Мета: закріпити поняття площі, навчити вираховувати площу прямокутних фігур.
I. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
II. Пояснення нового матеріалу (вимірювання площі фігур).
1. Розповідь з елементами бесіди.
2. Демонстрація малюнку і роз’яснення дій (використовуємо програму перегляду зображень, а створюємо малюнок у Word або у Paint).
III. Закріплення вивченого (використовуємо різноманітний роздатковий матеріал виконаний у Word). Учні вимірюють площі прямокутників і записують результати.
IV. Домашнє завдання
V. Підсумок уроку
Висновки
Діапазон використання комп'ютера в навчально-виховному процесі дуже великий: від тестування учнів, обліку їхніх особливостей до гри. Комп'ютер може бути як об'єктом вивчення, так і засобом навчання, тобто можливі два види напрямку комп'ютеризації навчання: вивчення інформатики й також його використання при вивченні різних предметів. У своїй роботі ми звернули увагу на другому варіанті. При цьому ППЗ є потужними дидактичним засобом для підвищення ефективності навчання.
Комп'ютер значно розширив можливості подання навчальної інформації вчителем. Застосування кольорів, графіки, звуку, відеотехніки дозволяє моделювати різні ситуації й середовища.
Комп'ютер дозволяє підсилити мотивацію учня. Не тільки новизна роботи з комп'ютером (що сама по собі сприяє підвищенню інтересу до навчання), але й можливість регулювати подачу навчальних завдань за ступенем складності, заохочення правильних рішень позитивно позначається на мотивації.
Крім того, комп'ютер дозволяє повністю усунути одну з найважливіших причин негативного ставлення до навчання – неуспіх, обумовлений нерозумінням, значними пробілами в знаннях. Працюючи на комп'ютері, учень одержує можливість довести рішення завдання до кінця, опираючись на необхідну допомогу. Одним із джерелом мотивації є цікавість. Можливості комп'ютера тут невичерпні, і дуже важливо, щоб ця цікавість не стала переважаючим фактором, щоб вона не заперечувала навчальні цілі.
Комп'ютер дозволяє істотно змінити способи керування навчальною діяльністю, занурюючи учнів у певну ігрову ситуацію, даючи можливість учнем запросити певну форму полмощи, викладаючи навчальний матеріал з ілюстраціями, графіками й т.д.
Значно розширюються типи завдань, з якими учні працюють: моделювання, складання алгоритму, програмування і т.д, що забезпечує ще краще засвоєння матеріалу учнями початкової ланки освіти.
Комп'ютер дозволяє якісно змінити контроль за діяльністю учнів, забезпечуючи при цьому гнучкість керування навчальним процесом.
Застосування комп'ютерної техніки робить урок привабливим і по-справжньому сучасним, відбувається індивідуалізація навчання, контроль і підведення підсумків проходять об'єктивно й вчасно.
Список використаної літератури
1. Заничковский Е.Ю. Проблемы информатики – проблемы интеллектуального развития общества. // Информатика и образование. – 1994. – №2.
2. Гребенев И.В. Методические проблемы компьютеризации обучения в школе. // Педагогика – 1994. – №5.
3. Глушко А.И. Компьютерный класс в школе. // Информатика и образование – 1994. – №4.
4. Видерхольд. Компьютер в начальной школе. // Информатика и образование – 1993. – №2.
5. Буцин Е.С. Обучение младших школьников началам информатики. // Информатика и образование – 1991. – №3.
6. Богданович, Козак, Король. Методика викладання математики в початковій школі. – Тернопіль, 1998 р.
7. Програми для початкової школи. – К: Освіта, 2002 р.
8. Програми для 3-4 класів початкової школи. – К: Освіта, 2004 р.
Додаток 1
Таблиця 1. Одиниці вимірювання площі
1 мм2— це площа квадрата, сторона якого 1 мм. |
1 см2— це площа квадрата, сторона якого 1 см. |
1 дм2— це площа квадрата, сторона якого 1 дм. |
1 м2 — це площа квадрата, сторона якого 1м. |
Ар — це площа квадрата, сторона якого 10 м. |
Ар — це сота частина гектара (сотка). |
Гектар (га) — це площа квадрата, сторона якого 100 м. |
1 км— це площа квадрата, сторона якого 1 км. |