Смекни!
smekni.com

Виготовлення демісезонного пальто (стр. 1 из 3)

Дипломна робота

Тема:Виготовлення демісезонного пальто


Зміст дипломної роботи

1. Вибір та обґрунтування роботи

2. Вибір матеріалів та режимів їх обробки

3. Характеристика технологічного процесу та обладнання

4. Розрахунок та побудова конструкції

5. Розкладка лекал

6. Економічна частина

7. Література


Розділ 1. Вибір та обґрунтування роботи

Сучасна мода, як і людське життя ,різноманітна. Знайти свій неповторний стиль , форму не просто як і розробити сучасні моделі одягу. А сучасний гарний одяг не можливо спроектувати без урахування принципів Художнього моделювання одягу.

Сучасний одяг – це результат багатовікового досвіду людини, один з її найдавніших винаходів, складова частина матеріальної і духовної культури суспільства. З давніх часів він відігравав важливу роль у житті та побуті людини: захищав від впливу кліматичних умов.

Одяг пройшов довгий і складний шлях розвитку. Перш ніж стати зручним та доцільним за формою, саме форма одягу визначає його естетику, якість та практичні цінності.

Одяг – це виріб або сукупність виробів які призначені для захисту тіла людини від зовнішньої дії та виконують утилітарні та естетичні функції.

Художнє моделювання виробу завжди розпочинається з творчого процесу створення моделі, створення її композиції та готового зразка. У цьому процесі важливими є джерелами художньої ідеї, фантазії, емоційне, сприйняття модельєрами гарної природи, сучасного і культурного життя, матеріальної та духовної скарбниці минулого тощо.

Не випадково французький кутюр’є П’єр Карден, підкреслював, що мода – це спосіб відродження якості окремої особливості в соціальному і моральному аспектах.

Слово “мода” у перекладі з французької означає міра, образ, роль у розвитку і формуванні різних видів одягу.

Мода – це свого роду мікро стиль який розвивається в рамках того або іншого смаку, визнаною більшістю в певному регіоні або суспільного ладу. Має велике значення для розвитку одягу, вона сприяє обновленню одягу вдосконаленням форм і покрою, робить його естетичним і вносить щось нове. Мода відрізняється від стилю тим, що стиль історично обґрунтований і він міняється по історичних етапах, розповсюджується не тільки на одяг а й на архітектуру, живопис, предмети побуту та інші, а мода, тільки на одяг.

Стиль – у перекладі з грецької Stulys, паличка стрижень для письма – структурна єдність образотворчого декоративно-прикладного мистецтва. Отже стиль характеризується, таким самим напрямком, що й інші види мистецтва даної епохи. У стилі епохи, як і в одязі, завжди відбуваються короткочасні зміни, які прийнято називати модою.

Центром моди був і залишається Париж. Чи мало зробила для розвитку мистецтва костюму ХХ ст.

Габріель Шанель – видатний художник-модельєр для працюючих жінок.

Головними принципами творчості Габріеля Шанель стало спрощення форми одягу. Її повсякденні костюми відрізняються не лише професійною майстерністю, точністю професій, зручністю форми, художнім смаком, простотою і чіткістю ліній. Костюмний Шанель підкреслювали елегантність і демократичність. Типовим було оздоблення країв деталей одягу шнуром, тасьмою кантом.

Досить швидко стиль “Шанель” набув небаченої популярності. Він і сьогодні домінує у багатьох видах одягу. Габріель Шанель створила міжнародний стиль який з моменту його створення вже не виходить з моди. Для моделей одягу Шанель характерною особливістю є нормальна довжина.

Вона не визнавала міні і завжди прагнула щоб лінія плеча знаходилася на своєму місці. Габріель Шанель створила новий тип жіночої краси ,який і дійшов до наших днів. Шанель була і є символом французької елегантності.

У 1947 році, відкривши свій будинок моделей, на арену вийшов Крістіан Діор. Його перша колекція моделей називається “Нью-Лук” – новий стиль.

Він створив новий жіночий образ тонку талію, покаті плечі і довгу пишну спідницю, повернувши костюму жіночність, м’якість ліній. До речі, ці елементи притаманні й сучасній моді: Діор у розробці своїх моделей за основу брав статуру людини.

Не аби якого значення надавав він аксесуарам і різним доповненням. Моделі Діора гарні, ручні, функціональні, вишукані.

Всесвітньо відома діяльність українського модельєра Михайла Вороніна, який почав свою кар’єру майстром-закрійником чоловічого одягу. Ним вперше створено “макетно жилетний метод” за яким одяг виготовляли без жодної примірки.

Сьогодні відомий український кутюр’є вдосконалює свій метод, застосовуючи комп’ютерні технології. У своїх моделях важливого значення він надає силуету лініям, кольору: чорному, темно-бордовому, темно зеленому.

Творчість М. Вороніна визнана міжнародною модою. Він – володар найпрестижніших нагород: “Золотий наперсток” (Париж), “Чарівна голка” (Київ) тощо. Новий напрямок його діяльності – моделювання і виготовлення ділового одягу для жінок.

Свій внесок у розвиток моди зробили і російські модельєри – Н. Ломанова, О. Естер, В. Мухіна, В. Зайцев, які формували принцип моделювання костюму.

Опис зовнішнього вигляду

Тканини і аксесуари в залежності від вигляду і форми володіють своїм характером не кожен вид тканин, не кожен узор і не всі прикраси однаково підходять до плаття. Тому потрібно підтримувати в усьому гармонію і стриманість.

Даною моделлю є пальто жіноче демісезонне приталеного силуету, пілочка з рельєфами від лінії пройми і прорізною кишенею з клапаном. Спинка з середнім швом і рельєфами. Комір піджачного типу, застібка центральна на ґудзики. Рукав вишивний, двомовний, прямий.


Розділ 2. Вибір матеріалів та режимів їх обробки

Ознаки сезону осінь-зима 2005-2006 року сучасні тканини активно використовують золотисто-бежевий, світло-коричневий і шоколадний.

В набивних малюнках, твідах і строкато тканих мазків, переважають класичні структури і обробка. Повертаються цупкі відносно важкі і дуже формо стійкі тканини необхідно для створення об’ємних виробів або складної форми, для оформлення характерні малюнки з двома плечима іноді зовсім не пов’язаними за характером, можливими. Широко представлені двошарові малюнки та вишивка, аплікація, типові мотиви: троянди, абстрактна графіка.

Знання матеріалів, що використовуються в сучасному швейному виробництві, вміння оцінити їхню будову, властивості, асортимент і якість є хорошою основою для розробки матеріалів для виготовлення одягу високої якості.

В умовах та індивідуального швейного виробництва використовують різноманітні матеріали, тканини, трикотажні полотна, натуральні і штучні хутра.

Дубльовані матеріали, натуральні і штучну шкіру, швейні нитки, фурнітуру, клейові та оздоблювальні матеріали.

Для реалізації творчого задуму художнику-модельєру правильно підібрали. Адже тканини є основою форми одягу.

Основні матеріали – це матеріали для виготовлення верхнього одягу. До них відносяться тканини, не ткані матеріали, трикотажні полотна, натуральні і штучні хутра і шкіри.

Перед тим як вибирати тканину треба добре продумати. Не тільки через те що, наш період асортимент тканини дуже різноманітний, а не через те що не кожна тканина підходить за фактурою, кольором, призначенням. Ці поради допоможуть вам зрозуміти загальні закономірності поєднання кольорів малюнка з особливостями фігури, кольором волосся, очей та шкіри.

Коротка характеристика асортименту матеріалів, що рекомендується така тканина як: Джинс

При пошитті пальта крім основної тканини потрібні прокладкові матеріали. В якості прокладкової тканини служить клейова прокладка яка надає щільності виробу, покращує процес носіння.

Таблиця 2.1.

Характеристика матеріалів

№ п/п Назва матеріалів Артикул Ширина т-ни у м. Ціна Зразок
1. Джинс 53285 1,50 74
2. Клеєва 093 90 3,50
3. Підкладка 32187 1,50 21,60
4. Клітка 44187 1,50 44
5. Клейва 093 90 3,50
6. Підкладка 32187 1,50 21,60

Характеристика режимів обробки тканині

№ п/п Назва тканини tBTO Час витримки (с) Зволоження
1. Джинс 140-160 10 10-30
2. Клейова 150-180 20-90 50
3. Підкладка 130-150 5-10 0
4. Клітка 160 10-15 15-20
5. Клейова 150-180 20-90 50
6. Підкладка 130-150 5-10 0

Розділ 3. Характеристика технологічного процесу та обладнання

Таблиця 3.1.

№ п/п Назва операції Вид робіт Графічне зображення Т.У. обладнання
Обробка пілочки
1. Перевірка деталей крою Р По лекалу Лекало мило
2. Перенесення конструктивних ліній Р Копіювальними стібками Нитки голки наперсток
3. Дублювання пілочок Клейовою прокладкою Праска
4.5.6. Обробка виточокЗметати зрізиЗшити зрізи РМ 1. Намітити лінію копіювальними стібками на відс. 0,9 см від зрізів ш. м. 1 см Нитки голки наперсток
7.8. 9. Обробка рельєфівЗшити швиРозрисувати шви РМ 1. Зметати шви змету вальним стібками Ниткиголки наперсток

Обробка бортів з відрізними підбортом

1. 2. 3. 4. 5. 6.
1. Викроїти підборт по формі борта пілочки Р П лекалу Лекаломило
2. Зметати частини підборта Р Зметувальними стібками Нитки голки
3. Припуски швів розпрасувати ВТО До повнго прилягання
4.5. Викроїти клейову прокладку. Продублювати підборт Р По верху деталей не доходячи до зр. на 0,5 см Клейова прокладка
6. Намитати підборт на пілочку Р Нитки голки
7. Намітити місце обшивання ботів М Швом ш.0,5-0,7 см Нитки
8. Обшити борт підбортом М Швом ш. 0,9 см. Нитки
9. Вивернути, виправити борт і виметати Р Косими стібками у ІІ прийоми І виплетувати з низу вверх ІІ з верху вниз Нитки голки
10. Припасувати борт ВТО ВТО ВТО

Обробка кишені