Смекни!
smekni.com

Удосконалення естетичного виховання засобам залучення старших дошкільників до музично-театралізованої (стр. 9 из 16)

Тема: “Гнів”.

Мета: – познайомити дітей з емоцією гніву;– вправлятися в розрізненні емоцій за схематичними зображеннями;– виховувати в дітей емпатію;– вчити дітей передавати емоційний стан гніву використовуючи різні виразні засоби.
Хід заняття:
Керівник:Керівник: У будиночку чути шум, тупотіння ногами, бурчання.– Що це за шум? (З’являється сердитий гном).– Ой, та це ж Буркунчик. Знову він сердиться. Чому це ти, Буркунчику, сердишся цього разу? (Не любить неохайних дітей, таких як у творі К.І.Чуковського „Мийдодір”).Читання уривків з твору, де автор описує гнів Умивальника і Крокодила.– Чому розсердився Умивальник і Крокодил?– Як описав автор гнів Умивальника? Крокодила?Розглянути ілюстрації до твору „Мийдодір”. Дітям пропонується розповісти, як художник передав гнів героїв.Розглядання піктограми гніву. Пригадати казку „Три ведмеді” Л.М.Толстого.Драматизація уривку з казки. Діти розігрують епізод, де описується, як сердяться ведмеді, дізнавшись про те, хто користувався їх речами. Звернути увагу дітей на те, як по – різному виражають гнів ведмідь, ведмедиця і ведмежатко. Розповіді дітей про ситуації, коли вони сердилися, гнівалися, злилися.

Вправа „Дзеркало”.Дітям пропонується зобразити перед дзеркалом свій гнів. Малювання гніву. Запропонувати дітям кольоровою плямою зобразити свій гнів. Розглянути з дітьми малюнки. Звернути увагу на кольорове відображення гніву, відмітити схожість і відмінність в зображеннях гніву.

Вправа на розвиток мислення

„Буває ж таке!”Дітям пропонується розіграти казку „Троє поросят”, змінивши характери персонажів на протилежні. В новій казці вовк стає слабким, кволим, немічним, а поросята – сміливими, рішучими, енергійними.В залежності від зміни характерів змінюються казки і взаємовідносини героїв. (Дітям дозволяється вільне імпровізування у розігруванні нового сюжету. З допомогою музичного керівника пропонується скласти невеличкі пісенні імпровізації для змінених героїв казки). Прощання з гномиком.

Вправа „Сонячне проміннячко”.


Конспект заняття № 4

Тема: “Страх”

Мета: – познайомити дітей з емоцією страху;– вправлятися в розрізненні емоцій за схематичними зображеннями;– виховувати в дітей емпатію; – вчити дітей передавати емоційний стан страху використовуючи різні виразні засоби.
Хід заняття:
Керівник:Керівник:Керівник:Керівник: Сьогодні ми завітаємо до наступного гнома. Щось у цього гномика дуже тихо в будиночку. Давайте прислухаємося. (Тихо). Давайте погукаємо. (Тихо). Що ж це таке? Може, його немає вдома? Давайте пошукаємо. (Знаходять). Ось він! Боюнчику, чому це ти не відзивався? (Злякався).Обговорення з дітьми приказки: „У страху очі великі”.Відмітити прямий і прихований зміст приказки.– Лякалися ви коли – небудь так, що причина страху вам здавалась значно страшнішою, ніж була насправді? (Відповіді дітей)– Саме про такий страх йдеться в оповіданні М.Носова „Живий капелюх”. (Читання)– Чому страх виявився сильнішим за дітей? Читання уривків з казки С.Михалкова „Троє поросят” (епізоди, в яких описується, як поросята тікають від вовка і трясуться від страху).– Чому Наф – Наф не боявся страшного вовка? Завдання дітям: „Намалюйте свій страх”. Діти розповідають про те, що намалювали, а потім розривають малюнки на дрібнесенькі шматочки.– Щоб страх не був більшим за тебе, треба на мить зупинитись, заспокоїтися і поміркувати. Адже сміливий не той, хто нічого не боїться, а той, хто може перемогти свій страх.Колись у давнину діти підбадьорювали себе примовкою. „Козакові до лиця примовочка оця: “Хоч що там побачу, – не боюся, не плачу.”Хай і наш Боюнчик запам’ятає цю примовку і більше нічого не боїться.

Прощання.

(Гра „Рукостискання в колі”).


Конспект заняття № 5

Тема: “Здивування”

Мета: познайомити дітей з емоцією здивування; вчити розрізняти емоції за схематичним зображенням; вчити дітей передавати емоційний стан здивування, використовуючи різні виразні засоби.
Хід заняття:
Керівник:Керівник:Керівник: Познайомтеся ще з одним гномиком. Його звуть Дивунчик. Він весь час всьому дивується, і казочки любить читати про різні чудеса. (Пригадати з дітьми казки, де зустрічаються різні чудеса: „Летючий корабель”, „Івасик – Телесик”, „Царівна жаба”, „Яйце – райце” та інші).– Про які чудеса тут розповідається?– Чому всі ці чудеса дивують і притягують людей?

Вправа „Дзеркало”. Гном пропонує дітям подивитися в дзеркало, уявити собі, що там відобразилося щось казкове, і здивуватися. Звернути увагу дітей на те, що кожна людина дивується по – своєму, але, не дивлячись на різницю, у вираженні подиву завжди є щось схоже.– Що спільного в тому, як ви зображували здивування?Відповіді дітей. Розглянути піктограму здивування.

Гра „Фантазії”.Гном пропонує дітям продовжити початок незвичайних пригод.– До нас прийшов слон...– Ми прокинулись на іншій планеті...– Враз зникли всі дорослі...– Чарівник вночі змінив усі вивіски на магазинах...

Етюди на вираження подиву: „Подив”.Хлопчик бачив, як фокусник посадив у порожню валізу кішку і закрив її, а коли відкрив валізу, кішки там не було, а звідти вистрибнув собака!

Вправа на розвиток мислення

„Карнавал тварин”Педагог пропонує дітям взяти шапочки зайця, лисички, ведмедя. Потім дитина повинна вирішити, якою буде вдача у обраної нею тварини (ведмідь – добрий чи злий, заєць – хвалько чи боягуз, лисиця – хитра чи бешкетливу).Потім діти вигадують танцювальну імпровізацію, узгоджуючи свої дії з задуманим образом. Інші діти намагаються вгадати характер персонажу.Цю вправу можна використовувати і для розвитку пам’яті. По закінченню заняття діти пригадують, яких тварин зображували. підказкою можуть бути музичні фрагменти таночків даних персонажів. Прощання.

Гра „Придумай подарунок”.

Конспект заняття №6

Тема: “Людські емоції та їх поєднання.”

Мета: – знайомити дітей з піктограмами;– розвивати інтонаційну виразність мови;– розвивати уяву, фантазію, пантомімічні навички;– спонукати дітей до активної участі в театралізованій грі.
Хід заняття:
Познайомити дітей з піктограмами (картинками – символами з зображенням різних емоцій людини): людина сміється, сумує, сердиться, злякалась, посміхається, плаче.Запропонувати дітям вигадати фразу для людини, зображення якої дитина обрала, і промовити її з відповідною інтонацією.
Керівник: – Діти, якщо вам весело, як ви посміхаєтесь? Якщо ви розсер­дились, як ви нахмурюєте брови? Коли вас щось здивувало, як у вас піднімаються брови і розширюються очі?Запропонувати дітям вигадати і програти різні ситуації , пов’язані зі зміною настрою, а відповідно і міміки.
Вправа “Пори року”
Керівник підкликає до себе дітей і уточнює:
– Яка зараз пора року ?
Діти: – Осінь.
Керівник: – Назвіть, будь ласка, всі пори року, які знаєте.
Діти: – Літо, Весна, Зима
Керівник: – Спробуйте своєю мімікою (жестами) відобразити всі пори року. Наприклад: Осінь – сумна пора року, дощова, холодна і разом з тим чудова. (Нахмурені брови, сумний погляд, зі­тхання ...) А пригадайте, які смачні яблука дозрівають в садах восени, які вони на смак. (Діти прицмокують, охають ...)
Перед показом мімікою та жестами характеру осені дати дітям прослу­хати в грамзапису твори з “Пори року” А. Вівальді або П.І. Чайковського.Слухання вірша “Кіт і Мишки” Інни Кульської з послідуючим розподілом ролей і початком інсценування.
Ходить котик по кімнатіВ нього лапочки на ваті.Позіха байдуже:- Щось я сонний дуже!А під ліжком нірка, нірка,З неї мишка зирка, зирка.Зирк туди, зирк сюди,Де котячі сліди?Виліз котик на подушку,Водить лапкою по вушкуВипинає спинку:- Ляжу на часинку!А до шафи нишком, нишкомЄ дорога мишкам, мишкамВсе, як слід, ось обід,Спи та спи – ледар кіт!Що ви, миші? Тихо, тихо!Ось вам буде лихо, лихо!Кіт не спить, а слуха,Наставляє вуха!Скочив котик саме впору!Швидше миші в нору, в нору,Ця – туди, та – сюди,Утікай від біди!
Слухання творів: “Слон танцює” муз. А. Зноско-Боровського, “Мишенята” муз. А. Жилінського.Запропонувати дітям потанцювати так, як потанцював би слон під цю му­зику і порухатись так, як би рухались мишенята.Ознайомити дітей з сценарієм музично-театралізованого дійства “Осінній бал в королівстві Семинотка”. Розподілити ролі.Використаний матеріал: піктограми “Сонечко”, наголівники кота і мише­нят.

Конспект заняття №7