Смекни!
smekni.com

Організація та методика проведення уроку з теми: "Створення і редагування макросів в інтерактивних документах засобами Word" (стр. 2 из 6)

· використовуючи суспільні фонди та спортивні споруди, за допомогою профспілок вміти організувати відновлення фізичних та моральних сил у підпорядкованому трудовому колективі;

· використовуючи дані експлуатації ІС та її діагностики, за допомогою спеціаліста та комп'ютерних технологій вміти розробляти нові високоефективні алгоритми управління систем;

· розробляти нові високоефективні алгоритми діагностування ІС, засобів автоматики та управління;

· використовуючи нові високоефективні алгоритми ідентифікації, моделювання, проектування і управління та комп’ютерні технології, за допомогою спеціаліста вміти розробляти більш досконалі апаратні та програмні засоби до ІС проблемно-орієнтованого спрямування;

· Впроваджувати більш досконалі ІІС, засоби автоматики і управління для і задач синтезу/аналіз; об'єктів технічного, економічного, технологічного тощо призначення;

· Використовуючи нормативні документи та робочу документацію, за допомогою спеціаліста вміти розробляти технологію утилізації засобів автоматики і управління;

· Використовуючи розроблену технологію, за допомогою технічного устаткування вміти виконувати демонтаж ПС;

· Забезпечувати утилізацію за нормативними документами окремих частин системи;

· Направляти до переробки складові частини ПС, засобів автоматики і управління.

Повинен знати: правила експлуатації комп'ютерної техніки і систем зв'язку, технологію опрацювання даних, робочі інструкції, програми, інші нормативні і методичні матеріали щодо техніки проведення та послідовності виконання операцій у комп'ютерних системах (мережах); комплекс знань з основних розділів математики (дійсні та комплексні числа, тотожні перетворення, логарифми, функції та графіки, рівняння, нерівності, тригонометричних функцій), геометрії (прямі, трикутники, чотирикутники, подібність геометричних фігур, прямі і площини у просторі, багатогранники і круглі тіла); широкі знання з української мови та української літератури.

Кваліфікаційні вимоги: повна загальна середня освіта, професійно-технічна освіта; без вимог до стажу роботи.

1.3 Аналіз учбового плану

Наступним етапом є аналіз основних розділів учбового плану стосовно початкових даних.

Термін навчання робітника: 4 роки на базі основної загальної освіти; 3 роки на базі повної загальної середньої освіти.

Тривалість учбового року, його структура: учбовий рік триває 10 місяців.

У Вищому професійному училищі виділяють три цикли дисциплін:

1) професійно-технічний – 1836 годин;

2) загально-технічний – 1998 година;

3) загальноосвітній – 2340 години.

Основною характеристикою для оцінювання рівня професійної підготовкив ПТЗО є відношення часу, який відводиться на теоретичненавчання, до часу, який відводиться на виробниче навчання. Даний показник має назву показник інтелетуалоємкості професійної підготовки.

– час, що відводиться на теоретичне навчання;

– час, що відводиться на практичне навчання.

Показникзагальноосвітньої бази професійної підготовки визначається за формулою:

, де

– час, що відводиться на вивчення загальноосвітнього циклу;

– час, що відводиться на вивчення професійно-технічного циклу;

1.3 Аналіз учбової дисципліни та її ролі у підготовці фахівця

Дисципліна: Текстові процесори.

Час на вивчення: 162 години.

Навчальна дисципліна «Текстові процесори» є професійно-технічною. Метою дисципліни є навчання студентів теоретичним а практичним основам роботи в текстовому процесорі Word.

Курс досліджуваної дисципліни включає 3 розділи. Перший розділ знайомить студентів з основними навичками роботи з документами в текстовому редакторі MSWord, налаштуванням параметрів сторінки а набором і редагуванням тексту. Другий розділ розглядає маніпуляції з текстовими фрагментами, застосуванням базових засобів форматування. У третьому розділі розглядаються професійне оформлення документа.

Виклад тем проводиться за наступною логічною структурою:

· написання та вивчення нових понять з даної теми,

· закріплення знань, умінь і навичок на практичних і лабораторних заняттях.

Для подальшого дослідження вибираємо тему «Створення і редагування макросів в інтерактивних документах засобами Word».

Ця тема має важливе значення для кваліфікованого робітника спеціальності «Обслуговування інтелектуальних інтегрованих систем». Зокрема для:

• виховання інформаційної культури;

• практичне застосування вивченого матеріалу;

• закріплення знання загальних відомостей про текстовий процесор MSWord та його можливості;

• формування уявлення про роботу з макросами як основним елементом підвищення ергономіки при роботі з MSWord.

1.4 Міжпредметні зв’язки

Міжпредметні зв’язки мають особливе значення для здійснення органічногозв’язку професійної і загальноосвітньої підготовки, тобто забезпеченняєдності в навчанні.

Таблиця 1.2 – Типи і види міжпредметних зв’язків

Тип зв'язку Вид зв'язку
1. Учбового матеріалу, що вивчається за змістом 1. По використовуванню знань з інших предметів.2. По законах і теоріях для пояснення явищ і процесів, що вивчаються в різних предметах.3. По єдності трактування понять, явищ, процесів, що вивчаються в різних предметах.4. По відбору матеріалу, що вивчається.5. По комплексному застосуванню знань і умінь, отриманих в різних предметах.
2. По формованих уміннях 1. По уміннях планування.2. По інтелектуальних уміннях.3. По практичних уміннях.4. По уміннях працювати з книгою.5. По організаційних уміннях.
3. По методах і засобах навчання. 1. По методах і методичних прийомах.2. По засобах навчання.

Далі розглянемо дисципліни і питання, які забезпечують вивчення даної теми (Таблиця 1.3).

Таблиця 1.3 – Перелік основних дисциплін і питань, які забезпечують вивчення теми: «Створення і редагування макросів в інтерактивних документах засобами Word»

Дисципліна Питання
1. Програмне забезпечення інтелектуальних систем 1. Програмне забезпечення інформаційних систем і його основні характеристики.
2. Прикладні програми 1. Робота з файлами та папками.Створення, копіювання, перенесення, видалення файлів і ярликів. Відновлення видалених файлів. Пошук файлів і папок.
3. Основи інформаційних технологій. 1. Знакомство с DOS и оболочками NORTON COMMANDER и WINDOWS.

1.5 Розробка фрагмента поурочно-тематичного плану

Основним плануючим документом для вивчення теми служить поурочно-тематичнийплан. Урочно-тематичне планування занять застосовується у всіх училищах. В поурочно-тематичному плані система уроків фіксується так: указуються номери уроків по темі, кількість годин на їх проведення, темиуроків і короткий їх зміст, мета уроку.

Тема уроку – це його головна думка; зміст – основні питання, що виражають єство учбового матеріалу.

Метауроків при підготовці до теми намічаєтьсяорієнтовно.

В поурочно-тематичному плані фіксуються основні об'єкти матеріально-технічногооснащення по кожному уроку. Він є, як правило, довготривалимдокументом, розрахованим на 4–5 років.

Досвід показує, що застосування поурочно-тематичного планування забезпечує більш високу якість учбово-виховного процесу.

Тема: «Професійне оформлення документа».

Кількість годин на дисципліну: 81 година.

Підтема теоретичного навчання: «Робота з дисками та каталогами в Norton Commander».

Таблиця 1.5 – Поурочно-тематичний план вивчення дисципліни: «Операційні системи»

№ уроку Тема і короткий зміст матеріалу Мета уроку Методична характеристика і особливості проведення уроку Види контролю Учбово-матеріальне оснащення
Урок №1 1. Економія часу за допомогою шаблонів і макросів.2. Створення та редагування макросів в інтерактивних документах засобами MS Word. Познайомити з перевагою використання макросів та базовим знанням щодо їх створення. Урок повідомлення нових знань:1. Організаційний момент (5 хв.)2. Мотивація (5 хв.)3. Актуалізація (10 хв.)4. Повід.лекційного матеріалу (20 хв.)5. Видача д/з. (5 хв.) Вхідний контроль Стенди, плакати, дошка, активний роздавальний матеріал.
Урок №2 3. Організація інформації в таблицях.4. Робота з таблицями і формулами. Формування навиків роботи з таблицями у MS Word. Комбінований урок1. Організаційний момент (3 хв.)2. Мотивація (5 хв)3. Актуалізація знань (7 хв).4. Повідомлення нових знань (40 хв.).5. Закріплення матеріалу (25–30 хв.)6. Видача д\з (5 хв.) Вхідний контроль, фронтальне опитування, індивідуальне опитування Дошка, індивідуальні завдання.
Урок №3 5. Використання MS Word для роботи з веб-сторінками.6. Створення гіперпосилань, веб-сторінок за допомогою Майстра веб-сторінок. Познайомити з можливостями роботи з DOS. Урок повідомлення нових знань:1. Організаційний момент (5 хв)2. Мотивація (5 хв)3. Актуалізація (10 хв)3. Повід. лекційного матеріалу (20 хв.).4. Видача д/|з (5 хв.) Вхідний контроль. Стенди, плакати, дошка, активний роздавальний матеріал.
Урок №4 Контрольне заняття Перевірити знання в учнів по минулій темі. Урок контролю знань:1. Організаційний момент (3 хв.)2. Вхідний інструктаж (10 хв.)3. Контрольна робота (45 хв.)4. Завершальний інструктаж (10 хв.). Програмований контроль Картки по варіантах

1.6 Розробка переліку комплексно-методичного забезпечення для вибраної теми