У стрічкових конвеєрах продукт безперервно падає на стрічку 4 через завантажувальний пристрій 2. Стрічка отримує рух від приводного барабана 9. Продукт, що знаходиться на стрічці, скидається в будь-якому місці конвеєра за допомогою розвантажувального пристрою 6. Для натягнення стрічки використовують барабан 1. Неробоча гілка стрічки рухається по прямих роликових опарах 7. Щоб збільшити кут обхвату стрічки приводного барабана, на конвеєрі встановлюють відвідний барабан 8. Всі вузли конвеєра вмонтовуються на залізобетонній або металевій станині 3.
Кінцевий вимикач ВП-16 призначений для реєстрації електропровідних і не електропровідних матеріалів, що знаходяться в твердому, порошкоподібному або рідкому стані.
Принцип роботи заснований на зміні ємкості коливального контура генератора при наближенні об'єкту до активної поверхні вимикача. Ця зміна перетвориться спеціальною схемою, в сигнал, що управляє, на комутацію навантаження.
Вимикачі розраховані на тривалу безперервну роботу. Вимикачі мають захист від короткого замикання в навантаженні, від подачі напруги живлення зворотної полярності, від ЕДС самоіндукції індуктивного навантаження.
Вимикачі мають світлодіодні індикатори для оперативного контролю комутаційного стану і працездатності, а також регулятор для корекції чутливості.
Стаціонарна зерносушарка ДСП-32 відкритого типу з продуктивністю 32 т/г призначена для зниження вологості зерна до величини, що забезпечує тривале зберігання зерна. Застосовують на підприємствах зерноочищення і встановлюють на потокових лініях прийому, очищення і відвантаження зерна, а також біля елеваторів і складів. Відноситься до зерносушарок шахтного типу, тобто сушка зерна, що розсипається через секції, відбувається завдяки подачі потоків гарячого повітря через короби секцій. Зерносушарка найбільш поширена в Україні завдяки компактності, надійності, низькій вартості, можливості сушки всіх зернових культур.
Зерносушарка є установкою відкритого типу з двухступенчатим режимом сушки і складається з двох паралельно працюючих сушильних шахт із збірних металевих конструкцій. Кожна шахта має 7 секцій, і по висоті розділяється на 3 зони. Перша зона (сушки) розташована у верхній частині шахти, друга зона – в середній, а третя (охолоджування) – в нижній частині шахти. Агент сушки в камеру нагріву нагнітається двома вентиляторами (В4, В5), для 1 зони і для другої зони. Для захисту шахт від попадання атмосферних опадів над відкритими торцями відвідних коробів встановлюються запобіжні козирки, виготовлені з оцинкованої сталі. Під охолоджувальними камерами встановлені затвори періодичної дії і підсушильний бункер, з якого зерно попадає на конвеєр (Н3), і далі на перекидний клапан (ПК2), норію (Н3). Піднявшись висипається в перекидний клапан (ПК3), а звідти одна частина зерна на автотранспорт безтарного перевезення, а інша в бункер безтарного зберігання зерна (Б3).
Зерносушарка ДСП-32 встановлюється в окремо розміщених будовах, яке пов'язане з баштами елеваторів.
Короби, що підводять і відвідні, розташовані горизонтальними рядами через один в шаховому порядку. Напівкороби розміщені в рядах коробів, подводящих агент сушки в шахту. Тому зерно, рухоме біля залізобетонних стінок шахти сповільнено, може перегріватися, знаходячись під гарячими напівкоробами.
У шахтах зерносушарки встановлені затвори під сушильною і охолоджувальними камерами. Затвор, що знаходиться під сушильною камерою, відкривається і закривається штурвалом вручну. Цей затвор закривають перед заповненням сушарки сирим зерном щоб уникнути попадання його в охолоджувальну камеру. Після просушування зерна затвор відкривають і зерно пересипається в охолоджувальну камеру. В процесі сушки цей затвор залишається весь час відкритим для проходу зерна з сушильної камери в охолоджувальну.
Нижній затвор служить для періодичного випуску просушеного і охолодженого зерна. Цей затвор періодично відкривається тягою від редуктора. Над затворами влаштовані люки для ремонту і очищення затворів після звільнення шахти від зерна.
У розподільних камерах зерносушарки встановлені горизонтальні залізобетонні перегородки, одна з яких розташована на висоті між першою і другою зоною сушки, а друга – на висоті охолоджувальної камери.
Призначення верхньої перегородки – не допустити змішування між собою двох потоків агента сушки, що подається в першу і другу зони сушки з різними температурами. Нижня перегородка перешкоджає змішуванню агента сушки з атмосферним повітрям. У першу зону агент сушки подає вентилятор (В4) середнього тиску через отвір, другу – вентилятор (В5) через отвір. Атмосферне повітря для охолоджування зерна нагнітають в розподільну камеру вентилятором (В3) через отвір.
Відпрацьований агент сушки і повітря при виході з відвідних коробів поступають в загальну камеру з дверима, що щільно закриваються, звідки через жалюзійні отвори в стінці виходять назовні. У передньої стінки камери під дифузорами розташовані люки з кришками для доступу всередину камери.
В удосконалення входитиме ТРМ-138 к якому приэднуватимуться вісім датчиків вимірювання температури типу ТСП-100, многокональний блок живлення БЖ14, перетворювач интерфейсу БПІ-52 та ПК за допомогою якого можна будеуправляти регулятором ТРП-138 в робочому приміщенні яке знаходиться в топці.
Вимірник-регулятор ОВЕН ТРМ-138 призначений для вимірювання, реєстрації і регулювання температури, тиску або іншого фізичного параметра, одночасного управління декількома (до 8-ми) виконавчими механізмами, а також для реєстрації зміряних параметрів на ЕОМ. Прилад випускається в щитовому корпусі типу Щ4.
Функціональні можливості регулятора ОВЕН ТРМ-138:
1. Вісім універсальних входів для підключення від 1 до 8 датчиків різного типу в будь-яких комбінаціях, що дозволяє одночасно вимірювати і контролювати декілька різних фізичних величин (температуру, вологість, тиск і ін.)
2. Обчислення додаткових величин:
– середніх значень від 2 до 8 зміряних величин;
– різниць зміряних величин;
– швидкості зміни вимірюваної величини
3. До восьми каналів регулювання або реєстрації температури, тиску або інших зміряних або обчислених величин:
– регулювання по двохпозиційному закону;
– реєстрація на аналоговому виході (струм 4…20 ма)
4. Від 1 до 8 вбудованих вихідних пристроїв різних типів у вибраній користувачем комбінації
5. Режим ручного управління вихідними пристроями
6. Конфігурація функціональної схеми і установка параметрів:
– кнопками на лицьовій панелі приладу;
– на ПК за допомогою програми-конфігурувати
7. Стандартна конфігурація – зручний вибір з чотирьох можливих
8. Вбудований інтерфейс Rs-485
ТРМ-138 включає наступні основні функціональні елементи:
· 8 універсальних входів;
· блоки цифрової фільтрації, корекції і масштабування для кожного вхідного сигналу;
· 8 логічних пристроїв (ЛУ);
· 8 вихідних пристроїв (ВУ);
· модуль інтерфейсу Rs-485.
Універсальні входи приладу ОВЕН ТРМ-138
До восьми універсальних входів ТРМ-138 можуть бути підключені датчики різного типу в будь-якій комбінації, що дозволяє одночасно вимірювати і контролювати декілька різних фізичних величин.
Логічні пристрої (ЛП)
Зміряні значення подаються на логічні пристрої (ЛП). ЛП можуть обробляти вхідні величини, обчислюючи різницю, середнє арифметичне значення або швидкість зміни вимірюваної величини.
На сьогоднішній день користувач може задати наступні режими роботи логічних пристроїв:
· двохпозиційний регулятор – ЛП порівнює зміряне значення і видає релейний сигнал, що управляє, відповідно до заданої логіки;
· реєстратор – ЛП видає аналоговий сигнал в діапазоні 4…20 мА, пропорційний значенню вимірюваного параметра.
Для роботи в режимі реєстратора для відповідного ЛП програмним шляхом повинен бути заданий цей режим і на виході встановлений ЦАП «параметр-струм 4…20 мА».
До кожного ЛУ може бути підключено один з восьми вихідних пристроїв, порядковий номер якого задається при програмуванні.
Вихідні пристрої (ВП)
У приладі залежно від замовлення можуть бути встановлені в різних комбінаціях наступні вихідні пристрої:
· реле 4 А 220 В;
· транзисторні оптопари n-p-n типу 200 мА 40 В;
· симісторні оптопари 50 мА 300 В (0,5 А в імпульсному режимі);
· логічний вихід 4…6 В 100 мА для управління твердотільним реле;
· ЦАП «параметр-струм 4…20 мА».
Інтерфейс зв'язку з ЕОМ
Прилад має вбудований двонаправлений інтерфейс Rs-485 для передачі даних і прийому інформації від комп'ютера і інших приладів, оснащених таким же інтерфейсним зв'язком.
Через цей інтерфейс прилад може передавати поточне значення зміряних величин і приймати команди на зміну уставок. Крім того, за допомогою спеціального програмного забезпечення ОВЕН може бути змінена конфігурація приладу.
В даний час створені і випускаються конфігурації приладу, аналогічні по своїх функціях приладам ОВЕН Укт38, Трм34 і Трм38. Крім того, створена нова конфігурація, що забезпечує контроль одного датчика і підтримку по двохпозиційному (вкл./выкл.) закону восьми незалежних уставок. Гнучка змінна структура приладу дозволяє в найкоротші терміни створювати будь-які конфігурації для вирішення широкого спектру завдань автоматизації.
Блок живлення БЖ-14
Багатоканальний блок живлення БЖ-14 призначений для живлення стабілізованою напругою 24 В або 36 В датчиків з уніфікованим вихідним струмовим сигналом.
Блок живлення БЖ-14 випускається в корпусі з кріпленням на DIN-рейку типу Д4.