Висновок з цього один: застосовувати для різних справ різні операційні системи.
MS-DOS
Система MS-DOS — сама стара і тому сама надійна, але ні зручної, ні дружньої її назвати не можна. Для того щоб спростити роботу з нею і зробити її «прозорої», застосовують спеціальні програми. Їх називають «оболонками». Про одну з таких оболонок — програму Norton Commander — ви, можливо, чули. Висока надійність MS-DOS часто використовується для виконання спеціальних технічних операцій. Наприклад, реанімацію безнадійно вийшли з ладу комп'ютера нерідко починають з того, що оживляють його засобами MS-DOS. У багатьох випадках за допомогою MS-DOS домагаються запуску тих ігрових програм, що завзято відмовляються працювати по-іншому.
Windows NT
Ця система створена для роботи в комп'ютерній мережі. Її відрізняє особлива надійність і захищеність, але звичайного побутового програмного забезпечення, що хочеться мати під рукою щодня, для неї майже немає. Тому цю систему застосовують в організаціях, наприклад у банках, і дуже рідко будинку.
Ця система відрізняється справжньої багатофункціональності. У ній кілька програм можуть працювати одночасно і притім стійко. Інші системи теж мають багатофункціональность, але не повну. Якщо одночасно запущено кілька програм, але працюють вони по черзі, у міру активізації, то це псевдофункціональність. Операційну систему OS/2 часто використовуються у проектно-конструкторських організаціях. Для домашнього використання вона не застосовується, оскільки не має достатку програм.
Windows 95
Ця операційна система виявилася універсальною — нею користалися будинку, в офісах малих підприємств і в державних установах. Вона задовольняє більшості вимог до операційних систем, щоправда, не завжди на найвищому рівні. За універсальність, зручність, дружність і насиченість програмами приходиться постійно розплачуватися недостатньою надійністю і захищеністю.
Windows 98
Це черговий крок у розвитку системи Windows 95. Основна відмінність полягає в тому, що ця система, по-перше, надійніше і стійкіше, а по-друге, орієнтована на широке використання можливостей Інтернету. Наприклад, щоб підключитися до Інтернету і працювати в ньому, не потрібно ні однієї (!) додаткової програми. Усе, що потрібно для цього, у Windows 98 уже є.
Windows 2000
Це черговий крок у розвитку системи Windows NT. Як і Windows NT, ця операційна система орієнтована на професійне застосування, у першу чергу в комп'ютерних мережах. Через таку орієнтацію ми не будемо неї розглядати.
Windows Me
Це черговий крок розвитку операційної системи Windows 98, яка виявилась не занадто вдалим. Ніяких реальних достоїнств у порівнянні з Windows 98 ця система не має. Недоліків, утім, теж, хоча в ній сутужніше запускати старі
Програми. Ця операційна система завершила розвиток лінії Windows 95.
Windows XP
Це перша операційна система лінії Windows NT, розрахована на домашнє застосування. Вона дуже активно витісняє з домашніх комп'ютерів системи Windows 98 і Windows Me. Усі сучасні програми вже створюються так, щоб успішно працювати в цій системі.
Сама «домашня» операційна система
Донедавна звання самої «домашньої» операційної системи беззастережно належало Windows 98. Однак з появою Windows XP ситуація змінилася. Сьогодні вже ця система претендує на звання самої «домашньої» і, безсумнівно, у найближчому майбутньому такий і стане. Обидві ці системи прозорі й інтуїтивні — з ними легко попорається навіть дитина. Але в їхніх глибинах сховані великі можливості, здатні задовольнити більшість потреб фахівців самих різних професій.
Головне достоїнство операційної системи — число її користувачів по усьому світі. Той, хто працює з найбільш розповсюдженою операційною системою, знає, що самі потрібні і найкращі програми роблять спочатку для його комп'ютера, а вже потім для комп'ютерів інших систем.
Усі нові комп'ютери сьогодні відразу оснащують операційною системою Windows XP. Але операційна система Windows 98 усе ще являє цінність для тих, чий комп'ютер не самий зроблений чи хто «прив'язаний» до програм, вік якої п'ять років і більш.