М-72, СНіп 2–92–76, ПУЕ і повинні бути зведені в таблицю.
Вимоги до використання засобів захисту працюючих
При складенні карти наукової організації праці у обов'язковому порядку дається коротка медико-санітарна характеристика умов праці. Крім того, при організації робочого місця враховуються всі вимоги ергономіки і створюються всі умови для максимальної механізації і автоматизації. Для утворення нормальних санітарно-гігієнічних умов проектом повинні бути передбачені:
а) загально обмінна вентиляція у всіх приміщеннях, а у місцях виділення шкідливості – місцеві відсмоктуванні;
б) фонтанчики питтєвої води;
в) раковини самодопомоги;
г) підтримка у виробничих приміщеннях комфортних умов праці;
д) засоби індивідуального захисту на робочих місцях з підвищеними показниками шкідливості (респіратори, проти шумні навушники і та ін.).
Так як у виробництвах по переробці пластмас у вироби неминучий контакт обслуговуючого персоналу з шкідливими показниками, що виділяються (у зв'язку з конструктивними особливостями устаткування і проведенням процесів при температурі розкладення полімерів), працівникам галузі встановлюються додаткові пільги (додаткові відпустки, скорочений робочий день, спецхарчування і та ін.).
З урахуванням того що підприємство у більшості з орієнтовано на випуск продукції для харчової промисловості то уся продукція має пройти сертифікацію у Міністерстві Охорони Здоров’я України.
Таким чином підприємство виконує усі вимоги до захисту довкілля.
Література
1. Аксельруд Г.А., Альтшуллер Н.А. Введение в капиллярную технологию. – Химия, 1983.-264 с.
2. Серговский П.С., Расев А.И. Гидротермическая обработка и консервирование древесины. – М.: Лесная промышленность, 1987. – 159 с.
3. Григорьев М.А. Справочник молодого столяра и плотника: Учебное пособие для профтехучилищ. – 2-е узд., перераб. и дополн. – М.: Лесн. пром-сть, 1984, – 239 с.
3. Шишков Н.А. Безопасность эксплуатации автоклавов. – М.: Стройиздат, 1978. – 220 с.
4. Ермаков В.И., Шеин В.С. Ремонт и монтаж химического оборудования. – Л.: Химия, 1981. – 368 с.