Смекни!
smekni.com

Методика навчання письмового додавання і віднімання (стр. 5 из 6)

2)

Перевірка:

1)
2)

Відповідь: другого дня шофер проїхав 300 кілометрів.

Хвилинка цікавої математики.

Діти, уважно подивіться на малюнок і порахуйте всі трикутники, зображені на малюнку.

(На малюнку зображено 13 трикутників).

Молодці! Ви правильно полічили всі трикутники.

Підсумок уроку.

Що нового дізнались на уроці?

Як потрібно віднімати трицифрові числа?

Що сподобалось на уроці?

Домашнє завдання.

Відкривайте щоденники і записуємо д/з: сторінка102, №679, 680.

Ви сьогодні молодці! Активно працювали протягом усього уроку.

Урок у 4-му класі (№431 - 439)

Тема: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.

Мета: Ознайомити учнів з додаванням і відніманням багатоцифрових чисел; формувати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу, кмітливість; виховувати любов до природи.

Обладнання: ТЗН, таблиці.

Тип уроку: комбінований.

План уроку:

Організація класу.

Привітання.

Контроль, корекція і закріплення знань.

Введення казкових героїв: ведмежатко, зайченя, вовчик.

Перевірка д/з - контрольні питання з опорою на сигнальні картки №430 та фронтальне опитування №429.

Усний рахунок. №431 Заповни цікаві квадрати.

Вивчення нового матеріалу.

Підготовча робота до вивчення нового матеріалу № 432 (усно).

Оголошення теми і мети уроку.

Ознайомлення з письмовим додаванням і відніманням багатоцифрових чисел.

Первинне закріплення нового матеріалу №433 (письмово) з поясненням.

Самостійна робота № 434.

Фізхвилинка.

Робота над задачею.

Задача № 435 (письмово).

Розвиток математичних знань.

№436 (письмово).

№437 (усно)

Хвилинка цікавої математики.

Підсумок уроку та повідомлення домашнього завдання.

Хід уроку:

Організація класу:

Клас готовий працювати,

Додавати й віднімати,

На розряди розкладати,

Вчасно руку піднімати

Щоб задачу розв’язати!

Контроль, корекція і закріплення знань.

Перевірка д/з.

Діти, що вам було задано додому? (№429, 430).

Як ви записали різницю чисел?

Молодці! Добре справилися із завданням.

Діти, сьогодні до нас на урок завітали звірята з лісової школи, вони прийшли до нас не просто так, а тому, що вони просять вас допомогти.

Вони знають відповіді до прикладів, але не знають до якого прикладу відноситься їхня відповідь.


(Наприклад: Ведмежатко тримає число 180, а діти кажуть, якому прикладу відповідає ця відповідь).

Молодці! Ви добре виконали домашню роботу і звірята задоволені вами. Усний рахунок №431. А зараз дивимося на дошку.

Що зображено на плакаті?

Так. Це цікаві квадрати.

Хто може пояснити, як їх заповнити?

400 300 800
900 500 100
200 700 600
8000 1000 6000
3000 5000 7000
4000 9000 2000
1600 2600 1200
1400 1800 2200
2400 1000 2000

Молодці! Ви добре вмієте заповнювати цікаві квадрати.

Вивчення нового матеріалу.

Підготовча робота №342 (усно).

На дошці записані приклади.

Чи правильно учень виконав завдання?

-

Так. Правильно.

Поясните, чому правильно?

Оголошення теми і мети уроку.

Отже, діти, ми повторили, як потрібно додавати і віднімати трицифрові числа. На сьогоднішньому уроці ми будемо додавати і віднімати багатоцифрові числа.

Ознайомлення з письмовим додаванням і відніманням багатоцифрових чисел.

Ми з вами знаємо, як додавати і віднімати трицифрові числа. А якщо у цих самих трицифрових числах ми допишемо тисячі, то як будемо додавати і віднімати ці багатоцифрові числа? (У першому числі записано 5 тисяч, а в другому - 3 тисячі).

-

Учні самі скажуть, що додавати і віднімати багатоцифрові числа треба так само, як і трицифрові числа.

То як ми додаємо і віднімаємо багатоцифрові числа?

Зараз хором розповімо правило.

Первинне закріплення нового матеріалу.

№433 (Письмово, колективно).

+
-

Тепер, діти, ми знайдемо значення виразів:

, якщо
і
.

;
.
+
-

Самостійна робота.

І варіант ІІ варіант


-
+

Перевірка

+
-

(Три перші роботи беру на перевірку і 2 учні з першого і другого варіанту зачитують розв’язання рівняння).

Фізхвилинка.

Заходить вчитель - треба встати. (Встають)

Коли дозволить, тихо сядь. (Сідають)

Спитати хочеш - не гукай, (Сваряться пальцем)

А тільки руку піднімай. (Піднімають руку)

У школі парту бережи. (Витирають кришку парти)

І на парті не лежи. (Схиляються на парту)

Щоб урок минув не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

Робота над задачею.

№435 (Письмово).

В овочесховищі зберігалася картопля. Коли з овочесховища вивезли 7250 кг картоплі, залишилося на 3240 кг менше, ніж вивезли. Скільки картоплі було в овочесховищі? Відповідь: 11260 кілограмів. Що зберігалося в овочесховищі? Скільки картоплі вивезли з овочесховища? Скільки залишилося? Що питається в задачі? Чи можна зразу знайти скільки було картоплі? Що ми спочатку можемо знайти? (Скільки залишилося). Коли ми знаємо скільки вивезли і скільки залишилося, ми зможемо знайти скільки було? Так, за допомогою дії додавання. Запишемо розв’язання.


1)
2)

Відповідь: 11260 кілограмів.

Чи вийшла в нас така відповідь, як у підручнику?

Молодці! Ви правильно розв’язали задачу.

Розвиток математичних знань.

№436 (Письмово).

З 22 кг бавовняного насіння одержали 5 кг олії. Скільки насіння потрібно, щоб одержати 75 кг олії?

Про що говориться в задачі?

Скільки було бавовняного насіння? (22 кг).

Скільки одержали олії? (5 кг)

Що питається в задачі?

Ми можемо відразу дізнатися скільки потрібно бавовняного насіння? (Ні).

Чому?

Що ми можемо спочатку знайти? (У скільки разів 75 кг більше, ніж 5 кг).

Коли ми дізналися, у скільки разів 75 кг більше ніж 5 кг, що ми можемо дізнатися? (Скільки потрібно насіння).

Яка перша дія у задачі? Запишемо розв’язання.

1)

(р) - у стільки разів 75 кг більше, ніж 5 кг.