Ознайомитись і законспектувати у щоденнику план виховної роботи вихователя групи продовженого дня. Описати свої враження про школу, дітей ГПД і їхнього вихователя.
ІІ день
Організація спортивної години (наявність у щоденнику опису 2-3 рухливих ігор, спортивно-масових таночків і 2-х фізичних вправ та реалізація їх у практиці виховної роботи з дітьми).
Проведення виховного заходу у формі гри „Давайте познайомимось" (за сценарієм, розробленим у щоденнику).
Колективна бесіда з дітьми щодо проведення екскурсії у природу „Стежиною осінніх барв і звуків". Підготовчі завдання дітям для проведення екскурсії.
ІІІ день
Організація з дітьми спортивно-оздоровчої години на свіжому повітрі (наявність у щоденнику 2-3 рухливих ігор і дитячих масових таночків, 2-х фізкультхвилинок та реалізація їх у виховній роботі з дітьми).
Проведення екскурсії у природу „Стежиною осінніх барв і звуків” (за планом-конспектом, розробленим і описаним у щоденнику).
Колективна бесіда з дітьми щодо проведення сюжетно-рольової гри-заняття (відповідно до вікової категорії дітей): „Чарівні слова", „Гарне і погане у поведінці дітей", „Як примирити „хочу" і „треба? ”, „Прості правила етикету".
ІV день
Організація дозвілля дітей (наявність у щоденнику
2 лічилок, 2-3 загадок, 2 скоромовок, 1-2 кумедних дитячих історій, 2-3 рухливих ігор та реалізація їх у роботі з дітьми).
Проведення сюжетно-рольової гри-заняття за вибором за планом-конспектом, розробленим і описаним у щоденнику.
Бесіда-розповідь „Кожен знає, що режим у житті всім потрібний" (наявність у щоденнику орієнтовного режиму дня дітей молодшого шкільного віку).
Колективна бесіда з дітьми щодо проведення заочної мандрівки „Рідне місто моє" (творчо-пошукові завдання для дітей). Залучення до проведення даного заходу членів родини і цікавих людей міста.
V день
Організація дозвілля дітей на прогулянці (наявність у щоденнику 2-3 рухливих народних ігор і масових дитячих таночків, комплексу веселих імітаційних вправ ранкової гімнастики).
Проведення заочної мандрівки „Рідне місто моє" (наявність у щоденнику сценарію).
Аналіз виховної роботи з дітьми за період проходження пропедевтичної практики у першому семестрі за напрямками:
1) мої враження про школу, ГПД (дитячий колектив і вихователя;
2) чи цікавими для дітей буди запропоновані нами форми виховної роботи;
3) які із запропонованих форм вдались; що не вдалося;
4) у чому потрібно вдосконалюватись;
5) мої пропозиції щодо шляхів удосконалення виховної роботи у ГПД і підготовки студентів до цього виду діяльності.
ІV семестр
Змістовий модуль 2. Організація і проведення (з участю батьків) колективних творчих вправ у початкових класах.
VІ день
Організація дозвілля дітей на прогулянці (2-3 рухливих і малорухливих гри, 2 лічилки, 3 загадки, 2 кумедні історії, 1 фізкультхвилинка - наявність їх змістового опису у щоденниках).
Проведення рейду „Школа - твій дім, будь господарем в нім" (вступна бесіда, вибір об’єкта, розподіл доручень, підсумки). Наявність у щоденнику плану-конспекту.
Вступна бесіда з дітьми на предмет проведення вікторини „Весні радіймо, діти!" - ознаки весни, загадки, прислів’я, приказки, прикмети, гаївки.
VIІ день
Організація дозвілля дітей на свіжому повітрі „Веселі старти козачат" (українські народні ігри-змагання оснащені козацькою символікою). Наявність у щоденнику плану-конспекту.
Малюємо дарунок для мами (підготовка до жіночого свята). Розробити у щоденнику план-конспект даного заходу.
„Кожній речі своє місце" організація разом з членами родини прибирання у кожній кімнаті.
VIIІ день
Організація і проведення прогулянки в парк. Рухливі ігри на галявині (запропоновані студентами і за бажанням дітей). Наявність у щоденнику плану прогулянки і 2-3 - рухливих ігор.
Конкурс-експромт на кращого оповідача сміховинок на тему: „Веселий сміх - здоров’я" (3-4 кл) та „Веселі фізкультхвилинки (1-2 кл). Наявність у щоденнику короткого опису змісту даного заходу.
Проведення вікторини „Весні радіймо, діти (з участю бабусів і дідусів).
ІX день
Організація дозвілля (2-3 веселих рухливих гри) під час фізкультурно-оздоровчої години і прогулянки-милування „Краса весняних квітів”. Наявність у щоденнику плану-конспекту даних заходів.
Робота дитячої майстерні „Саморобкін" (виготовлення поробок з природного матеріалу або пластиліну, аплікацій „Весняні візерунки”).
Наявність у щоденнику плану і зразків виробів для дітей.
Посильна участь батьківських зборах на тему „Організація літнього відпочинку молодших школярів".
X день
Організація дозвілля дітей під час прогулянки (веселі рухливі ігри, спортивно-масові таночки, загадки, кумедні історії тощо).
Проведення трудової акції „Зелені насадження збережуть Землю" (догляд за кущами, які ростуть на території школи, насадження нових кущів і дерев).
Аналіз у щоденнику виховної роботи з дітьми у ІІ семестрі за напрямками: 1) чи вдалося реалізувати заплановане; 2) які уміння і навички набули у роботі з дітьми; 3) мої пропозиції щодо організації і проведення пропедевтичної педпрактики з організації виховного процесу молодших школярів.
(Індивідуальне навчально-дослідне завдання)
Підібрати матеріал для організації фізкультурно-оздоровчого дозвілля учнів початкових класів (ігри, таночки, загадки, лічилки, речівки, скоромовки, кумедні історії тощо). Розробити конспект сценарію родинного виховного заходу (з детальним описом системи підготовчої роботи).
Методи навчання: робота з навчальною та навчально-методичною літературою, виконання практичних завдань, організація дозвілля та колективних творчих справ молодших школярів.
МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ: поточне тестування (оформлення щоденника педпрактики), оцінка за начальний проект (розробка сценарію родинного виховного заходу), підсумковий контроль (оцінка за проведений виховний захід).
РОЗПОДІЛ БАЛІВ, що ПРИСВОЮються СТУДЕНТАМ
Модуль 1 | Модуль 2 (ІНДЗ) | Підсумковий контроль | Сума | |
Змістовий модуль 1 (ЗМ 1) | Змістовий модуль 2 (ЗМ 2) | 20 | 30 | 100 |
25 | 25 |
Шкала оцінювання:
90-100 балів - відмінно (А);
85-89 балів - дуже добре (В);
75-84 балів - добре (С)
65-74 балів - посередньо (D);
60-64 - задовільно (E);
35-59 балів - незадовільно з можливістю повторного складання (FX);
1-34 бали - незадовільно з обов’язковим повторним курсом (F).
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: методична література з проблем організації виховного процесу у початкових класах, сценарії виховних заходів (зразки), відеозаписи виховних заходів, методичні рекомендації з організації пропедевтичної педагогічної практики.
1. Артеменко З.В. Азбука форм воспитательной работы: Справочник / З.В. Артеменко, Ж.Е. Завадская. - Минск: Новое знание, 2001. - 315 с.
2. Бех І.Д. Виховання особистості: У 2 кн. Кн.1: Особистісно-орієнтований підхід: теоретико-технологічні засади: Навч. метод. видання. - К.: Либідь, 2003. - 280 с.
3. Бех І.Д. Виховання особистості: 2 кн. Кн.2: Особистісно-орієнтований підхід: науково-практичні засади: Навч. - метод. посібн. - К.: Либідь, 2003. - 344 с.
4. Воспитательный процесс: изучение эффективности. Метод. рекомендации / Под ред. Е.Н. Степанова. - М.: ТЦ "Сфера", 2000. - 128 с.
5. Дитячі ігри та розваги (популярний посібник для педагогів, дітей та батьків) Упорядн. І. Січовик. - К.: Просвіта, 2004. - 424 с.
6. Корнієнко C.М., Корнієнко С.М. Родинне дозвілля у початкових класах: Навч.-метод. посібник. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2005. - 160 с.
7. Корнієнко С.М., Корнієнко С.М. Виховний простір першокласників: Навч.-метод. посібник. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2005. - 216 с.
8. Корнієнко С. Весела перерва. - 1-4 класи: Навч.-метод. посібник. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2001. - 80 с.
Автор програми доц. Корнієнко С.М.
Структура програми
“Пропедевтична педагогічна практика"
Опис предмета
Предмет: пропедевтична педагогічна практика
Курс: підготовка бакалаврів | Напрям, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень | Характеристика навчального курсу |
Кількість кредитів, відповідних ECTS: 2 Модулів: 2 Діяльнісних модулів: 2 Загальна кількість годин: 72 Тижневих годин: 36 | Шифр та назва напряму: 0101. Педагогічна освіта Шифр та назва спеціальності: 6.010102 Початкове навчання Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр | Обов’язкова Рік підготовки: 1 Семестри: 5-6 Самостійна робота: 26 год. Індивідуальна робота - 46 год.: документація-звіт з пропедевтичної педагогічної практики. Форма контролю: залік. |
Мета: ознайомлення студентів із специфікою організації навчального процесу та позаурочної навчально-пізнавальної діяльності у сучасній початковій школі на основі системного підходу; із змістом, організацією та загально-методичними і дидактичними проблемами у роботі вчителя-класовода та вихователя групи продовженого дня (школи повного дня) сучасної початкової школи.
V семестр
Діяльністний модуль 1. Організаційно-методичне забезпечення пропедевтичної педагогічної практики студентів.
Тема 1. Загально-педагогічні проблеми організації навчального процесу у початковій школі.
І день
Настановча конференція в університеті (ознайомлення із основними завданнями дидактичної практики, розподіл студентів по школах, визначення керівників практики). Оформлення результатів: нотатки у щоденнику спостережень.
Ознайомлення із школою: розповідь заступника директора з навчально-виховної роботи про систему роботи школи, зустріч студентів із вчителями початкових класів, вихователями груп продовженого дня, розподіл студентів по класах. Оформлення результатів: