Виконання вищезгаданих умов дозволяє компанії Оріфлейм проводити і реалізовувати продукцію, що відповідає вимогам законодавчих актів, що відносяться до косметичної продукції в країнах ЄС, США, Скандинавії, Балтії, СНД, що підтверджується відповідними сертифікатами якості. На продукцію Оріфлейм, реалізовувану на Україні, видані відповідні дозволи Міністерства охорони здоров'я України і Сертифікати відповідності Державного комітету України по стандартизації, метрології і сертифікації, а також дозвіл Головної Державної Екологічної інспекції.
Крім того, Центр незалежних споживацьких експертиз, який регулярно проводить тестування різних видів косметики, неодноразово відзначав продукцію Оріфлейм своїми дипломами.
В 1996 році Компанія відзначена Дипломом лауреата Першого всеукраїнського конкурсу досягнень в області якості. В 1997 році – шість дипломів за якість в конкурсі «Обличчям до споживача», 1998 року – п'ять дипломів, у 1999 року – п'ять дипломів, у 2000 році – два дипломи. У 2001 році –чотири дипломи в конкурсі «Обличчям до споживача». Такої кількості дипломів не одержувала жодна фірма, що працює на Україні.
Місія Оріфлейм | Надання високоякісних продуктів і послуг у сфері косметичних засобів |
Цінності Оріфлейм | КлієнтиПотреби клієнтів визначають форми і методи нашої роботи. Ми успішні, якщо ми сприяємо успіху наших клієнтів.МетодологіяГнучке використання досягнень науки і світового досвіду в сфері косметичних засобів з урахуванням специфіки українського ринку. Вдосконалення Залишатися успішною компанією у світі який швидко змінюється можливо лише постійно удосконалюючи косметичнв засоби і форми роботи.КомандаДосягнення цілей компанії залежить від професіоналізму співробітників і їхньої здатності працювати в команді. |
Характеристику складу персоналу Оріфлейм, доцільно почати з її організаційної структури.
Натуральність і екологічність, висока якість, і безпека, широкий асортимент разом з доступністю цін, поза сумнівом, роблять косметику Оріфлейм привабливою для величезної кількості споживачів.
В основі побудови організаційної структури фірми лежить вертикальний та горизонтальний поділ праці. В Оріфлейм існує вертикальний поділ праці, так як тут має місце необхідність керувати роботою великої кількості людей, які займаються різною діяльністю, і директор, не в змозі робити це повністю сам, набрав штат помічників, надавши їм відповідні повноваження, створивши при цьому ще один рівень управління.
По виду передання повноважень сформувалась лінійно-функціональна структура управління. Передача завдань та повноважень йде від директора до його заступників з різних видів діяльності або керівників відділів та далі до працівників, таким чином в організації існують 2-а рівні управління. Ця структура характеризується тим, що всі повноваження і всю інформацію зосереджено у руках керівників кожного рівня. У зв’язку з цим існують переваги та недоліки.
Основною перевагою є швидкість прийняття управлінських рішень та доведення їх до виконавців, легкість контролю за виконанням, а головним недоліком – високий рівень вимог до компетентності керівників обох рівнів, оскільки керівник має бути компетентним при виконанні будь-яких управлінських функцій. Також треба зазначити, що структура управління Оріфлейм є плоскою лінійною структурою, вона характеризується великим діапазоном управління та відповідно невеликою кількістю рівнів управління. Тут існує відсутність багатьох проблем, зв’язаних з передачею інформації з одного рівня управління на інший, отже ця структура є більш дешевою ніж багаторівнева, але багаторівнева структура має більш сильний контроль. Також в управлінні цією фірмою має місце департаментизація за функціями. За різними керівниками та відділами якими вони керують, закріплено виконання різних функцій: це виробничий відділ, відділ маркетингу, транспортна служба, технічні служби, бухгалтерія, зовнішньо економічна діяльність і т. д.
Завдяки такому розподілу функцій існує стимулювання професіональної спеціалізації керівників та співробітників фірми; їх нормальна адаптація до роботи у такій системі; відносно незначне дублювання управлінської діяльності. Також робота керівників та працівників підприємства орієнтована на те, що вони несуть відповідальність не тільки за досягнення цілей підрозділу або відділу, а і за досягнення цілей усієї фірми, і цілі нерозривно пов’язані між собою. Звісно це вимагає від керівників широкого професійного досвіду в різних областях.
2.2. Аналіз трудових ресурсів
Аналізу праці і заробітної плати потрібно приділяти велике значення, також це має великий вплив на якість роботи персоналу Оріфлейм , що в свою чергу формує якісну роботу. Ціль аналізу показників по праці та заробітній платі: виявити забезпеченість фірми трудовими ресурсами; встановити основні причини плинності кадрів; визначити витрачання фонду і рівень середньої заробітної плати порівняно з планом; встановити співвідношення темпів росту середньорічного доходу на одного працівника і темпи росту середньої заробітної плати.
Тепер проведемо детальний аналіз використання трудових ресурсів у Оріфлейм
Почнемо цей аналіз з вивчення забезпеченості фірми робочою силою. Для визначення оптимальної чисельності працівників на фірмі розрахуємо наступні коефіцієнти:
1. Питому вагу працівників по рівню кваліфікації (ДРі)
ДРі = Рі/Р, де (7)
Рі – середньооблікова чисельність працівників, які мають середню спеціальну освіту;
Р – загальна середньооблікова чисельність працівників
Середньооблікова чисельність працівників в Оріфлеймі у 2005 році склала 380 чол.(Р)
Чисельність працівників, які закінчили вищі навчальні заклади
- 1-2 рівня акредитації - 85;
- 3-4 рівня акредитації - 54.
Питома вага працівників з вищою освітою:
54 / 380 = 0,14
Питома вага працівників з середньою спеціальною освітою:
85 / 380 = 0,22
Питома вага працівників з середньою освітою:
241 / 380 = 0,63
Рівень кваліфікації працівників відповідає посадам, які вони займають.
Аналіз якісного складу персоналу Оріфлейм є необхідним для виявлення резервів підвищення ефективності діяльності фірми. Рівень якісного складу управлінського персоналу визначає рівень ефективності функціонування Оріфлейм в цілому.
Аналіз якісного складу персоналу Оріфлейм передбачає вивчення працівників за статтю, освітою та іншими ознаками
Склад та структура працівників Оріфлейм за освітнім рівнем подана в табл.. 2.1.
Таблиця 2.1.
Склад працівників фірми Оріфлейм за освітнім рівнем у 2005 році.
Освітній рівень | Всього, осіб | Із загальної чисельності робітники | Жінки |
Вища освіта | |||
1-2 рівня акредитації | 85 | 65 | 59 |
3-4 рівня акредитації | 54 | 33 | 26 |
Від особистих якостей працівників, їх загальноосвітнього і кваліфікаційного рівня залежить якість управлінських рішень і результати їх реалізації. Від якісного складу оперативного і допоміжного персоналу залежить якість продукції підприємства
Діаграма 1. Склад працівників Оріфлейм у 2004-2005На фірмі у 2004 році працювало 249 жінок, а у 2005 році 304, отже спостерігається збільшення чисельності жінок у 2005 році порівняно з 2004 роком на 22,1 %.
Важливими показниками якісного складу персоналу є:
1. Укомплектування фірми необхідною кількістю працівників певних професій, спеціальностей, кваліфікації, рівня загальної і професійної освіти, середній вік працівників Оріфлейм, стать, стаж роботи за даною спеціальністю, соціальна активність працівників фірми.
2. Співвідношення чисельності чоловіків і жінок на різних посадах і у професійних групах.
3. Якість розстановки кадрів за посадами та спеціальностями.
4. Ступінь відповідності працівників до вимог робочого місця.
5. Термін роботи працівника на даній посаді.
Персонал Оріфлейм не є постійним. Причини звільнення можуть бути різними.
На фірмі розрізняють оборот по звільненню і оборот по найманню. Крім зовнішнього обороту персоналу в Оріфлеймі відбувається внутрішній оборот – перехід працівників із однієї посади на іншу, з одного підрозділу в інший.
2. Розрахуємо коефіцієнт вибуття кадрів (Квк):
Квк = Рув / Р де,
Рув – кількість робітників звільнених по різним причинам 124 чол.
124 / 391 =0,32
3. Розрахуємо коефіцієнт прийняття кадрів (Кпк):
Кпк = Рп / Р де,
Рп – кількість прийнятих працівників 191 чол.
191 / 391 =0,49
4. Розрахуємо коефіцієнт загального обороту кадрів (Коб):
Коб = ( Рув + Рп) / Р (124 + 191) / 391=0,81
5. Розраховуємо коефіцієнт стабільності кадрів (Кск):
Кск = 1 – Коб 1 – 0,81 = 0,19
6. Розрахуємо коефіцієнт плинності кадрів (Ктк):
Ктк = Рув / Р 124 / 391 = 0,32
Якщо співставити коефіцієнти вибуття кадрів (0,32) і прийняття кадрів (0,49) можна відмітити, що чисельність персоналу зросла. Також зазначимо, що коефіцієнт стабільності кадрів (0,19) досить низький порівняно з коефіцієнтом плинності (0,32). Це має негативний вплив на діяльність Оріфлейм .
Показники використання трудових ресурсів на фірмі Оріфлейм наведені в табл. 2.2.