Смекни!
smekni.com

Дитяча проституція в Україні (стр. 2 из 8)


ІI. Школярі: особливості виховання

Чинники, що впливають на виникнення дитячої проституції у дітей підлітків

Основне завдання освіти - дати кожній дитині, з урахуванням його психофізичних можливостей, той рівень освіти і виховання, який допоможе йому не загубитися в суспільстві, знайти своє місце в житті, а також розвинути свої потенційні здібності.

Кількість школярів, яких виділяють, як що вчаться з девіантною поведінкою, на жаль, з кожним роком зростає, тому що збільшується число провокуючих чинників, сприяючих формуванню поведінки, що відхиляється.

Дана проблема вже перестала бути тільки психолого-педагогічною. Вона стала соціальною. І свідоцтвом тому є ухвалення протоколу до Конвенції про права дитини. У ній записано, що профілактика бездоглядності і правопорушень - це система соціальних, правових, педагогічних і інших мерів, направлених на виявлення і усунення причин і умов, сприяючих бездоглядності, безпритульності, правопорушенням і антигромадським діям неповнолітніх.

У систему профілактики бездоглядності і правопорушень неповнолітніх входять комісії у справах неповнолітніх і захисту їх прав, органи управління соціальним захистом населення і органи управління освітою, установи опіки і опікування, організації охорони здоров'я, служби зайнятості і органи внутрішніх справ. Проте для того, щоб профілактична діяльність тих або інших служб була ефективною, необхідно усвідомити, що поведінка, що відхиляється, має складну природу, обумовлено різноманітними взаємодіючими чинниками.

2. Вікові статеві особливості дітей і підлітків 8-18 років

У юнацькому віці кожному неминуче доводиться усвідомити свої сексуальні устремління і сформувати своє відношення сексуальної чутливості, що зародилася, – це важливий компонент юнацької самосвідомості. Відносини молодих людей до своїх сексуальних устремлінь може бути різним:

1. Перебільшення фізичних аспектів сексуальності, розрядка сексуальної напруги за допомогою цинічних розмов, сальних анекдотів і тому подібне;

2. Аскетизм, підкреслено презирливе відношення до сексуальної чутливості як до чогось низовинного, прагнення подавити в собі сексуальний потяг;

3. Інтелектуалізм, коли сексуальну чуттєвість вважають «нецікавою», примітивною і тим самим намагаються позбавитися від неї;

4. Розрядка сексуальних потягів в онанізмі (професор сексології Свядощ вважає, що «помірний онанізм (мастурбація) в юнацькому віці зазвичай носить характер саморегуляції статевої функції, сприяє зниженню підвищеної статевої збудливості і є нешкідливим. Але надмірний онанізм може ослабити організм і тому слід уникати чинників, сприяючих статевому збудженню»).

5. Початок статевого життя слідство: а) появи закоханості, або б) сильних сексуальних бажань, або в) як засіб доказ своєї дорослості, як засіб самоствердження і підвищення свого престижу в очах однолітків.

Визначення дитячої проституції як феномена:

1) Вікова градація виходячи із загальних законів становлення сексуальної свідомості і фізіологічної статевої зрілості можна умовно виділити три вікові групи дівчаток-повій:

а) дівчатка від 8 до 11 років. У нормі цей вік характеризують понятійна стадія сексуальної свідомості, статева незрілість, конвенційний (договірною) рівень моральності, тобто поняття "Що таке добре, що таке погано" нав'язує або активно виховує навколишнє соціальне середовище;

б) дівчатка 11-14 років. У нормі цей вік характеризують романтична стадія сексуальної свідомості, період пубертату, активного статевого дозрівання, що супроводжується високою гормональною насиченістю крові, формуванням вторинних статевих ознак, пробудженням лібідо, конвенційний рівень моральності;

в) дівчатка 14-16 років. У нормі цей вік характеризують еротична стадія сексуальної свідомості, закінчення юнацтва і вступ до дітородного віку, автономний рівень моральності, тобто здатність самостійно рефлексувати, оцінювати і осмислювати, позитивні і негативні чинники соціального середовища. Через характерний для юнацького максималізму вік оцінки і результати рефлексії не завжди адекватні.

Таким чином вивчивши чинники, що впливають на відхилену поведінку дітей підлітків, я виділила основні, найбільш значущі: біологічні, психологічні, соціально-психологічні. Велику роль в розвитку дитини грають взаємини в сім'ї. Для того, щоб дізнатися причини появи проституції, треба спочатку вивчити чинники по яких відхиляється дитяча поведінка від норми. Величезне значення мають вікові статеві особливості дітей і підлітків від 8 до 18 років. Відношення молодих людей до своїх сексуальних устремлінь грають велику роль в розвитку психологічних відносин між однолітками і іншими людьми.


III. Підліткова проституція

1. Проблема і особливості дитячої проституції

«Серед всіх жахів життя, серед всіх страждань і кошмарної потворності її, чи не найжахливішою гримасою цього життя здається нам передчасне доросле обличчя дитини, що продає або продається на панелі і в будинках розпусти», що отупіло, - так писав на початку XX століття один з наших співвітчизників. Пройшло понад 80 років, а дитяча проституція і порнографія не тільки не пішли в минуле, але придбали ще більші масштаби в нашому суспільстві. Це обумовлюється поряд причин, зокрема, лібералізацією статевої моралі, ослабленням соціального і правового контролю з боку держави, а також падінням престижу інституту сім'ї і материнства в сучасному суспільстві.

Термін «проституція» походить від латинського prostitutio-осквернення, обезчещення. Проституція (вступ до статевого зв'язку за плату) це один з різновидів статевої деморалізації, іншими проявами якої вважаються вступ до статевого зв'язку осіб, що не досягли статевої зрілості, вступ до випадкових статевих зв'язків, безладне статеве життя.

Різні види деморалізації у сфері статевої поведінки неповнолітніх особливо поширені серед дівчаток, про що свідчить кількість дефлорованих дівчаток 12-13 літнього віку, число звернень неповнолітніх з приводу виробництва аборту, розповсюдження серед них венеричних захворювань.

Проблема дитячої проституції посилюється виробленою за роки радянської влади тезою «в Росії сексу немає», а значить, немає і дітей, що надають оплачувані сексуальні послуги. Хоча якщо звернутися до минулому, то по звіту Петербурзького лікарський-поліцейського комітету, в 1889 році в Росії серед офіційно зареєстрованих повій число дітей у віці до 18 років складало 31%; у 1909г. їх стало вже більше 45%. А притулки петербурзьких будинків милосердя вже в 1910г. приймали дітей, що займаються продажем свого тіла, починаючи з 13 років, хоча по статуту там повинні були міститися діти старше 16 років. Залишалася гострою проблема дитячої проституції і в 20-х роках.

У СРСР які-небудь відомості і наукові знання про проституцію практично були відсутні. У «Словнику російської мови» проституція, як втім, і добродійність, значиться елементом експлуататорського суспільства і розуміється як «продаж жінками свого тіла з метою добути кошти для існування».

Хоча розрізняють чоловічу і жіночу; дорослу і дитячу проституцію, найбільш вивченою є жіноча проституція. Жінки, які вступають на цей шлях, є товаром, їх тіло - об'єктом купівлі-продажу. Здатність жінки привертати чоловіків - це її «капітал», який обачливо інвестується з метою отримання максимального прибутку. Початковою причиною приходу жінок в цю сферу бізнесу є наявність попиту на «сексуальні послуги», за які чоловіки платять і які найчастіше надають жінки. У Росії проституція не переслідується, оскільки немає кримінального законодавства, що забороняє цю діяльність, а ось, наприклад, в США передбачені репресивні заходи для жінок, що займаються проституцією, у вигляді затримання або арешту.

Кажучи про дитячу проституцію, всі нечисленні наукові вітчизняні джерела розглядають як основний об'єкт сексуальної діяльності дівчинку-повію, замовчуючи, що в суспільстві існує і інший вид дитячої проституції - гомосексуальна проституція. При цьому хлопчики можуть надавати платні сексуальні послуги як «професіоналів», для яких це заняття є постійним і основним джерелом заробітку; «хлопчиків по виклику», що підробляють таким чином; «хлопчиків на підхопленні», які час від часу отримують дохід від наданих ними послуг. Їх називають альфонсами. Є лише приблизні дані про їх чисельність. У 1996 р. в Москві було близько 100 підлітків, що заробляють на життя у такий спосіб. Поза сумнівом, що в сьогодення, час у зв'язку з соціально-побутовими умовами, що змінилися, їх стало набагато більше. У місяць альфонсів мають близько 400-600 дол., не рахуючи безкоштовної їжі і подарунків. Пані, які користуються послугами підлітків-альфонсів, - це, як правило, розведені жінки від 35 до 55 років.