Смекни!
smekni.com

Соціальні програми уряду (стр. 4 из 4)

- підтримки підприємницької ініціативи громадян і розвитку малого та середнього підприємництва, самостійної зайнятості населення;

- впровадження міжнародних стандартів щодо умов та охорони праці на виробництві;

- проведення моніторингу розвитку трудового потенціалу на коротко-, середньо- і довгострокову перспективу;

- удосконалення трудового законодавства;

- підвищення ролі соціального діалогу у формуванні державної політики та забезпечення реалізації принципів рівноправності його учасників.

Міністр переконаний, що реалізація вказаних напрямів сприятиме підвищенню якості робочої сили та її конкурентоспроможності як на національному, так і міжнародному ринках праці.

Реалізація основних положень Програми сприятиме, передусім, підвищенню продуктивності праці, зростанню рівня зайнятості населення та зниженню рівня безробіття, поширенню традицій здорового способу життя, активізації інноваційних процесів в освітній, науково-технічній та інформаційно-комунікаційній галузях, формуванню конкурентоспроможної робочої сили та впровадженню міжнародних стандартів щодо безпечних умов праці, новітніх прогресивних технологій, спроможних забезпечити зменшення шкідливого впливу факторів виробничого середовища тощо.

Виконання Програми забезпечить зменшення якісних та кількісних диспропорцій на ринку праці, зокрема очікується, що чисельність зайнятого населення збільшиться приблизно на 0,5 – 1 млн. осіб. Програму передбачається виконати протягом 2010-2017 років. Координацію заходів Програми та моніторинг їх виконання забезпечуватиме Мінекономіки


Висновок

Як висновок хотілосяб сказати про ще одну программу уряду, але я вважаю що спочатку уряду дреба зробити так щоб перша програма почала працювати, а вже потім приймати інші.

На першому засіданні Уряду була створена робоча група для доопрацювання проекту Програми, і саме в термін, який встановив Кабінет Міністрів, робоча група подає вже доопрацьований проект програми на розгляд нашого Уряду.

Що стосується законодавчих вимог, то ми їх повністю дотримуємось, тому що, як говорила Юлія Володимирівна, до 17 січня Уряд повинен подати затверджену Програму до Верховної Ради України. Я хочу наголосити, що вперше, мабуть, за історію існування українських урядів Програма фактично презентована не після проведення виборів, а саме до і під час виборчої кампанії, тому що Програма нашого Уряду повністю базується на засадах програм, які були презентовані політичними силами, що утворили демократичну коаліцію, зокрема блоків Юлії Тимошенко і Нашої України – Народної самооборони. Тобто ми працюємо в межах цивілізованих вимог до політичних сил, і програми бачать світ саме до результатів виборів, а не після того, як треба відповідно до закону їх затверджувати.

Програма має таку саму назву - „Український прорив: для людей, а не політиків”, як і складова частина програмних засад, яка є складовою коаліційної угоди, підписаної коаліцією демократичних сил і презентованої у Верховній Раді під час створення нашої коаліції.

Водночас протягом двох з половиною тижнів Програма достатньо обговорювалася під час її доопрацювання. Зокрема, у всіх міністерствах були проведені обговорення цієї Програми, створені робочі групи щодо доопрацювання. Крім того, проект Програми отримали всі народні депутати, незалежно від їх політичної орієнтації і входження до тієї чи іншої фракції. Крім того, проект Програми був оприлюднений в "Голосі України", в „Урядовому кур’єрі”, а також на офіційному порталі Кабінету Міністрів України.

Водночас мушу сказати, що від міністерств і відомств надійшло понад 500 пропозицій, доповнень до нашої Програми. Декілька тисяч пропозицій надійшло на електронний портал Уряду, які також ретельно аналізувалися і інтегрувалися до Програми робочою групою.

У всякому випадку, я мушу сказати, що все ж таки, базис Програми, яка була схвалена коаліцією демократичних сил, він залишається, і це є правильно, тому що наш Уряд фактично і має завдання реалізувати Програму за дорученням коаліції, яка його фактично сформувала.

Я хочу звернути вашу увагу, що не всі, безумовно, пропозиції, що надійшли від міністерств, увійшли до Програми. Тому, що багато з них надто деталізували окремі положення і завдання, які повинні реалізовувати міністерства.

Водночас усі ці пропозиції, безумовно, не зникнуть, тому що будуть доопрацьовані під час розробки плану дій Уряду, а це вже буде деталізована позиція з кожного напрямку, який сьогодні буде презентований в нашій Програмі. Саме план дій буде потребувати такого детального доопрацювання всіх конкретних програм, всіх конкретних кроків, які планують міністерства зробити протягом каденції своєї роботи.

Далі. Програма ставить стратегічні завдання перед нашим Урядом, зокрема чотири фундаментальні цілі: гармонійний розвиток людини, розбудова української держави за сучасними європейськими стандартами, підвищення конкурентоспроможності економіки, утвердження України в міжнародних відносинах на засадах дотримання її національних інтересів, суверенітету та безпеки.

Головне, що вирізняє нашу Програму від минулих аналогів, - це підпорядкування державної політики інтересам і потребам людини та суспільства. „Український прорив: для людей, а не для політиків” передбачає ґрунтовну державну підтримку розвитку громадського суспільства. Ми ставимо за мету створити умови для утвердження духовно та фізично здорової, матеріально забезпеченої, соціально благополучної сім’ї. Перехідний період має завершитись утворенням потужного середнього класу. І в Програмі наголошено, що цей процес є предметом особливої соціальної відповідальності нашого Уряду.

Крім того, Програма передбачає чіткий план дій із забезпечення всім громадянам на практиці справедливого, неупередженого та доступного судочинства. Дуже чітко прописана програма протидії корупції в Україні.

Програма „Український прорив: для людей, а не для політиків” передбачає також докорінну зміну відносин держави і бізнесу, які ґрунтуватимуться на принципах партнерства, гарантування державою реального забезпечення захисту прав власності та рівності всіх суб’єктів цих прав перед законом, усунення зайвих регуляторних перешкод, створення сприятливого конкурентного середовища для бізнесової діяльності, наведення порядку в приватизації державного майна, управлінні державною власністю та бюджетними коштами.

Ключове завдання матимуть здійснення податкової реформи, проведення детінізації капіталу, заходи із стимулювання інвестиційної і інноваційної діяльності.

Значну увагу у Програмі приділено антиінфляційній політиці та взаємодії Кабінету Міністрів із Національним банком України, підтримці експортної діяльності, імпортозаміщенням.

Окремі підрозділи Програми „Український прорив: для людей, а не для політиків” стосуються забезпечення енергетичної безпеки країни та енергетичного суверенітету, розвитку нафтового комплексу, ядерної та вугільної промисловості, електро- та теплоенергетики.

Значний обсяг у Програмі приділено саме шляхам розв’язання проблем в агропромисловому комплексі та поліпшенню умов життя в сільській місцевості.

Що стосується врахування різних пропозицій, не тільки від міністерств, народних депутатів, але й саме від тих, хто ввійшов за власною ініціативою на портал Уряду і вніс ті чи інші пропозиції. Зокрема, наприклад, японська фірма „MR”, яка працює в Україні, внесла пропозиції щодо розроблення та реалізації окремої державної програми відновлення родючості ґрунтів, ця пропозиція також включена до нашої Програми.

Справа в тому, що зберігаючи і дух, і напрямок, і ідеологічні засади Програми, яка була підтримана коаліцією, все ж таки, ми отримали надто багато пропозицій і деякі з них ми змушені були сформувати у додаткові підрозділи. Зокрема, це стосується діяльності галузей промисловості та транспортно-дорожнього комплексу, забезпечення їх робочими кадрами, науковою підтримкою, охороною праці, регіональної проблеми та шляхів її розв’язання, відновлення та збереження національної пам’яті українського народу тощо.

Шановні колеги! Ви знаєте, що значний обсяг Програми присвячений саме соціальним напрямкам діяльності нашого Уряду, зокрема поверненню вкладів, які фактично були вкрадені у наших громадян, і багато інших програм, які стосуються і охорони здоров’я, конкретних механізмів соціального захисту саме тих людей, які потребують цього, а не загалом, що на жаль, іноді перетворюється не в соціальні програми, а в соціальну профанацію. Саме наша Програма, я переконаний, буде підтримана не тільки народними депутатами в парламенті, але ж я сподіваюся, всім українським суспільством.

Що стосується подальшого механізму доопрацювання Програми. У випадку, коли Кабінет Міністрів схвалить Програму і прийме її за основу, ми будемо мати з вами можливість до наступного засідання Кабінету Міністрів, тобто до середи, провести ще публічне обговорення вже прийнятого за основу варіанту. Я переконаний, що громадськість відгукнеться, я знаю, що і в Академії наук є пропозиція обговорити цю Програму на Президії Академії, в інших наукових громадських організаціях. Я сподіваюся, що ми з вами зможемо остаточно затвердити її на наступному засіданні Уряду, 16 січня, з тим, щоб ми чітко вписалися в законодавчі вимоги і 17 січня Програма була зареєстрована у Верховній Раді.

Єдине, я хочу нагадати, що наші попередники взагалі не наважилися передати свою програму – Програму дій Уряду до Верховної Ради України, тому, я думаю, ми тут будемо також позитивно відрізнятися від наших попередників.