Прикладний сектор містить прикладні спеціальні програми: дизайнерські, графічні програми, програми обробки та конвертації аудіо-відео файлів, програми звукозапису, аудио-відео програвачі, електронні перекладачі, компьютерні ігри.
Для зручності споживачів, планується забезпечити зазначені програми відповідними довідниками та підручниками для самостійного вивчення зазначених програм. Налагодження постачання програмного забезпечення прикладного сектору планується не лише напряму з виробниками, але й шляхом співробітництва з відповідними оптовими постачальниками, які на цьому секторі спеціалізуються.
Передбачається співробітництво з підприємствами, які постачають програми прикладного сектору, зокрема, компьютерні ігри: «Фаргус»,
«1-С», ТОВ «Єнісей»; підприємства, що займається створенням та обслуговуванням інтернет-магазинів.
Магазин планується розташувати у центральній частині міста в орендованому приміщенні площею 50-70 м2.
Для організації роботи підприємства та магазину, організації постачання продукції та управління фінансовими ресурсами, передбачається прийняття на роботу наступних працівників:
3 охоронця, оскільки для зручності споживачів планується організація роботи магазину в формі самообслуговування (супермаркету). Вимоги до охоронців при прийнятті на роботу: уважність, дисциплінованість, досвід роботи.
2 касира для розрахування споживачів за придбаний товар. Вимоги до касирів при прийнятті на роботу: досвід роботи, дисциплінованість, охайність, наявність середньої спеціальної освіти, знання касового апарату.
6 консультантів – для консультування клієнтів під час та після продажу програм. Вимоги до консультантів при прийнятті на роботу: уважність, дисциплінованість, відповідальність, комунікабельність, досконале знання ПК, наявність середньої спеціальної освіти.
1 адміністратор магазину – необхідний для безпосереднього управління діяльністю магазину, визначення його потреб, забезпечення умов функціонування, управління процесом обслуговування клієнтів,
1 ТОП-менеджер офісу – необхідний для керівництва працівниками офісу, вирішення стратегічних питань, планування діяльності, прийняття стратегічних управлінських рішень.
1 менеджер з фінансів, 1 бугалтер, 2 менеджерів з продажу, 1 менеджер з реклами, 1 менеджер з зовнішньо-економічної діяльності, . Вимоги до зазначених працівників при прийнятті на роботу: вища освіта (економічна, менеджмент), дисциплінованість, відповідальність, цілеспрямованість.
Загальна кількість персоналу – 18 чоловік.
Для досягнення бажаного рівня обслуговування, особливу увагу буде звернено до обслуговуючого персоналу: консультантів та касирів, яких необхідно промотивувати до якісного обслуговування споживачів. Висока організаційна культура тут має першочергове значення. Тому передбачається організувати тренінги цього персоналу з організаційної культури. Разом з виробниками програмних продуктів також планується забезпечити надання знань що стосуються функціональних можливостей та переваг використання кожної з запропонованих програм та їх вимоги до потужності компьютерів.
Маркетинг. Особливості бізнесу зумовлюють необхідність проведення потужної рекламної компанії з інформування людей про важливість придбання ліцензійної продукції, переваги її використання, про відкриття магазину, де можна придбати практично все для найбільш продуктивного використання компьютеру. Проведення численних рекламних акцій та компаній є обов‛язковим на останніх фазах реалізації проекту.
Для залучення максимальної кількості клієнтів, передбачається надання кредиту, створення системи знижок постійним клієнтам
3. Оточення проекту створення організації.
Законодавче оточення. З боку Законодавства та Держави немає жодних перешкод для реалізації проекту. Вплив Уряду та інших органів влади може мати лише позитивний характер.
Соціально-економічне оточення. Економічна ситуація може негативно вплинути на реалізацію проекту, оскільки низький рівень доходів громадян може призвести до небажання витрачати значні кошти на дороге програмне забезпечення у той час, коли існує можливість уникнути цих витрат на даний момент.
Аналогічним, але помірним є й вплив суспільства, тобто соціальної складової зовнішнього середовища.
Політична складова зовнішнього оточення: може суттєво вплинути на проект за певних обставин: якщо до влади прийде політична сила, зацікавлена у Євро інтеграції України, у зміцненні стосунків з США, оскільки однією з вимог Заходу є забезпечення належного захисту інтелектуальної власності та посилення боротьби з піратством.
Таким чином, лише законодавче та політичне становище позитивно впливають на реалізацію проекту, але цього достатньо на етапі реалізації проекту.
Обмеженнями проекту є відсутність чітко сформованого попиту на зазначену продукцію та необхідність здійснення потужної популяризації ліцензійної продукції. Однак належна рекламна компанія здатна виправити ситуацію.
Функцією цього проекту в суспільстві є забезпечення споживачів ліцензіною продукцією, її розповсюдження та популяризація в Україні, але насамперед – витіснення піратської продукції саме через якісні переваги використання ліцензійного програмного забезпечення.
4. Стандарти й законодавче оточення організації.
Основні закони, що стосуються проекту зі створення магазину з продажу програмного забезпечення та їх характеристика представлена у таблиці 4.1.:
Перелік Законодавчих актів та їх характеристика
Таблиця 4.1
Назва Закону | Характеристика |
Закон України «Про підприємництво» | Цей Закон визначає загальні правові, економічні та соціальні засади здійснення підприємницької діяльності (підприємництва) громадянами та юридичними особами на території України, встановлює гарантії свободи підприємництва та його державної підтримки. |
Закон України «Про захист прав споживачів» | Регулює правові відношення між споживачами і виробниками, основні правила ведення гарантійного обслуговування |
Закон України «Про авторське право і суміжні права | Регулює відносини щодо використання об’єктів авторської права, містить вимоги до впровадження системи заходів з захисту авторських прав, правила відшкодування заподіяної шкоди , у тому числі втрачених вигод |
Закон України «Про оподаткування підприємницької діяльності» | Регламентує правила оподаткування основних видів підприємницької діяльності, містить перелік податків, які необхідно сплачувати. |
Процедура створення відповідного підприємства є стандартною та не передбачає отримання ліцензій та інших спеціальних дозволів.
Законодавче оточення позитивно впливає на реалізацію проекту на всіх його стадіях.
Внутрішніми регламентуючими документами підприємства є:
- Статут, який визначає розмір статутного капіталу, основні принципи роботи підприємства;
- Колективний договір, який регулюватиме взаємовідносини з працівниками, умови роботи, права та обов‛язки сторін;
- Система правил внутрішнього розпорядку – визначатиме графік роботи, обов‛язки працівників, вимоги до виконання ними своїх функцій,
5. Фази проекту створення організації:
Початкова. Реєстрація підприємства, пошук приміщенння за допомогою ріелторських агенцій, набір персоналу шляхом розміщення об”яви і інтернеті та ЗМІ , переговори щодо налагодження постачання продукції за всіма напрямками, що передбачає відрядження до виробників, проведення консультацій, підписання контрактів;
· Підготовча. Адаптація та вивчення персоналу: специфіки діяльності, вимог до обслуговування клієнтів, організаційної культури та вивчення ними функціональних можливостей кожної програми, їх переваг; необхідний косметичний ремонт; Здійснення закупівель продукції, що включає в себе безпосередньо закупку та отримання замовленої продукції; Підготовка приміщення – закупівля обладнання, стелажів, Вирішення організаційних питань, які стосуються графіку роботи магазину, персоналу, правил трудового розпорядку; початок рекламної компанії – розміщення інформації про відкриття магазину, популяризація ліцензійного програмного забезпечення у ЗМІ.