2) вартість матеріалів, використаних на створення засобів охорони праці;
3) вартість спецодягу, спецвзуття, обмундирування, окулярів і інших захисних пристосувань, видаваних найманим робітникам, необхідних їм для виконання професійних обов'язків, і інших засобів індивідуального захисту, мила й інших миючих засобів, що дезінфікують, лікувально-профілактичного харчування відповідно до переліку і нормам, установленим діючими нормативно-правовими актами, або відшкодування витрат працівникам за придбання ними спецодягу, снецвзуття й інших засобів індивідуального захисту у випадках невидачі їх адміністрацією;
4) вартість послуг сторонніх організацій, зв'язаних із проведенням попереднього (при прийомі на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів робітників, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, або коли необхідно проводити професійний добір (обов'язковий первинний і періодичний профілактичний наркологічний огляди), а також щорічний обов'язковий медичний огляд осіб у віці до 21 року;
5) інші витрати на цілі, зв'язані з охоронною праці (витрати на пристрої висвітлення, що відповідають санітарним нормам і правилам.
7. Витрати на доставку готової продукції:
1) витрати на утримання, експлуатацію, ремонт, операційну оренду, страхування транспортних засобів, використовуваних для доставки готової продукції;
2) оплата праці і відрахування па соціальні заходи працівників, що здійснюють доставку (водії й ін.);
3) витрати на ремонт орендованих автомобілів (якщо це передбачено договором оренди).
ІІ. Перелік і склад перемінних загальвиробничих витрат
1. Витрати на доставку готової продукції:
1) вартість палива, використаного при доставці готової продукції;
2) сума збору за забруднення природного навколишнього середовища, нарахованого виходячи зі спожитого палива, що використано на доставку готової продукції.
Додаток 2
НАЙМЕНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА: ВАТ «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» «ПОГОДЖЕНО»: Начальник юридичного відділу: __________________________________ головний бухгалтер: __________________________________: | "ЗАТВЕРДЖУЮ" Директор (керівник підприємства): _________________ _______________ (прізвище і. б.) (підпис) «14_» червня 2003 р. |
ПОЛОЖЕННЯ
Про відділ обліку зведення та звітності
1. Загальні положення
1.1. Відділ обліку зведення та звітності є структурним підрозділом бухгалтерії підприємства.
1.2. Створюється і ліквідується наказом директора підприємства одночасно з створенням чи ліквідацією підприємства.
1.3. Відділ обліку зведення та звітності підпорядковується головному бухгалтеру підприємства.
1.4. Керівництво відділу обліку зведення та звітності:
1.4.1 Відділ обліку зведення та звітності очолює начальник відділу, призначуваний на посаду наказом директора підприємства.
1.4.2 Начальник відділу має __1_ заступника (ів).
1.4.3 Обов'язки заступника (ів) визначаються (розподіляються) начальником відділу.
1.4.4. На час відсутності начальника відділу (відрядження, відпустка, хвороба і т.п.) керівництво відділом здійснює його заступник, а при відсутності останнього - інша посадова особа, про що виноситься наказ по підприємству.
2. Структура відділу обліку зведення та звітності
2.1. Склад і штатну кількість відділу обліку зведення та звітності затверджує директор підприємства, виходячи з умов і особливостей діяльності підприємства за поданням головного бухгалтера і за узгодженням з відділом кадрів; відділом організації й оплати праці |
2.2. До складу відділу входять фахівці з обліку зведення та звітності.
2.3. Начальник відділу розподіляє обов'язки між співробітниками відділу і затверджує їхні посадові інструкції.
3. Задачі і функції підрозділу
№ | Задачі | Функції |
3.1 | Організація бухгалтерського обліку господарсько-фінансової діяльності. | Забезпечення порядку проведення інвентаризацій. Забезпечення дотримання технології обробки бухгалтерської інформації і порядку документообігу. Організація бухгалтерського обліку і звітності на основі максимальної централізації обліково-обчислювальних робіт і застосування сучасних технічних засобів та інформаційних технологій, прогресивних форм і методів обліку і контролю. |
Формування і своєчасне надання повної і достовірної бухгалтерської інформації з обліку зведення та звітності. Розробка і здійснення заходів, спрямованих на зміцнення фінансової дисципліни. Своєчасне відображення в зведених реєстрах бухгалтерського обліку операцій, пов'язаних з змінами синтетичного та аналітичного обліку. Своєчасне і правильне оформлення документів. Вживання заходів по накопиченню й збереженню майна, коштів для забезпечення фінансової стійкості підприємства. | ||
3.2 | Контроль за ощадливим використанням матеріальних ресурсів, збереженістю власності підприємства. | Контроль за проведенням господарських операцій. Участь у проведенні економічного аналізу господарсько-фінансової діяльності підприємства за даними бухгалтерського обліку і звітності з метою виявлення внутрішньогосподарських резервів, усунення втрат і невиробничих витрат. Вживання заходів з попередження нестач, незаконної витрати коштів і товарно-матеріальних цінностей, порушень фінансового і господарського законодавства. Участь в оформленні матеріалів по нестачах і розкраданнях коштів і товарно-матеріальних цінностей, передача в необхідних випадках цих матеріалів у слідчі і судові органи. Забезпечення суворого дотримання кошторисів адміністративно-господарських та інших витрат, законності списання з рахунків бухгалтерського обліку нестач, дебіторської заборгованості та інших втрат, збереженості бухгалтерських документів, оформлення і здачі їх у встановленому порядку в архів. Розробка і впровадження раціональної планової й облікової документації, прогресивних форм і методів ведення бухгалтерського обліку на основі застосування сучасних засобів обчислювальної техніки. Перевірка організації бухгалтерського обліку і звітності у структурних підрозділах бухгалтерії підприємства (проведення документальних ревізій). |
4. Регламентуючі документи
4.1. Зовнішні документи:
Законодавчі і нормативні акти.
Закон від 21 листопада 1996 року № 129-ФЗ "Про бухгалтерський облік".
Положення по бухгалтерському обліку.
Інші нормативно-правові документи про бухгалтерський облік.
4.2. Внутрішні документи:
Устав підприємства, Наказ про облікову політику, Положення про підрозділ, Посадові інструкції, Правила внутрішнього трудового розпорядку.
5. Взаємодія з іншими підрозділами бухгалтерії
Для виконання функцій і реалізації прав, передбачених дійсним положенням, відділ з обліку зведення та звітності взаємодіє.
6. Права працівників відділу обліку зведення та звітності
Працівники відділу обліку зведення та звітності мають право:
6.1.1. Вимагати від усіх підрозділів підприємства дотримання порядку оформлення операцій і надання необхідних документів і відомостей.
6.1.2. Вимагати від керівників структурних підрозділів підприємства й окремих фахівців уживання заходів, спрямованих на підвищення ефективності використання майна підприємства, забезпечення збереженості власності підприємства, забезпечення правильної організації бухгалтерського обліку і контролю.
6.1.3. Перевіряти в структурних підрозділах підприємства дотримання встановленого порядку приймання, оприбуткування, збереження і витрати товарно-матеріальних цінностей.
6.1.4. Вносити пропозиції керівництву підприємства про залучення до матеріальної і дисциплінарної відповідальності посадових осіб підприємства за результатами перевірок.
6.1.5. Не приймати до виконання й оформлення документи по операціях, що суперечать законодавству і встановленому порядку прийому, збереження і витрати товарно-матеріальних цінностей, а також без відповідного розпорядження директора підприємства, головного бухгалтера і начальника юридичного відділу.
6.1.6. Вести листування з питань бухгалтерського обліку і звітності, а також інших питань, що входять у компетенцію відділу з обліку запасів і не потребують узгодження з керівником підприємства.
6.1.7. Виступати у встановленому порядку від імені підприємства з питань, що відноситься до компетенції відділу з обліку зведення та звітності, у взаєминах з іншими підприємствами, організаціями, установами.
6.1.8. За узгодженням з директором чи підприємства заступником директора підприємства з комерційних питань залучати експертів і фахівців в області бухгалтерського обліку для консультацій, підготовки висновків, рекомендацій і пропозицій.
7. Відповідальність працівників відділу обліку зведення та звітності
7.1. Відповідальність за належне і своєчасне виконання функцій відділу обліку зведення та звітності несе начальник відділу.
7.2. На начальника відділу покладається персональна відповідальність у випадку:
7.2.1. Неправильного ведення бухгалтерського обліку, що призвело до занедбаності у бухгалтерському обліку і перекручувань в бухгалтерській звітності.
7.2.2. Прийняття до виконання й оформлення документів по операціях, що суперечать встановленому порядку прийому, оприбуткування, збереження і витрати коштів, товарно-матеріальних і інших цінностей.