Міністерство освіти і науки
Київський педагогічний колледж
Київського університету імені Бориса Грінченка
Виховне заняття на тему: «Калейдоскоп»
Студентки ІІІ курсу
Групи ПОмс5-08-4.Од
Скоробагатько Ганни
Методист: Бойко О.В.
Київ-2010
Тема заняття: Калейдоскоп.
Мета:підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння.Розвивати вміння зв’язно висловлюватись,вміння працювати в колективі.Розвивати уяву,увагу,спостережливість,швидкість думки. Виховувати конкурентоспроможну особистість.Закріплювати вміння розв’язувати ребуси,загадки,кросворди,анаграми.
Вид заняття:вікторина.
Обладнання:малюнки-ребуси,кросворд.
Хід заняття
1.Орг.момент.
- Доброго дня діти! Зробіть порядок на партах. Ви мабуть помітили,у нас сьогодні гості,тож поверніться до них і давайте привітаємось.
2.Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети заняття.
Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо у вікторину під назвою «Калейдоскоп». Діти, а хто з вас знає що таке,калейдоскоп,вікторина?Хто з нас не тримав у руках цю іграшку,в захопленні спостерігаючи,як змінюються,в ній форми і кольори. На нашій вікторині теж будуть змінюватись кольори,кольори-завдання.
Ми з вами поділимось на 2 команди:
1. Ерудит. 2. Вундеркінд. Та будемо вирішувати різні завдання, вирішувати кросворди, відгадувати загадки за які будемо отримувати кольорові папірці. В кінці ми їх порахуємо та визначимо команду переможця.
3.Робота над темою.
1. - Словесне завдання.
Ми почнемо зі слів видатних письменників,як вони говорили про мову.
Т.Шевченко сказав:
«Ну,що здавалося б, слова -
Слова та голос - більш нічого
А серце б’ється,ожива,як їх почує …»
-Як ви розумієте цей вислів?
О.Гончар так: «Мова – це не просто засіб спілкування,а щось більш значуще.Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу,це ще й музика мелодика,фарби буття.»
-А цей?
-З цього завдання ми побачимо наскільки багатий ваш словниковий запас.
-Я вам роздаю папірці на яких написано склад «ва»,вам потрібно скласти якнайбільше іменників з цим складом. Наприклад:вага,слава. За кожне слово папірець.
Завдання 2 - кросворд «слова-антоніми»
Діти, а хто знає,що таке кросворд?
Кросворд одна з найпоширеніших у світі ігр зі слів.В Україні він вперше з’явився в журналі «Вогник»в1929році.
В | е | с | е | л | о | |||||
н | і | ж | н | о | ||||||
к | р | и | в | о | ||||||
т | и | х | о | |||||||
л | е | г | к | о | ||||||
р | і | в | н | о | ||||||
ч | и | с | т | о | ||||||
г | а | р | н | и | й | |||||
с | л | а | б | о |
1.Сумно-(весело)
2.Грубо-(ніжно)
3.Прямо - (криво)
4.Голосно-(тихо)
5.Важко-(легко)
6.Косо-(рівно)
7.Брудно-(чисто)
8. Негарний - (гарний)
9. Міцно - (слабо)
Завдання 3 - «Загадки»
А ви знаєте що таке загадки?’
Загадки з’явилися дуже давно, вони зазвичай були пов’язані з звичаями та обрядами. Загадка - це зображення якоїсь істоти, шляхом несподіваного зближення її з предметом, або іншим явищем.
Наступне завдання дасть нам змогу повернутися до своїх ще зовсім юних літ, коли кожен з вас любив загадки.
1. З гілки – на стежинку,
З трави на билинку
Стрибає пружинка
Зелена спинка (коник)
2. Багато майстрів побудували хату без кутів (мурашник)
3. На дереві гойдатьєся, жупан колючий має,
На літо одягається, а восени скидає (каштан)
4. Хто більше за всіх кричить, а менше за всіх робить (півень)
5. Живе без тепла,
Говорить, без язика,
Ніхто його не бачить, а всі чують (Луна)
6. Не скляний він, не з металлу, а прислухайся дзвенить,
Риє землю, він проталу
І в далеку даль біжить (струмок)
7. Два брати рідні, одного всі бачать, але не чують, другого, всі чують, але не бачать (грім і блискавка)
Завдання 4 - Ребуси
А ви знаете що таке ребуси?
1.7 Я 2.100ляр 3.акзак(24351) 4.мова 5.їжак 6.радіо…7голова 8.цибуля.
Завдання 5
Поміняйте в цих словах літери, так щоб утворилось нове слово. Наприклад: Руки-кури.
Осел-село Лісок-сокіл
Літо-тіло Шкода-дошка
Підсумок
Отже наша вікторина, підійшла до кінця, давайте ж порахуемо ваші папірці і визначимо команду переможця. Молодці діти ви всі сьогодні добре працювали, тому подарунки отримають всі. Нагородження.