Смекни!
smekni.com

Робота над технікою читання на німецькій мові на початковому етапі навчання в ЗОШ (стр. 10 из 10)

17. Лосева Т.К. Сценарий праздника немецкого алфавита // Иностранные языки в школе. - 2001. - №2. - с.72 - 75.

18. Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник / кол. авторів під керівництвом Ніколаєвої С.Ю. - К.: Ленвіт, 1999.

19. Ніколаєва С.Ю. Сучасна технологія навчання іноземного матеріалу в середніх навчальних закладах. - К.: Ленвіт, 1996.

20. Організація ігрового навчання в німецькій мові // Іноземні мови. - 2001. - №3.

21. Організація та забезпечення процесу навчання іноземних мов в середніх навчальних закладах / кер. авторського колективу Ніколаєва С.Ю. - К.: Ленвіт, 1997.

22. Основы методики преподавания иностранных языков / под ред.В.А. Бухбиндера, В. Штрауса. - К.: Вища школа, 1986.

23. Рольові ігри на уроках іноземної мови як ефективний засіб гуманізації навчально-виховного процесу на початковому етапі // Рідна школа. - №3.

24. Роман С.В., Коломінова С.В. Психологічні основи навчання іноземної мови у початковій школі / Іноземні мови. - 2002. - №1.

25. Сорокина И.Н. Работа над техникой чтения на немецком языке на начальном этапе обучения // Иностранные языки в школе. - 2001. - №3. - с.54 - 56.

26. Тен Э.Г. Организация контроля понимания чтения на начальном этапе обучения // Инстранные языки в школе. - М. - 2002. - №4. - с.23 - 26.

27. Фоломкина С.К. Обучение чтению на иностранном языке в III классе // Иностранные языки в школе. - 1969. - №6.

28. Шерстюк О., Ніколаєва С.Ю. Сучасні підходи до викладання іноземних мов // Іноземні мови. - 2001. - №3. - с.49 - 56.

Додатки

Додаток 1

Приклад уроку навчання читання на першому році початкової школи. Тема: Ll, Jj. Правила читання.

Мета: навчити учнів правильно читати і писати буквиLl, Jj, ознайомити учнів з новою лексикою; розвивати навички техніки читання; виховувати інтерес учнів до навчання іноземної мови.

Обладнання: картки з завданнями; картинки; плакат з яскравими, великими буквамиLl, Jj.

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

1. Фонетична розминка.

Учні співають алфавітну пісеньку, яка співається на кожному уроці вивчення букв алфавіту.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

II. Основна частина уроку.

1. Контроль домашнього завдання.

Учні отримують завдання. Для кожного завдання учні обираються за допомогою лічилки.

а) Учні отримують картки з маленькими друкованими буквами (тими, що вже вивчили); по черзі підходять до дошки і пишуть велику писану букву, відповідно до тої, що в кожного з них на картці.

в) Прочитай уголос слова і добери до кожного слова з лівої колонки відповідне слово з правої колонки:

б) У будинку в кожній кімнаті живуть букви-близнюки. А які букви не

2. Подання нового матеріалу.

На дошці вивішується плакат з друкованими і писаними буквами LI, Jj. Вчитель пояснює звучання даних букв, пропонує учням потренуватися в їх написанні та читанні.

3. Подання нового лексичного матеріалу.

а) Вчитель показує картинку, учні називають українською, що це. Далі вчитель перевертає картинку, на звороті написано (різним кольорами, за принципом "кольорового" навчання) це слово німецькою, та приклади речень з ним. Вчитель пояснює читання даних слів. Учні вже ознайомлені на попередніх уроках з принципами "кольорового" читання.

картинка-► хлопчик-► der Junge-►Das ist ein Junge. Ist das ein Junge?

картинка-►лінійка-► das Lineal-►Das ist ein Lineal. Ist das ein Lineal?

картинка-►нуль-►die Null-► Das ist eine Null. Ist das eine Null? картинка-►вчитель-► der Lehrer-► Das ist ein Lehrer. Ist daseinLehrer?

Вчитель пояснює звучання нових слів, учні повторюють (хором та індивідуально) за вчителем, записують нові слова в словнички.

4. Закріплення нового матеріалу. Гра "Вчитель".

а) Вчитель обирає учня за допомогою лічилки, яку говорять діти; пропонує обраному учневі на декілька хвилин стати вчителем. А саме, показувати учням дані картинки, щоб вони називали українською, потім перевертати картинки і читати учням те, що написано на звороті. Учні повторюють за цим учнем. Якщо такий обраний вчитель не може прочитати те, що написано на звороті, то обирається новий "вчитель".

5. Подання фонетичного матеріалу.

а) Вчитель пояснює правила читання нового матеріалу з правильною інтонацією.

У німецькій мові в розповідних реченнях присудок стоїть на другому місці. Інтонація в таких реченнях низхідна: DasisteinJunge.

У питальних реченнях без питального слова присудок стоїть на першому місці. Інтонація в таких реченнях висхідна: IstdaseinJunge?

б) Вчитель зачитує речення на звороті картинок з правильною інтонацією, після чого учні знову грають в гру "Вчитель", але речення зачитують вже з правильною інтонацією.

III. Заключна частина уроку.

1. Подання домашнього завдання.

Пограти вдома в гру "Вчитель" з батьками чи друзями. Тільки спочатку пояснивши своїм "учням" правила читання слів та інтонації речень.

2. Підведення підсумків уроку.

Виставлення оцінок.

Додаток 2

Приклад уроку навчання читання на другому та подальших роках початкової школи.

Тема: в зоопарку.

Мета: ознайомити учнів з новою лексикою; навчати учнів пошуковому читанню; розвивати навички читання; виховувати інтерес до навчання іноземної мови.

Обладнання: картинки, картки з завданнями.

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

1. Фонетична розминка.

Виразне читання вірша. Конкурс на кращого читця.

Muh, muh, muh!

So ruft die bunte Kuh.

Wir gebeh ihr das Futter,

Sie gibt uns Milch und Butter.

Muh, muh, muh!

So ruft die bunte Kuh.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

II. Основна частина уроку.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Учні на минулому уроці читали текст, вдома потрібно було відповісти на запитання до тексту:

Welche Haustiere kennt ihr schon? Wie heißt der Hund aus dem Text? Wie heißt die Katze?

2. Подання нового матеріалу та його актуалізація.

а) Вчитель показує картинки, учні називають зображене слово українською, вчитель перевертає картку. На звороті написане дане слово німецькою. Учні записують слова в словнички. Читають слова за вчителем.

б) Для закріплення нової лексики учні читають текст і виконують до нього завдання:

Im Zoo

Heute sind wir im Zoo. Hier sehen wir viele Tiere. Diese Tiere heißen: Löwe, Tiger, Bär, Elefant und Affe.

Der Löwe ist ein wildes Tier. Er lebt in Afrika. Er ist sehr stark. Der Tiger ist sehr böse. Er kann sehr schnell laufen.

Der Bär ist groß und stark. Er ist dick und kann schnell laufen.

Der Elefant ist groß, stark und klug.

Der Affe ist nicht groß. Er ist oft lustig. Er spielt und springt. Die Tiere sind im Käfig. Sie sind interessant.

в) Вчитель роздає картинки, учні повинні визначити до якого абзацу в тексті підходить кожна картинка.

г) Поставте речення у правильному порядку:

Der Löwe ist ein wildes Tier. Er lebt in Afrika. Er spielt und springt. Der Tiger ist sehr böse. Er kann sehr schnell laufen.

Der Bär ist nicht groß. Er ist dick und kann schnell laufen. Der Elefant ist groß, stark und klug.

Der Affe ist groß und stark. Er ist oft lustig. Er ist sehr stark. DieTieresindimKäfig. Siesindinteressant.

д) Учням роздаються картки, на яких написано по одному запитанню до тексту. Учні по черзі відповідають.

Welche Tiere sind im Zoo?

Wie ist der Löwe?

Wie ist der Tiger?

Wie ist der Bär?

Wie ist der Elefant?

Wie ist der Affe?

Wo sind die Tiere?

3. rpa"Mit Zahlen malen".

Вчитель диктує інструкцію: Willst du einen Hasen malen,

.

Fange an mit diesen Zahlen.

Ziehe Striche hin und her,

Auch die Löffel sind nicht schwer;

jetzt noch Auge, O

Schnäuchzen,Schwanz

damit ist dein HASE ganz.

III. Заключна частина уроку.

1. Подання домашнього завдання.

Вивчити нові слова, вміти відповідати на запитання до тексту.

2. Підведення підсумків уроку.

3. Виставлення оцінок.

Додаток З

Приклад уроку навчання читання на останньому році початкової школи.

Тема: Хобі.

Мета: ознайомити учнів з новою лексикою, правилами написання листа; розвивати навички усвідомленого, пошукового читання; виховувати в учнів інтерес до вивчення німецької мови, бажання підтримувати дружні контакти з учнями Німеччини.

Обладнання: лист учениці з Німеччини, картки з завданнями, плакат з правилами написання листа.

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного матеріалу.

1. Повідомлення теми та мети уроку.

2. Мовна розминка.

Бесіда за питаннями вчителя.

II. Основна частина уроку

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Подання нового матеріалу.

Вчитель звертає увагу учнів на дошку, де написані невідомі слова, просить записати їх в словнички.

а) Вчитель читає листа дівчинки з Німеччини (пере цим показавши фотокартку дівчинки) з правильно інтонацією та вимовою, звертаючи увагу на невідомі слова, які учні вже записали до словничків. Після чого пропонує учням прочитати листа.

PatriziaMachadoausKölnerzähltunsinihremBriefüberihrinteressantesHobby.

10.05.1999, Köln

Liebe Klasse,

ich habe ein schönes Hobby, mir gefällt es. Ich gehe jeden Mittwoch zum Tanzen. Jeder hat einen Partner. Es gibt aber auch Mädchen, die mit Mädchen tanzen. Ich tanze mit einem Jungen. Ihr fragt euch sicher schon, was wir alles für Tänze tanzen. Wir tanzen z. B. Cha-Cha-Cha, Samba, Rumba und andere Tänze, aber Cha-Cha-Cha und Samba tanze ich am liebsten. Da habe ich ein so schönes Rhythmusgefühl. Jedes Jahr haben wir einen Auftritt in der Stadthalle in Köln. Es macht immer viel Spaß. Ich habe sogar noch ein Video davon. Wenn wir fertig sind, rufen wir immer: „Wir leben noch". Das ist so eine Redensart von uns.

Ach, ich habe euch noch etwas vergessen zu erzählen. Wir ziehen unsere schönsten Sachen an, die Mädchen Kleider und die Jungen einen Anzug mit Schlips oder Fliege.

Mit herzlichen Grüßen Eure Patricia

б) Всі учні працюють одночасно в парах, один читає текст впівголоса, інший перекладає його. Після цього вчитель пропонує одній парі прочитати і перекласти текст вголос.

в) Вчитель обговорює з учнями зміст листа на німецькій мові, з'ясовуючи ставлення дітей до описаних подій чи до автора листа і пропонує їм розповісти про подібні ситуації з життя.

г) На дошці вивішується плакат з правилами написання листа. Учні з допомогою вчителя пишуть колективну відповідь на листа. Один з учнів пише текст листа на дошці, притримуючись правил написання листа і оформлення адреси. Вчитель виправляє помилки і учні переписують листа в свої зошити.

III. Заключна частина уроку.1. Подання домашнього завдання.

Вивчити нові слова, розказати вдома батькам про листа з Німеччини прочитати колективну відповідь.

2. Підведення підсумків уроку.

3. Виставлення оцінок.