Смекни!
smekni.com

Створення та шляхи поповнення матеріально-спортивної бази в школі (стр. 4 из 6)

М'яч може бути замінений під час гри тільки за вказівкою судді.

Більшість сучасних м'ячів складаються з 32 водонепроникних шматочків шкіри або пластика. 12 з них – п'ятикутники, 20 – шестикутники. Конструкція цих 32 багатокутників називається усічений ікосаедр, тільки м'яч має більш сферичну форму за рахунок тиску повітря, закачаного всередину. Перший такий м'яч був вироблений в Данії в 1950 році фірмою Select і набув в Європі широкого поширення. Усесвітньо став уживатися після чемпіонату світу 1970 року, на якому були такі м'ячі, проведені фірмою Адідас.

До цього викоритовувався м'яч, що складався з 18 довгастих частин і шнуруванням, по пристрою схожий на сучасні волейбольні м'ячі. Ця конструкція достатньо поширена і у наші дні.

Старі м'ячі були монохромними, коричневими, потім білими. Згодом, для зручності трансляцій на чорно-білі телеприймачі, з'явився м'яч з чорними пятикутниками/білими шестикутниками. Це забарвлення стало стандартом для м'ячів і символіки. Існують і інші м'ячі, наприклад, «Total 90 Aerow» від Nike, на який нанесені кільця, щоб воротареві було простіше визначати обертання м'яча. У матчах, що проходять на засніженому полі або під час снігопаду, застосовуються м'ячі яскравого забарвлення, переважно помаранчевого.

Хокейна шайба – круглий гумовий диск із діаметром 3 дюйми й товщиною 1 дюйм, що використовується у хокеї з шайбою.

При вазі 160–170 г. хокейна шайба розвиває швидкість до 160 км/год. Удар таким снарядом може призвести до важких травм, тому всі хокейні гравці, особливо воротарі, й судді обов'язково повинні носити захисне спорядження. Для захисту глядачів трибуни хокейних полів відгороджені від поля високими сітками або стінками з прозорого пластику. Навмисне викидання шайби за борт на трибуни карається штрафними хвилинами.

Шолом – частина захисного обладунку призначена для захисту голови. Шоломи відомий з часів ранньої бронзи і використовуються досі. Шоломи виготовлялися з різних матеріалів – окрім металевих відомі шоломи з дерева (Мезоамерика), шкіри чи навіть кісток (наприклад чукчі використовували шоломи з оленячих ребер). Сучасні шоломи цивільного призначення як правило виготовляються з пластику.

Незважаючи на усю різноманітність форм шоломи завжди захищали верхню частину черепа, як правило також потилицю та голову з боків до рівня вух, незрівнянно рідше обличчя та шию. Практично завжди шоломи були жорсткими конструкціями оскільки захист голови від струсу мозку вимагає саме абсолютно жорсткого захисту. Для зручності носіння та для покращення захистних властивостей як правило шоломи мали, а сучасні мають завжди, систему амортизації удару – підкладку чи підвіску (сучасні шоломи практично усі мають саме підвіску).

Перекладина – гімнастичний спортивний снаряд, виготовляється з металу (найчастіше сталі). Вправи на перекладині виконують тільки чоловіки. Стандартні розміри перекладини: ширина – 240 см., висота – 255 см.

В гімнастиці перекладину першим застосував німець Фрідріх Людвіґ Ян (Friedrich Ludwig Jahn), якого ще називають батьком гімнастики.

З 1896 року вправи на перекладині стали олімпійською дисципліною.

Паралельні бруси – гімнастичний спортивний снаряд. В спортивних змагання використовуються бруси таких розмірів: висота жердин – 195 см, довжина – 350 см, відстань між жердинами від 42 до 52 см. Жердини повинні бути досить еластичними, тому їх виготовляють з дерева зі штучною основою – метал або пластик.

Винахідником паралельних брусів є німець Фрідріх Людвіґ Ян (Friedrich Ludwig Jahn), якого ще називають батьком гімнастики. З 1896 року вправи на паралельних брусах стали олімпійською дисципліною.

Кінь гімнастичний стрибковий. Призначений для виконання гімнастичних вправ на тренуваннях.

Виріб являє собою корпус, закріплений на двох сталевих опорах з чотирма висувними стійками («ногами») з гумовими наконечниками («копитами»). Корпус виготовлений з дерева, покритий пружним набиванням і туго обтягнуть штучною меблевою шкірою темних тонів. Кінь має високу стійкість, що досягнута конструкцією затискних ручок, спеціальною обробкою висунутих стійок і механізмом регулювання на одній з них для установки на нерівній статі. Кінь комплектується пристроєм для кріплення його до статі.

Основні розміри в мм.:

Висота верхньої поверхні корпуса від статі – 900…1350 з інтервалом 50.

Габаритні розміри корпуса:

Довжина – 1600

Ширина – 350

Висота – 280

Маса, кг – 60

Козел гімнастичний стрибковий. Призначений для виконання гімнастичний вправ на тренуваннях. Виріб являє собою корпус, закріплений на сталевій опорі з чотирма висувними стійками («ногами») з гумовими наконечниками («копитами»).

Корпус виготовлений з дерева, покритий пружним набиванням і туго обтягнуть штучною меблевою шкірою темних тонів. Козел має високу стійкість, що досягнута конструкцією затискних ручок, спеціальною обробкою висунутих стійок і механізмом регулювання на одній з них для установки на нерівній статі. Козел комплектується пристроєм для кріплення його до статі.

Основні розміри в мм.:

Висота верхньої поверхні корпуса від статі – 900…1350 з інтервалом 50.

Габаритні розміри корпуса:

Довжина – 670

Ширина – 350

Висота – 280

Маса, кг – 40

Мат гімнастичний. Застосовується в якості м'якого і пружного покриття на стать при виконанні фізичних вправ. Складається з набивання на основі пінополіуретану (поролону) щільністю 25 г./куб. см у знімному чохлі на «блискавці» зі штучної шкіри.

Габаритні розміри:

Довжина – 2000

Ширина – 1000

Висота – 100

Мат гімнастичний складний. Застосовується в якості м'якого і пружного покриття на стать при виконанні фізичних вправ. Складається з набивання на основі пінополіуретану (поролону) щільністю 25 г./куб. см у чохлі зі штучної шкіри. Чохол незнімний.

Мат може складатися в чотири додавання. Для зручності перенесення мата передбачені ручки.

Габаритні розміри:

Довжина – 2000

Ширина – 1000

Висота – 50

Розміри мата в складеному виді 500х1000х200

Місток гімнастичний підпружинений. Призначений для виконання опорних стрибків. Установлюється на рівній площадці в закритих приміщеннях.

Виготовлений з багатошарової фанери товщиною 15 мм.

Платформа містка має міцне покриття, що складається з еластичного набивання і декоративного матеріалу, що перешкоджає ковзанню ніг під час виконання стрибків. Для підвищення пружності містка між платформою і його опорами встановлені дві пружини з високоякісної сталі.

Розміри містка, мм.:

Довжина – 1200

Ширина – 600

Висота – 230

Місток гімнастичний твердий. Призначений для виконання опорних стрибків. Установлюється на рівній площадці в закритих приміщеннях.

Виготовлений з багатошарової фанери товщиною 15 мм., платформа й опори містка мають рифлене гумове покриття, що перешкоджає ковзанню під час виконання стрибків.

Розміри містка, мм.:

Довжина – 1200

Ширина – 600

Висота – 120

Поперечина гімнастична універсальна. Являє собою збірну металеву конструкцію, що складається зі стрижня, двох стійок і чотирьох розтяжок. Стрижень виготовлений з легованої загартованої сталі, і має високу пружність.

Основні розміри в мм.:

Висота верхньої утворюючого стрижня від статі,

найменша – 1450

найбільша – 2550

Регулювання по висоті з інтервалом – 50…200

Довжина стрижня між голівками стійок (у світлі) – 2400

Діаметр стрижня – 28

Поперечина гімнастична пристінна. Являє собою збірну металеву конструкцію, що складається зі стрижня, вертикальної стійки телескопічного з'єднання і стійки навісний. Одна стійка за допомогою розтяжок кріпиться до статі, інша анкерними болтами до стіни. Стрижень виготовлений з легованої загартованої сталі і має високу пружність.

Основні розміри в мм.:

Висота верхньої утворюючого стрижня від статі,

найменша – 1450

найбільша – 2550

Довжина стрижня між голівками стійок – 2400

Діаметр стрижня – 28

Стінка гімнастична. Призначена для експлуатації в закритих приміщеннях.

Являє собою збірну дерев'яну конструкцію з металевими куточками для кріплення до стіни і статі. Боковини стінки виготовлені із сосни, а поперечини – з берези. Стінка за допомогою анкерних болтів кріпиться до стіни і шурупами до статі. Усі дерев'яні деталі покриті меблевим лаком, металеві – емаллю, кріпильні – цинком.

Стінки виготовляються 4-х типів.

Лавки гімнастичні. Призначені для установки в спортивних залах і приміщеннях.

Лавка являє собою збірну конструкцію, що складається з верхньої і нижньої дощок. Дошки з'єднані між собою за допомогою трьох металевих опор.

Дерев'яні деталі ослона покриті меблевим лаком, металеві – пентафталевою емаллю, кріпильні – цинком.

Ослони гімнастичні виготовляються довжиною: 2,0; 2,5 і 3,5 метри.

Розміри ослона, мм.:

Довжина – 2000, 2500, 3500

Ширина – 230

Висота – 300

Снаряд для підтягування. Призначений для виконання гімнастичних вправ у домашніх умовах і встановлюється в дверному прорізі.

Являє собою збірну металеву конструкцію, що складається зі стрижня і двох кронштейнів. Кронштейни за допомогою шурупів кріпляться в дверному прорізі, а між ними встановлюється стрижень. Стрижень надійно закріплений у кронштейнах болтами з гайками, для фіксації його в подовжньому напрямку передбачені регулювальні кільця.

2.2 Спортивні майданчики

Майданчики для ігор з м'ячем та метання спортивних снарядів розміщувати на відстані не менше 25 м від вікон навчальних та навчально-допоміжних приміщень будинків (при наявності огорожі 3 м заввишки і завдовжки не менше 15 м), а майданчики для інших видів фізкультурних занять – на відстані не меншій 10 м.