7.Огляд виставки "Квіткова експозиція".
– Розгляньте "Квіткову експозицію".
– Назвіть квіти, які ви знаєте. (Тюльпан, нарцис, бузок, конвалія, підсніжник,первоцвіт, медунка.)
– Уважнорозгляньте конвалію, тому що ця квітка допоможе вам виконувати домашнєзавдання.
Використовуємо картинку, роздруковану для кожного учня на принтері.
V. Підсумок уроку.
Висновки
З аналізу використаної літератури та розробки уроківможна зробити висновок, що в умовах НІТ з’являються нові можливості длярозвитку учнів, що проявляються у наступних моментах, а саме:
· соціальноїй пізнавальної активності дітей;
· компетентностішколяра. Мається на увазі його самостійність,
· інформаційнаграмотність, впевненість у собі;
· здатностідитини до самореалізації.
Застосування в школі комп’ютерноїтехніки вчителями початкових класів допоможе зробити шкільне викладання більшеефективним.
Програми, що були розглянуті уроботі, на нашу думку, допоможуть у роботі вчителям початкових класів урізноманітитисвої уроки й зробити їх більш ефективними щодо навчання правопису молодшихшколярів.
Отже, ми прийшли до висновку, щозастосування комп’ютерної техніки при розробці засобів педагогічногоспрямування на уроках української мови (зокрема на темах правопису) розвиваєпізнавальні процеси учнів: увагу, уяву, пам’ять, логічне мислення, покращуєсвітовприйняття, а за рахунок цього покращує і сам процес навчання учнів.
Список використаної літератури
1. Антонова Т.,Харитонов А. Мультимедийный учебник. Поиски жанра// Компьютер-пресс. — 1999. —№9. — С. 26-31.
2. Машбиц Е.И.Психолого-педагогические проблемы компьютеризации обучения. — М.: Педагогика,1998. — 192 с.
3. Мультимедиа:Учебное пособие. Под. ред. Петренко А.Й. — М.: Бином, 1994. — 270 с.
4. Основиінформаційних технологій навчання: Посібник для вчителів / Машбиць Б.І., ГокуньО.О., Жалдак М.І. та ін. За ред. Машбиця Ю.І. / Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К.: ІЗМН, 1997. - 264 с.
5. Торопцов B.C.,Григорович Д.Б. Применение компьютерных технологий для создания злектронныхучебников для системы дистанционного обучения / Тезис докладов Международнойконференции «Современные компьютерные технологий в экономике, науке иобразовании». — Ташкент, 2000. — 314 с.
6. Наумчук М.М.Сучасний урок української мови у початковій школі. — Тернопіль — Астон — 2003р. — 542 с.
7. Наумчук М.М.,Лушпинська Л.П. Словник-довідник основних термінів з української мови таметодики її викладання в початковій школі. — Тернопіль — Астон — 2003 р. — 246с.
8. ГрамолинВ.В. Обучающие компьютерные игры. // Информатика и образование. — 1994 . — №4.
9. ГребенєвИ.В. Методичні проблеми комп’ютеризації навчання в школі. // Педагогіка — 1994.— №5.
10. ЗаничковскийЕ.Ю. Проблемы информатики — проблемыинтеллектуального развития общества. // Информатика и образование. — 1994. — №2.
11. Кершан Б.и др. Основы компьютерной грамотности. — М. — 1993 г.
12. Кім Н.А.,Корабейников Г.Р., Камышева В.А. Интересная информатика для младших школьников.// Информатика и образование. — 1997. — №2. — с. З13.
Додаток1
З листаМіністерства освіти і науки України №24 від 7.08.2005 «Про організаціюнавчально-виховного процесу в школі».
«…організація навчально-виховного процесу в початковійшколі має здійснюватись відповідно до чинних програм Міністерства освіти інауки України з урахуванням вікових, індивідуальних та ін. особливостейшколярів на основі наявних або розроблених засобів педагогічного спрямування(підручників, посібників в т.ч. наочних, зошитів і т.і.) затверджених відповіднимгрифом Міністерства освіти і науки України:
«Затверджено Міністерством освіти і науки України»
Відповідно до цього листа вчитель може використовуватиу своїй роботі зошити, підручники, інші засоби загального призначення лише знаведеним нижче грифом на 2-3 сторінках друкованого видання або з відповіднимярликом на інших виданнях.