Щороку працівниками методкабінету спільно із заступниками директорів організовуються виставки передового педагогічного досвіду та творчих надбань освітян міста з метою впровадження інновацій в навчально-виховний процес.
Кращі умови для диференціації навчально-виховного процесу, розвитку індивідуальних здібностей учнів, розширення життєвої та соціальної компетентності старшокласників, зміни мотивів навчання створює запровадження профільного навчання. У місті діє Програма впровадження профільного навчання в ЗНЗ м. Хуста на 2007-2010 роки. Відповідно до цієї програми здійснюються послідовні кроки по переводу учнів ІІІ ступеня на профільне навчання. Зараз в структурі освіти міста функціонують 6 закладів із профільним навчанням, в яких в 2009-2010 н.р. навчається 440 учнів 10-11 класів. 3 них профільним навчанням охоплено 70,8% учнів. Найбільш поширені природничий, філологічний, фізико-математичний, суспільно-гуманітарний профілі. Питання впровадження профільного навчання неодноразово ставало темою для обговорення на семінарах керівників навчальних закладів, зокрема на семінарі директорів шкіл ,,Профільне навчання: стан і перспективи” (ЗОШ І-ІІІ ст.№2, березень 2009 р.), заступників директорів з виховної роботи ,,Формування в учнів готовності до профільного самовизначення” (гімназія-інтернат, грудень 2009 р.).
У 2008 році Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з міським методичним кабінетом на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №4 було проведено обласний інформаційно-методичний семінар "Впровадження курсу "Досліджуючи гуманітарне право" в навчальний процес області". Творчий підхід до проведення навчально-виховних заходів, впровадження нетрадиційних методів навчання на уроках в профільних суспільно-гуманітарних класах показала заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Бучок Анжеліка Степанівна. Управлінням освіти здійснено ряд заходів щодо впровадження інноваційних методів забезпечення профільного навчання, частково оновлена навчально-матеріальна база загальноосвітніх навчальних закладів у відповідності до запроваджених профілів, забезпечувалась перепідготовка педагогічних кадрів, що працюють у профільних класах. Проте є ряд труднощів при впровадженні профільного навчання, оскільки ще слабкою є навчально-матеріальна база шкіл, недостатній методичний супровід профільності, ряд кадрових питань залишаються не вирішеними.
Важливу роль в роботі з обдарованою учнівською молоддю м. Хуста відіграють міські методичні об’єднання вчителів з базових дисциплін, вчителів початкових класів, вихователів груп продовженого дня та вихователів ДНЗ, створення яких визначено наказом управління освіти, релігій та у справах національностей №125 від 4 вересня 2009 року.
Впроваджувати ефективні методики і технології виявлення, навчання і виховання дітей з високим рівнем здібностей допомагає психологічна служба загальноосвітніх навчальних закладів. Практичні психологи гімназії-інтернату, ЗОШ І-ІІІ ст. №4,5 працюють над розробкою та удосконаленням алгоритму психологічного супроводу роботи з обдарованими та здібними дітьми. Психолого-педагогічною службою здійснюється дослідження та моніторинг рівня інтелектуального розвитку дитини як у сфері загальної, так і специфічної обдарованості. За результатами діагностичної роботи психологи розробляють рекомендації для школярів, вчителів, класних керівників, батьків. Дані діагностики використовують у розробці та проведенні індивідуальних та групових розвивальних занять, спрямованих на розвиток інтелектуальних та творчих здібностей, для тренінгових занять, метою яких є розвиток комунікативних здібностей та навичок саморегуляції. На методичних об’єднаннях вчителів, педрадах, психолого-педагогічних семінарах здійснюється організаційно-методична робота щодо забезпечення психологічних умов навчання та виховання обдарованих і здібних дітей.
Робота з обдарованими дітьми може бути плідною лише за умови повного контакту педагога з дітьми, знання дорослими індивідуальних особливостей, для чого проводиться психологічна просвіта, консультації. Чільне місце посідають семінари, практикуми, психолого-педагогічні читання, круглі столи, педагогічні години, тренінги [11, 114]. Проведені семінари-практикуми ,,Психологічний супровід дитини-дошкільника з лідерськими здібностями” (ДНЗ №4 "Пролісок"), ,,Пошукова діяльність як умова розвитку творчої активності” (ЗОШ І-ІІІ ст. №5), ,,Гендерні аспекти самореалізації особистості” (ЗОШ І-ІІІ ст. №4), ,,Розвиток пізнавальної сфери в першокласників” (НВК №1), ,,Гуманізація взаємин: учитель-учень” (СШ І-ІІІ ст.№1) та ін. В квітні 2010 р. практичні психологи навчальних закладів міста пройшли навчання з підготовки тренерів за освітньою програмою ,,Рівний-рівному”.
Вміло організовують роботу із виявлення та розвитку обдарованих дітей учителі української мови та літератури, залучаючи школярів до численних конкурсів. Традиційними стали конкурс читців художнього слова з нагоди Шевченківських днів, міські літературно-мистецькі свята. З метою активізації роботи із збереження та відродження історико-духовної спадщини етнографічних груп Закарпаття у листопаді 2008 р. проводився зліт учнівської творчої молоді. У зльоті взяли участь учні 30 учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста; за його підсумками міським методкабінетом було видано збірку ,,Прислухайтесь… Дзвенить душа дитяча”. Зліт засвідчив, що у навчальних закладах міста вчителями-словесниками організована підтримка творчих здібностей літературно обдарованих юнаків та дівчат. Двоє учнів міста стали лауреатами обласного зльоту учнівської творчої молоді.
Ряд заходів з обдарованою молоддю Хустщини було проведено і вчителями зарубіжної літератури, апогеєм яких стало міське театралізоване літературно-мистецьке свято, присвячене річниці від дня народження Миколи Гоголя, на якому були представлені уривки творів видатного письменника та виставка учнівських робіт на тему ,,Художній світ М.В.Гоголя”.
Значну роботу з розвитку навичок пошуково-дослідницької роботи творчої молоді проводять вчителі суспільних дисциплін. Протягом останніх двох навчальних років у навчальних закладах міста проведено ряд заходів патріотичного спрямування. Хустські школярі стали активними учасниками і призерами обласних та Всеукраїнських заходів з даного напрямку (вивчення трагічних подій Голодомору 1932-1933 років, участь у Всеукраїнській акції ,,Колосок пам’яті” (Мамалига Інна – переможець Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт ,,Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає”); пошуково-дослідницька робота в рамках історико-етнографічної експедиції ,,Україна вишивана”; вивчення історії Карпатської України; пошукова робота в рамках Всеукраїнських експедицій ,,Краса і біль України”, ,,Історія міст і сіл України” та багато інших). Міським методичним кабінетом спільно з керівником та творчою групою методоб’єднання вчителів суспільних дисциплін було проведено міську науково-практичну конференцію вчителів ,,Карпатській Україні – 70”, виставку дитячих робіт на дану тематику, літературно-мистецьке свято ,,Моя Карпатська Україно – найкраща Квітко на Землі”, конкурс пошуково-дослідницьких робіт та ряд інших заходів. Новою формою роботи з обдарованою молоддю міста є участь у науково-практичних конференціях учнівської молоді. На високому рівні була проведена учнівська науково-практична конференція ,,Карпатській Україні-70” в Хустській СШ І-ІІІ ст. №3 спільно з учнями Ужгородської ЗОШ №6. В квітні 2010 року міським методичним кабінетом була організована олімпіада серед учнів 7-10 класів ,,Пізнай своє місто”, троє переможців якої отримали можливість відпочивати на морі на літніх канікулах.
Сприяє розвитку дослідницьких умінь та є важливим фактором формування патріотичних почуттів підростаючого покоління робота учнів-гуртківців в шкільному музеї – могутньому засобі переконання, агітації і пропаганди. На даний час у місті діють два шкільні музеї - при спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 - музей історії школи (створений у 2007-2008 н. р. - керівник Алексик О.Ю.) та при загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 - народознавчий музей (керівник Пилип М.А.), якому присвоєно звання ,,Зразковий музей”, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 25.07.2008 р. Підсумком роботи навчальних закладів з даного напряму стане міський фестиваль-конкурс на кращу модель патріотичного виховання в травні 2010 року, переможці якого будуть нагороджені цінними подарунками управління освіти.
Міське методичне об’єднання вчителів біології також проводить велику позакласну роботу з предмета. Формуванню екологічної культури школярів сприяє участь в конкурсах ,,Юннат-ерудит”, ,,Юний дослідник” та ін., а юні екологи загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 (керівник Сидяртова М.Й.) є незмінними призерами щорічного обласного зльоту “Золотий нарцис”.
Відчутні результати в роботі з обдарованими дітьми мають вчителі математики та фізики, вихованці яких щороку беруть активну участь у Міжнародних конкурсах ,,Кенгуру” та ,,Левеня”. В 2010 році в Міжнародному конкурсі ,,Кенгуру” взяв участь 581 учень навчальних закладів міста (16%).
Вчителі іноземних мов, працюючи над проблемою ,,Формування комунікативних навичок учнів”, здійснюють значну роботу в напрямку участі учнів в міжнародному конкурсі FLEX (8 учнів СШ І-ІІІ ст.№3 навчалися в США), встановленні зв’язків між навчальними закладами та листуванні з учнями інших країн.
Участь обдарованих дітей у різноманітних інтелектуальних та творчих конкурсних випробуваннях, навчальних семінарах, турнірах є традиційним способом виявлення та розвитку цієї категорії дітей. Щорічно учні навчально-виховних закладів міста є учасниками понад 40 конкурсів, оглядів, змагань, фестивалів усіх рівнів.