Міністерство освіти і науки України
Державний вищий навчальний заклад
Київський національний економічний університет
ім. Вадима Гетьмана
Роменський коледж
Спеціальність: „Обслуговування і ремонт обладнання
нафтових і газових промислів ”
ВИРОБНИЧА ТЕХНОЛОГІЧНА ПРАКТИКА
В ОХТИРСЬКОМУ УБР
Технічний звіт
ВТП.ОР.18.00.00.00.ТЗ
Перевірив: Виконав:
Кривогуз Л.М. студент гр. Н 4-2
Паращенко І.В.
2008
Зміст звіту
1. Призначення, технічна характеристика і конструкція ключа АКБ
2. Роботи, що виконуються при технічному обслуговуванні і ремонтах, основні неполадки ключів і методи їх усунення,графік ТО і Р.
3. Пристрої і інструменти, що використовуються для обслуговування і ремонтів ключів АКБ
4.Послідовність розбирання, дефектування і ремонт деталей, збирання, і регулювання і випробування ключів після ремонту.
5.Вимоги що пред’являються до відремонтованого ключа АКБ, карта змащення
1.Призначення, технічна характеристика і конструкція ключа АКБ
Автоматичний буровий ключ призначений - для розгвинчування і згвинчування бурильних труб при спуско-підйомних операціях, а також при спуску обсадних колон для загвинчування обсадних труб.
В даний час випускають ключі стаціонарні типу АКБ і підвісні типу ПБК.
Стаціонарні ключі випускають двох модифікацій: ключі АКБ-ЗМ2, вживані на бурових спільно з пневмматичними клинами або в комплексі з механізмами АСП, ключі АКО для згвинчування обсадних труб.
Технічна характеристика автоматичного
бурового ключа АКБ-ЗМ2
Максимальний крутячий момент, що розвивається ключем при розгвинчуванні, кН………………………………………………............. 5000
Номінальний крутячий момент, що розвивається при обертанні від пневмодвигуна , кН………………………………………………….......... 117
Максимальна швидкість обертання трубозажимного пристрою,
об/хв ............................................................................................................... 84
Максимальний хід висунення блоку ключа, мм ……………………….. 1000
Тиск повітря в мережі для нормальної роботи ключа, МПа.......................7—10
Середня витрата повітря на один цикл операції загвинчування або розгвинчування труби, м3...................................................................................1,2
Загальна вага ключа з пультом керування, кг............................................... 2440
Ключ АКБ-3М2 складається з наступних основних частин:
блоку ключа, каретки з пневматичними циліндрами, колони і пульта керування.
Блок ключа є основним механізмом, безпосередньо що виконує операції загвинчування і розгвинчування труб. Він разом з кареткою змонтований на нерухомій колоні, закріпленою біля ротора на підлозі бурової установки.
Внизу блок має направляючі, по яких він переміщується уздовж каретки за допомогою двох пневматичних циліндрів подвійної дії. Таке переміщення дозволяє швидко підводити блок ключа до колони труб і відводити від колони після виконання операції по загвинчуванню або розгвинчуванню труб.
На корпусі блоку ключа змонтований трубозатискний пристрій, редукторі пневматичний двигун з маховиком. Корпус ключа і трубозатискний пристрій мають вирізи для проходу колони труб при підводі трубо затискногопристрою до центру свердловини.
У трубозатискному пристрої є верхнє і нижнє пристосування, якими одночасно затискаються ніпель і муфта замка бурильної колони. Пристосування складаються з двох змінних щелеп, встановлених в щелеподержателі. Для надійного зачеплення щелеп за замок бурильних труб щелепи мають змінні сухарі з твердого сплаву.
Верхнє затискне пристосування передає обертання верхній трубі від пневматичного двигуна, а нижнє затискне пристосування утримує колону труб від провертання. Затискний пристрій, як і механізм пересування блоку ключа, працює від пневматичних циліндрів, якими керують з пульта.
Для установки і фіксації верхнього щелепотримача в середньому (нейтральному) положенні при холостому обертанні верхнього корпусу щодо труби , щелепотримач підпирається двома бойками і стопориться кульковим фіксатором.
Швидка і точна зупинка частин трубозатискного пристрою в нейтральному положенні після закінчення згвинчення або розгвинчування для відведення ключа, що обертаються, від колони труб здійснюється спеціальним пристроєм. Цим пристроєм є шток, який під дією поршня пневматичного циліндра висувається з корпусу, заскакує в гніздо розрізної шестерні, що обертається, і проводить зупинку. Для запобігання від поломок шток включається тільки при малій швидкості обертання шестерні, що передбачено конструкцією пульта керування.
Верхній корпус трубозатискного пристрою утримується на деякій відстані, від проміжного диска спеціальними пружинами, встановленими в чотирьох стаканах. При згвинченні верхній корпус стискає пружини і опускається вниз, а при розгвинчуванні — піднімається вгору.
Обертання верхньому трубозатискному пристрою передає розрізна шестерня, яка для безперервної передачі обертання знаходиться в зачепленні з двома проміжними шестернями редуктора. Колінчастий вал двигуна ДР-13 з'єднується з веденим валом понижуючого редуктора і насадженими на нього маховиком і муфтою граничного моменту за допомогою шліцьового валика. Маховик призначений для збільшення крутячого моменту і забезпечує розкріплювання труб. Муфта граничного моменту зберігає деталі ключа від зломів, що виникають у наслідок великих крутячих моментів, при від'єднанні різьбових з'єднань труб. Колона ключа з кареткою складається з каретки, двох пневматичних циліндрів подвійної дії, колони і підстави. Каретка вільно надіта на верхню частину колони, і її положення при роботі ключа фіксується чекою. До каретки з двох сторін прикріплені пневматичні циліндри підведення і відведення ключа. Для установки блоку ключа на потрібній висоті колона може вертикально переміщатися і фіксуватися.
Пульт керування складається з корпусу, на верхній панелі якого встановлені копіри,чотири чотириходові крани, основний кран, повітряний колектор, дві рукоятки і шланги з накидними гайками. Чотири чотириходові крани об'єднуються попарно скобами і рукоятками. Однією рукояткою можна керувати краном, який з'єднаний з циліндрами підведення і відведення ключа, і краном циліндра затискання нижніх щелеп, а іншою рукояткою можна керувати краном пневматичного двигуна і краном циліндра затискання верхніх щелеп. На верхній панелі корпусу пульта прикріплена таблиця з схемою включення рукояток. Рукоятки мають фіксатори, що оберігають їх від довільного переміщення. Пульт з пневмоцилиндрами і пневматичним двигуном сполучений системою повітроходів (шлангів).
2.Роботи, що виконуються при технічному обслуговуванні і ремонтах, основні неполадки ключів і методи їх усунення,графік ТО і Р.
Швидкозношувальними деталями ключів є:
сухарі щелеп, упори, вкладиші, пружини бійків і фіксаторів, деталі храпового пристрою.
До технічного обслуговування відносяться наступні роботи:
- перевірка і підтяжка всіх різьбових з'єднань;
- перевірка стану і заміна швидкозношувальних деталей;
- перевірка і очищення повітряних фільтрів;
- перевірка наявності і стану мастила і при необхідності заміна його відповідно до карти мастила.
При поточному ремонті проводяться:
- перевірка і промивка блоків циліндрів, фіксаторів і амортизаторів;
- перевірка і заміна направляючих вкладишів каретки;
- перевірка і регулювання запобіжної муфти, вставок, що дроселюють, і пневматичних амортизаторів циліндрів підведення — відведення;
- перевірка стану деталей пневмодвигуна;
- проводяться також роботи, що виконуються при технічному обслуговуванні.
При капітальному ремонті виконуються наступні роботи:
- повне розбирання ключа;
- дефектування всих деталей;
- відновлення або заміна непридатних деталей;
- змащення, обкатка і фарбування ключа.
Технічне обслуговування і поточний ремонт ключів, як правило, проводяться безпосередньо на буровій, а капітальні — в ремонтно-механічних майстернях або на заводах.
Перед розбиранням ключа зливають масло з картера редуктора,, відгвинтивши заздалегідь зливні пробки.
Розбирання ключа: На початку розбирання ключа від'єднують блок ключа від каретки, а каретку виймають з колони. Після цього вузли ключа ретельно очищаються від грязі і промиваються. Блок ключа розбирається і збирається на спеціальному стенді, який забезпечує поворот блоку навколо його подовжньої осі і фіксацію блоку в будь-якому потрібному для розбирання і збірки положенні. Для цього блок ключа закріплюється на стенді в кривошипних валах. За допомогою рукоятки і черв'ячного редуктора вали повертаються разом з блоком в будь-яке положення.
Блок ключа розбирається в наступній послідовності:
- знімають пневмомасленку, заздалегідь від'єднавши її обв'язку; відгвинчують болти кріплення пневмодвигуна і знімають останній; до маховика за допомогою болтів, що угвинчуються в спеціальні отвори в тілі маховика, приєднують дві планки і за них за допомогою тельфера знімають маховик з шліцьового валика редуктора;
- потім знімають верхній корпус трубозатискного пристрою звільнивши його від кріплення; знімають циліндр затиску нижніх щелеп; знімають проміжний диск, заздалегідь від'єднавши заглушки, обмежувачі і гайки кріплення диска; знімають кожухи редуктора;
- далі знімають розрізну шестерню, для чого знімають заглушки і витягують за допомогою спеціальних знімачів ролики пальці, на яких обертається розрізна шестерня;
- потім корпус блоку за допомогою стенду повертають на 180° і приступають до розбирання нижнього трубозатискного пристрою і редуктора: знімають полози і блок циліндрів витягують стопор поєднання і нижній храповик; знімають повідець нижнього щелеподержателя і нижній фланець, а услід за тим витягують нижні щелеподержатель. Далі знімають кришки підшипників валів редуктора і випресовують осі з проміжними шестернями;