Смекни!
smekni.com

Робота над удосконаленням орфоепічних навичок молодших школярів (стр. 16 из 16)

· Складіть звукову модель цього слова.


— Вимовте приголосні звуки.

III. Підсумок уроку.

· Над чим ми працювали сьогодні на уроці?

· Про що нове дізналися?

· Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?

· Подивіться на свої записи в зошитах і скажіть, кому подобаєтьсяйого каліграфія.

· Хто бажає продовжити подорож у країну Граматики?

IV. Домашнє завдання.

Повторити голосні і приголосні звуки. Каліграфічно написати малі букви б, г, з.

Додаток Б

Тема. Голосні і приголосні звуки. Тверді і м'які приголосні. Розповідь "Наші літні канікули".

Мета. Систематизувати знання учнів про голосні і приголосні звуки, удосконалювати навички правильної вимови твердих і м'яких приголосних звуків, розвивати мовлення, виховувати любов до праці.

Обладнання. Мовні казки, загадки, малюнок Мовного дерева та Пізнайка, алфавіт, предметні малюнки.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Попрацюєм всі старанно,

Щоб пройшов урок цей недаремно.

II. Повторення вивченого.

1. Перевірка домашнього завдання.

(Вправа 8 з підручника, в якій потрібно було записати подані слова з твердими і м’якими приголосними у два стовпчики.)

· Прочитайте пари записаних слів.

· Якими звуками вони відрізняються?

· З двома словами складіть речення.

2. Фронтальне опитування.

· З чого складаються слова? (Із звуків.)

· Продовжіть речення.

Звуки ми....... (вимовляємо, чуємо).

Букви ми...,....... (бачимо, читаємо, пишемо).

3. Творча робота.

— Утворіть зі складів слова і запишіть їх. Поставте наголос.

ро — до — га, шит зо тон кві — ка

ре — ве сень ва со ляр — ка — шко

III. Закріплення вивченого.

1. Повідомлення теми уроку.

— На сьогоднішньому уроці продовжимо подорож у країну Граматики.При цьому маємо виконати кілька завдань від Пізнайка.

2. Зіставлення звуків і букв.

а) Робота з алфавітом.

· Назвіть букви алфавіту, назви яких закінчуються на -є.

· Які звуки вони позначають?

б) Гра «Упіймай звук».

Чеше квочка гребінцем

Чубчика курчаті.

Одягає в чобітки

І штанці строкаті.

Чистить пір’ячко і дзьоб,

Садовить до столу:

«Поспішай, синочку мій,

Час вже йти до школи».

Словникова робота

Строкаті — різнокольорові, різні за візерунком, барвисті.

Каліграфічна хвилинка

с сс ст ро ка ті

строкаті

· Поділіть це слово на склади (усно).

· Складіть речення за схемою.

·

3. Робота з голосними і приголосними звуками.

а) Користуючись пам’яткою, встав пропущені букви в таких словах: гр….чаний, пл….че, з…рно, с…стра, в…рба, з…ма.

Пам’ятка

1. Постав знак наголосу.

2. Визнач ненаголошені е, и.

3. Зміни слово або добери однокореневе, щоб ненаголошений звук став наголошеним: село – села.

б) утворіть за допомогою префіксів слова з протилежним значенням: прилетів, привіз, відвіз, віднесла, прийшла, привезла.

Назвіть у цих словах тверді і м’які приголосні.

в) Загадки.

— Відгадайте загадки і запишіть слова-відгадки.

• Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшитий. (Зошит)

• Всяк школяр його шанує,

Бо він пише і малює.

Хто ж цей славний молодець? Це, звичайно,... (олівець).

·У кожного в домі така дивина:

Братів аж чотири, а шапка одна. (Стіл)

·Що у світі найсвітліше,

Наймиліше, найтепліше?

Що по небу вдень гуляє,

Ніч приходить — спочиває? (Сонце)

Підкресліть букви, що позначають:

І в. — голосні звуки, II в. — приголосні звуки.

Фізкультхвилинка

Проти сонця на горбочку

Випинаються дубочки.

Свіжий вітер повіва,

Міцне гілля нагина.

Так шоранку всі дубочки

Роблять вправи на горбочку —

І тому вони гінкі,

І тому вони стрункі.

г) Вибіркове списування.

· З таблиці на дошці запишіть у три стовпчики слова, які закінчуються на голосний, твердий і м'який приголосний за зразком.

· Зі словами осінь і ліс складіть речення.

· Чим голосні звуки відрізняються від приголосних?

д) Гра "Розсели слова".

· Діти, вам надійшло завдання від Пізнайка.

На дошці — малюнки (яблуко, троянда). Під ними "будиночки" зі звуковими моделями. Відшукати звукову модель, яка відповідає слову.

4. Розвиток мовлення.

а) Бесіда за змістом малюнків.

· Чим займалися діти на канікулах?

· Хто з цих дітей любить тварин?

· Хто і як зміцнював своє здоров'я?

б) Розповідь Пізнайка "Літні канікули".

Літо я провів у селі. Щодня з хлопцями ми гралися, читали. Гуляли в лісі. У сонячні дні ходили купатися на ставок.

Я допомагав бабусі на городі. Поливав квіти, овочі. Носив травичку кроликам.

Ввечері дідусь розповідав мені цікаві історії.

Швидко і цікаво пройшли мої канікули.

— Якими були літні канікули у Пізнайка?

в) Складання розповіді "Мої літні канікули".

· Розкажіть, як ви провели літні канікули.

· Запишіть одне речення.

IV. Підсумок уроку.

1. Відповіді на запитання.

· Що ви запам'ятали на уроці?

· Які бувають звуки?

2. Робота з мовним деревом.

У казковому лісі росте одне цікаве дерево. На ньому поміж зеленими листочками заховалися букви. Одні з них позначають голосні звуки. Знайдіть їх. Які звуки вони позначають або можуть позначати. Інші букви позначають приголосні звуки.Які букви можуть позначати тверді і м'які приголосні? Які букви завжди позначають тверді приголосні звуки.

V. Домашнє завдання.

Вправа 13, с. 9 (підручник для 2 класу).