За дебетом рахунка 21 «Тварини на вирощуванні та відгодівлі» відображується надходження тварин на вирощуванні, які обліковуються за первісною вартістю; приріст живої маси молодняку тварин, за кредитом – вибуття тварин на вирощуванні внаслідок продажу, безоплатної передачі тощо.
Рахунок 21«Тварини на вирощуванні та відгодівлі» має такі субрахунки:
211 «Молодняк тварин на вирощуванні»
212 «Тварини на відгодівлі»
213 «Птиця»
214 «Звірі»
215 «Кролі»
216 «Сім’ї бджіл»
217 «Доросла худоба, що вибракувана з основного стада»
218 «Худоба, що прийнята для реалізації»
На субрахунку 211 «Молодняк тварин на вирощуванні» ведеться облік наявності, надходження й вибуття молодняку рогатої худоби, свиней, овець, кіз та коней. Аналітичний облік ведеться в розрізі матеріально відповідальних осіб за такими виробничими й віковими групами:
1.Велика рогата худоба: телички на випоюванні; бички на випоюванні; телички на дорощуванні; бички на дорощуванні; телиці для ремонту стада; нетелі; корови первістки для реалізації; корови – донори ембріонів.
2.Свині: підсосні свинки під матками; підсосні кабанчики під матками; свинки на дорощуванні; кабанчики на дорощуванні; ремонтні свинки; ремонтні кабанчики; свинки, що перевіряються.
3. Коні: молодняк робочих коней молодняк племінних коней.
Молодняк племінних тварин усіх видів обліковують також за породами.
На субрахунку 212 «Тварини на відгодівлі» ведеться облік наявності та руху: дорослої худоби, переведеної з основного стада на відгодівлю й нагул. Аналітичний облік ведеться за видами худоби: велика й рогата худоба на відгодівлі й нагулі; свині на відгодівлі. М’ясокомбінати на цьому субрахунку обліковують худобу, що перебуває на промисловій відгодівлі.
На субрахунку 213 «Птиця» ведеться облік наявності та руху птиці, як молодняку, так і дорослої. Аналітичний облік ведеться за такими обліковими групами:
1.Кури яєчного напряму: молодняк; маточне стадо несучок; промислове стадо несучок; ремонтний молодняк.
2.Кури м’ясного напряму: молодняк; м’ясні курчата; маточне стадо.
3.Качки: молодняк; доросле стадо.
4. Гуси: молодняк; доросле стадо.
5.Індики: молодняк; доросле стадо.
6. Цесарки: молодняк; доросле стадо.
7.Перепілки: молодняк; доросле стадо.
На субрахунку 214 «Звірі» ведеться облік наявності та руху хутрових звірів. Аналітичний облік ведеться за видами звірів окремо молодняку й основного стада.
На субрахунку 215 «Кролі» ведеться облік наявності та руху кролів. Аналітичний облік ведеться за породами окремо молодняку й основного стада.
На субрахунку 216 «Сім’ї бджіл» ведеться облік наявності та руху бджолиних сімей. Аналітичний облік ведеться за кількістю сімей їх вартістю загалом по пасіці.
На субрахунку 217 «Доросла худоба, що вибракувана з основного стада» ведеться облік наявності та руху поголів’я і балансової вартості, вибракуваних і реалізованих або забитих на м'ясо в господарстві без постановки на відгодівлю продуктивних тварин і робочої худоби. Аналітичний облік ведеться за видами тварин.
На субрахунку 218 «Худоба, що прийнята для реалізації» ведеться облік руху тварин, прийнятих від населення для реалізації. Аналітичний облік ведеться за видами худоби.
Дане підприємство використовує не всі проводки цього рахунку лише: 211«Молодняк тварин на вирощуванні» 212«Тварини на відгодівлі» 217 «Доросла худоба, що вибракувана з основного стада» 218«Худоба, що прийнята для реалізації».
Інвентаризація молодняку тварин, худоби на відгодівлі, кролів, звірів, піддослідних тварин та птиці проводиться щомісяця.
Дорослу продуктивну і робочу худобу заносять в інвентарний опис з зазначенням номера худоби, клички, віку, породи, вгодованості і живої ваги.
Велику рогату худобу, свиней і інших тварин відносять в окремий інвентарний опис.
Інші тварини основного стада, які обліковуються за групами, включають в інвентарні описи по групах відповідно до віку і статті із зазначенням кількості голів і живої ваги по кожній групі.
Молодняк великої рогатої худоби, племінних коней і робочої худоби включають в інвентарний опис окремо із зазначенням номера, статті, клички, породи тощо.
Тварини на відгодівлі, молодняк свиней, та інших видів тварин обліковують по групам, і вносяться в інвентарні описи відповідно номенклатури, яка прийнята в облікових реєстрах із зазначенням кількості голів, і живої ваги по кожній групі.
Інвентарні описи складають за видами тварин на фермах, у відділках, бригадах і по матеріально відповідальних особах.
Відповідно до рішень інвентаризаційної комісії та актів із визначення вартості тварин у бухгалтерії господарства складають відповідні бухгалтерські проводки.
Напрямок тексту Меню Формат – дозволяє змінити напрямок тексту. Це можна зробити у таблиці чи надписі.
Зміна напрямку: зліва на право;
з верху вниз;
знизу вверх.
Для зміни напрямку тексту у таблиці потрібно ви ділити потрібний фрагмент мишкою або поставити в ту ячейку курсор, далі заходимо в Меню Формат - Напрямок тексту активуємо, з’являється вікно Напрямок тексту - Ячейка таблиці. Вибираємо потрібний напрямок і активуємо Ок.
Рисунок 1Напрямок тексту
Властивості таблиці –Меню Таблиця – дає можливість задати розміри і розміщення таблиці, стрічки, ячейки і стовпчиків. Для цього необхідно виділити таблицю, ячейку чи фрагмент зайти в Меню Таблиця функція Властивості таблиці, активувати. Відкривається вікно яке містить такі закладки:
- Таблиця: розмір - завдання ширини таблиці в см;
вирівнювання – задає тип вирівнювання таблиці;
обтікання – режим обмивання текстом.
- : Стрічка: розмір – висота стрічки;
параметри – дозвіл переносу стрічок,
або повтор як заголовку,
- Стовпчик: розмір - розміри стовпчика.
- Ячейка: розмір - розміри ячейки;
вертикальне вирівнювання.
Рисунок 2 Властивості таблиці
Підраховує кількість чиселв списку аргументів. Функція СЧЕТ використовуєтьсядля одержання кількості числових комірок в інтервалах чи масивах комірок.
Приклад:
1. Створіть пусту книгу чи листок.
2. Виділіть приклад в розділі. Не виділяйте заголовок стрічки або стовпчика..
Виділіть приклад в справці..
3. Натисніть сполучення клавіш CTRL+C
4. На листку виділіть комірку A1 інатиснітьсполучення клавіш CTRL+V.
5. Щоб переключитисьміжпереглядомрезультатіві переглядом формул, для повернення цих результатів, на жміть сполучення клавіш CTRL+` (апостроф) або в менюСервисвкажіть на пунктЗависимости формулі виберіть режимРежим проверки формул.
A | |
Дані | |
Продаж | |
1.08.12.2008 | |
2.19 | |
3.22,24 | |
4.ИСТИНА | |
5.#ДЕЛ/0! | |
Формула | Опис(результат) |
6.=СЧЕТ(A2:A8) | Підраховує кількість комірокв наведенім вище списку,Що містять числа (3) |
7.=СЧЕТ(A5:A8) | Підраховує количество комірок в наведеному вищесписку, що містять числа в останніх 4 стрічках(2) |
8.=СЧЕТ(A2:A8;2) | Підраховує кількістькомірок ввище наведеномусписку, що містять числа в значені 2 (4) |
Все вікно в Excel Складається з суцільної електронної таблиці Вся таблиця складається з комірок, які нумеруються по стрічках від 1 до 65 т 533 сторінок.
Кожна комірка може містити:
А) текст;
Б) число;
В) формула при чому аргументом формули можуть бути інші комірки.
Методи виділення комірок
- Виділення прямокутного фрагменту.
- Виділення стрічки.
- Виділення кількох стрічок.
- Виділення стовпчика.
- Виділення кількох стовпчиків.
- Вибіркове виділення стовпчиків, стрічок чи комірок.
Зміни розмірів комірок виконуються перетягуванням границь між стрічками назвами та назвами стрічок.
Для редагування вигляду комірки виконуємо функцію формат комірки, при цьому з являється вікно що містить наступні закладки:
- Число – дає можливість задати вигляд подачі числової інформації у комірці.
- Выравниваные- дає можливість задати вирівнюваннятексту по вертикалі по горизонталі, а також задати кут повороту тексту і параметри відображення.
- Шрифт – дає можливість змінити вид шрифту, тип, колір, розмір і під черкнути шрифт.
- Граница – дає можливість змінити тип і колір лінії, що обмежує комірку чи декілька комірок.
Рисунок 3 Формат ячейки
облік тварина інвентаризація автоматизація
- Вид – дає можливість змінити колір заливки комірки на стандартний чи узором.
- Защита – дає можливість змінити параметри захисту комірки.
Для створення електронної презентації перш за все потрібно відкрити вікно для роботи PowerPoint.