· Після фізпаузи для очей учням пропонується коротеньке повідомлення про життя та наукову діяльність великого французького математика Рене Декарта.
IV. Осмислення нового матеріалу.
· Усне розв’язування вправ №699-701.
· Колективне розв’язування вправ №702, №708.
V. Домашнє завдання
№707, №710, №716
Додаток 3
Алгебра 7
Брейн-ринг
Тема: Розкладання многочленів на множники.
Мета: Узагальнити навчальний матеріал по темі „Розкладання многочленів на множники”, підготувати учнів до тематичної контрольної роботи.
Обладнання: комп’ютерний клас, пристрій для засвічування ліхтарів, набір питань оформлених у вигляді web-сторінки.
Хід уроку
1.Організаційна частина.
1. Поділ на команди
2. Призначення капітанів команд
3. Ознайомлення із правилами проведення гри
4. Розміщення команд за схемою
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
| 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
Мал. 2
Питання 1 Питання 2
| |
Питання 3 Питання 4
| | |
Питання 5 Питання 6
| |
| |
Питання 7
| |
| |
Питання 8
| |
Питання 9
| |
Питання 10
| |
Питання 11 Питання 12
| |
Питання 13 Питання 14
| |
| | |
Питання 17 Питання 18
| |
| |
Питання 18 Питання 19
| |
| | |
Питання 22 Питання 23
| |
| |
Питання 24 Питання 25
| |
| |
3. Підсумки змагань.
| №№ | № правильноївідповіді | Відповіді до запитань брейн-рингу |
| 1 | 3 | |
| 2 | 3 | |
| 3 | 4 | 0;3 |
| 4 | 1 | |
| 5 | 2 | Немає розв’язків |
| 6 | - | Такої формули не існує |
| 7 | 4 | |
| 8 | - | Спосіб групування |
| 9 | 3 | |
| 10 | 1 | |
| 11 | 3 | |
| 12 | 4 | |
| 13 | - | Бевз Григорій Петрович |
| 14 | 1 | |
| 15 | - | ...добутку суми і різниці цих виразів |
| 16 | 2 | |
| 17 | 2 | |
| 18 | 3 | |
| 19 | - | §16 |
| 20 | 3 | |
| 21 | 4 | -4;0;4 |
| 22 | 1 | |
| 23 | 1 | так |
| 24 | 2 | ні |
| 25 | 3 | |
Порядок питань для брейн-рингу
| 12 | 4 | 16 | 1 | 18 | 20 | 5 | 8 | 13 | 23 | 15 | 14 | 24 | 6 | 3 | 10 | 11 | 19 | 17 | 2 | 9 | 7 | 25 | 21 | 22 |