Смекни!
smekni.com

Виробництво та експлуатація піноскла (стр. 2 из 2)

Стійкість до хімічного й біологічного впливу

Стекло, з якого на 100% складається піноскло, не руйнується хімічними реагентами (за винятком плавикової кислоти), не є живильним для середовищем грибка, цвілі й мікроорганізмів, не ушкоджується коріннями рослин, абсолютно "непрохідне" для комах і гризунів й являє собою ідеальний бар'єр для подібних шкідників.

Стійкість піноскла до гниття й відсутність живильного для середовища поширення цвілі й грибків особливо важливо при використанні піноскла в замкнутому, не вентильованому просторі покрівлі, стін, цоколя й фундаменту. Відсутність органіки дозволяє гарантуванню уникнення ситуацій, пов'язаних з руйнуванням і деструкцією теплоізоляційного матеріалу під впливом біологічно активного середовища.

Піноскло, крім усього іншого, дуже гарний абразивний матеріал. У той же час природа ще не створила ні однієї біологічної форми, здатної точити абразиви без швидкої втрати природних пристосувань. Цю особливість піноскла активно використають при теплозахисті зерносховищ, промислових харчових холодильників, складів, тому що при використанні піноскла, крім теплозахисного шару, вдається створити надійний бар'єр на шляху шкідників.

Негорючість і вогнестійкість

Піноскло повністю негорючий матеріал, що не містить що окисляються або органічних компонентів. Технологія виробництва піноскла така, що готовий виріб виходить у результаті виготовлення в печах при температурі, близької до 1000°С, тому при нагріванні піноскла до високих температур воно лише плавиться як звичайне скло без виділення газів або пар. Цей фактор важливий для протипожежних властивостей конструкції.

Основні критерії пожежної безпеки - негорючість матеріалу й відсутність поглинаючої здатності. Піноскло не є горючим й абсорбуючим матеріалом й, отже, здатне забезпечити найкращий протипожежний захист ізольованих об'єктів.

Вологонепроникненість, водостійкість і не гігроскопічність

Вода не робить на піноскло ніякого впливу по двох причинах: піноскло складається з герметично замкнутих осередків, матеріал стінок яких - звичайне силікатне скло. Воно не убирає вологу й не пропускає її, при використанні в конструкції, що обгороджує, створює додатковий гідробар'єр. При ушкодженні гідроізоляції не допускає поширення води, як у вертикальному, так й у горизонтальному напрямку.

Водостійкість піноскла дозволяє йому протягом тривалого часу запобігати утворення льоду, забезпечувати повний захист від корозії й відмінну терморегуляцію. Піноскло стійко до впливу як прісної, так і солоної води.

Екологічна чистота й санітарна безпека

Екологічна й санітарна безпека піноскла дозволяє здійснювати утеплення конструкцій, що обгороджують, не тільки для приміщень, у яких необхідна підвищена чистота повітря (будинку освітнього й медичного призначення, спортивні спорудження; музеї; высокотехнологичные виробництва й т.п.), але й для будинків зі спеціальними санітарно-гігієнічними вимогами (харчова й фармакологічна промисловість; лазні й сауни; басейни; кафе, ресторани, їдальні й т.п.).

Простота обробки

Піноскло легко обробляється столярним інструментом під будь-які необхідні розміри й форму. Зв'язується й склеюється будь-яким типом будівельної суміші, бітуму або клеячи. Все це дозволяє здійснювати монтаж піноскла з використанням різних варіантів кріплення. Обумовлено це тим, що прилипання відбувається не стільки за рахунок адгезії (яка, проте , є присутнім), а за рахунок надзвичайно розвитий поверхні піноскла й механічного зчеплення поверхонь за допомогою твердючого складу.


Література

1. Павлушин Н.М. Химическая технология стекла и ситал лов – М.: Стройиздат, 1983г. 428 с., ил.

2. Китайгородский И.И. Технология стекла – М .:Стройиздат, 1967 г. 156с.

3. Бутт Л.М., Поляк В.В. Технология стекла – М.: Стройиздат,1971г. 367 с.

4. М.А.Матвеев, Г.М. Матвеев, Б.Н. Френкель Расчети по химии и технологи стекла., справочное пособие - М.: Стройиздат, 1971 г. 405с.

5. Зубанов В.А., Чугунов Е.А., Юдин Н.А., Механическое оборудованиестекольных и ситалловых заводов. М.: Машиностроение, 1984.- 367с

6. Регламенттехнологического процеса производства листового стекла способом термического формованная на расплаве метала. ТР00293137 – 10 – 2000г. Лисичанск «ЗАО»Лисичанский стеклозавод «Пролетарий»

7. Будов В. М., Саркисов П. Д., Производство строительного стекла и стеклоизделий: Учебник для средних проф.-техн. училищ - 2-е изд., перераб. И доп. – М.: Высшпя школа, 1978 – 224 с., ил.

8. http://www.gomelglass.com

9. http://www.art-st.ru