Смекни!
smekni.com

Удосконалення механізмів коксовиштовхувача (стр. 4 из 4)

Верхній важіль захоплення з'єднаний з нижнім захопленням за допомогою тяги, довжина якого регулюється вставкою з різьбленням на обох кінцях. Хід захоплень нагору і вниз обмежений кінцевими вимикачами, лінійка яких установлена на тязі.

Установка кінцевих вимикачів автоматизує операції підйому й опускання захоплень, що полегшує працю машиніста.

Для підтримки дверей, що висить на верхнім захопленні у вертикальному положенні, установлюється пружинний буфер з роликом на кінці, що стикається з корпусом дверей. Такий пристрій буфера в момент зриву двері зменшують зусилля, необхідне для підйому дверей.

На випадок раптового припинення подачі електроенергії передбачений ручний привод механізму від штурвала. У момент підведення дверезнімальної штанги до дверей важелі захоплень повинні завжди знаходитися в крайнім нижнім положенні, щоб забезпечити вільний підхід до кишень дверей. Зрив дверей виробляється тільки після відгвинчування ригельних гвинтів, тобто після звільнення ригелів від упора в гаках коксової рами. До зіткнення захоплення з кишенею дверей механізм робить неодружений хід і тільки при підйомі дверей на 10—15 мм, на що потрібно близько 1 сек., механізм працює з максимальним навантаженням близько 4,5 р. Після відводу дверезнімальної штанги від печі верхні важелі захоплення несуть навантаження 3000 кг, що відповідає ваги дверей. Нижній важіль захоплення не сприймає навантажень від зриву і ваги дверей, тому що встановлюється з таким розрахунком, щоб між захопленням і кишенею двері був зазор, рівний 10—15 мм. Положення піднятих дверей надійно фіксується черв’ячно-гвинтовим редуктором як за рахунок необоротності однозаходної черв'ячної передачі, так і самогальмуванням гвинтової пари. Тому ніякого додаткового гальмового устаткування на механізмі зриву двері не встановлюються.

Керування механізмом зриву двері здійснюються з кабіни машиніста за допомогою командоконтролера типу КА-5031-603.

Електросхема керування механізму забезпечує тепловий і нульовий захист для двигуна.

Зусилля, необхідне для зриву дверей. Вага типових дверей з футеровкою дорівнює близько 3000 кг. Однак при зриві дверей потрібно прикласти зусилля не тільки для підйому її, але і для розриву тимчасових зв'язків, що утворилися між дверима, арміруючою рамою і коксовим пирогом, тобто додатково затратити зусилля в 1000—1500 кг. Як правило, більше зусилля (1500 кг) затрачається узимку при низькій температурі навколишнього повітря. Тому для розрахунку механізму зриву двері варто приймати зусилля, рівне 4500 кг. Воно повиннео бути прикладене на верхньому важелі, у місці зіткнення захоплення з кишенею.

Хід важелів захоплення. Приймаючи за нульову оцінку горизонтальне положення осі важеля, важелі захоплень для нормальної і безпечної роботи повинні мати хід нагору, не більш 45 мм і вниз-ні більш 85 мм, т.. е. загальний хід важелів захоплення нагору і вниз не повинний перевищувати 130 мм.

Розглянемо, що може відбутися, якщо хід захоплень не буде ув'язаний з можливим відхиленням голівки, що відгвинчує. Розберемо два випадки.

1. Хід захоплень нагору більше, ніж можливе відхилення голівки, що відгвинчує.

Коксова, двері висить на верхнім захопленні, а ригельні гвинти знаходяться в зачепленні з голівками, що відгвинчують, установленими на тихохідних валах редукторів, нерухомо закріплених на металоконструкції дверезнімальної штанги.

При ході захоплень нагору коксові двері також піднімаються, відповідно відхиляючи нагору за допомогою ригельних гвинтів кінці голівок, що відгвинчують. Коли голівка відхилиться на максимально можливу величину (+50 мм), важелі захоплень із дверима зможуть продовжувати подальший рух нагору тільки до подолання опору, створеного упором голівки, що відгвинчує. Перебороти цей опір, тобто допустити хід захоплення нагору вище можливого відхилення голівки, що відгвинчує, можна тільки за рахунок поломки деталей чи механізму розриву болтів кріплення редуктора. Тому при максимально можливому відхиленні голівки + 50мм у механізмі прийнятий максимально можливий хід захоплення нагору тільки на 45 мм.

2. Хід захоплень вниз і можливе відхилення голівки, що відгвинчує.

Двері, опускаючи на захопленнях, знаходиться одночасно (за допомогою ригельних гвинтів) у зачепленні з голівками, що відгвинчують. Доти, поки голівка, що відгвинчує, має можливість відхилятися, тобто випливати за дверима, що опускається, процес опускання двері відбуваються нормально. При подальшому русі захоплень униз вони виходять із зачеплення з кишенями дверей, а двері залишаються висіти тільки на ригельних гвинтах, знаходячихся, як вказувалося в зачепленні з голівками, що відгвинчують. У такім положенні двері, не підтримувана захопленнями, при поштовху може упасти.

Таким чином, хід захоплень униз повинний бути також ув'язаний з можливим відхиленням голівки, що відгвинчує. При визначенні припустимого ходу захоплень униз необхідно, щоб при крайнім нижнім положенні верхнього захоплення останній не міг вийти з зачеплення з кишенею дверей навіть у тому випадку, якщо двері зависнуть на голівках, що відгвинчують. Для типових механізмів зриву максимально припустимий розрахунковий хід захоплень униз дорівнює 85 мм.

Дверезнімальний пристрій коксовиштовхувачаз поворотом голівки на 180°

На всіх нових коксовиштовхувачах встановлюються дверезнімальні пристрої конструкції інж. А.В. Чамова. Проект розроблений КБ Коксохіммаша.

Новий дверезнімальний пристрій відрізняється від раніше існували тем, що має поворотну голівку — раму, яка встановлюється в прорізі дверезнімальної штанги на верхньої і нижніх роликових опорах. Рама повертається на180° механізмом, розташованим на нижній частині дверезнімальної штанги.

На одній стороні голівки встановлюються ті ж механізми, що і на описаному вище дверезнімальному пристрої: відгвинчування-загвинчування ригельних гвинтів і зриву дверей. На протилежній стороні голівки установлений механізм чищення рам і бронею, що складається з електропривода, що направляє рами з каретками і щітками і захисного листа.

У прорізі дверезнімальної штанги встановлений також механізм чищення двер, що має електропривод для пересування кареток із щітками по направляючій рамі і електропривод для підведення механізму чищення до поверненого на 180° двері після її зняття.

Нова конструкція дверезнімального пристрою відрізняється компактністю, зручністю в експлуатації. Компонування механізмів на дверезнімальній штанзі і поворот голівки на 180° дозволяють всі операції, зв'язані зі зняттям і установкою двері, чищенням дверей, коксовиштовхувача з поворотом голівки на 180° дозволяють всі операції, зв’язані зі зняттям і установкою дверей, чищенням дверей, рами і броні, робити без додаткових пересувок коксовиштовхувача, і тим самим скорочує машинний час.

На рис.8 показаний загальний вид механізму повороту нового дверезнімального пристрою. Механізм складається з електродвигуна 1, з'єднаного муфтою 2 з редуктором 3. На вертикальному тихохідному валу редуктора укріплена приводна шестірня 4, що входить у зачеплення з зубцюватим сектором 5, закріпленим на нижній частини поворотної голівки 6. На швидкохідному валу редуктора встановлене гальмо 7.

Механізм розташований на нижній частині металоконструкції дверезнімальної штанги 8. Для регулювання положення механізму щодо поворотної рами служать прокладки 9.


Рис. 6. Коксовиштовхувач, нижня робоча площадка.




Рис.8. Механізм завороту дверезнімального приладу коксовиштовхувача.