Смекни!
smekni.com

Соціальні програми уряду (стр. 1 из 4)

План

Вступ

1. Програма «На зустріч людям»

2. Що робить уряд для покращення роботу соціальних служб

3. Державна цільова соціальна программа "Молодь України"

4. Фінансування соціальних програм

Висновок


Вступ

Міністр праці і соціальної політики України Людмила Денисова спростовує заяву лідера Партії регіонів Віктора Януковича про намір уряду заморозити соціальні програми. Про це вона заявила журналістам у Києві.

— Янукович просто бреше. Зараз у країні деякі партії вже здійснюють передвиборну кампанію. Я підкреслюю, ніякого скорочення соціальних виплат у країні не буде. Будуть збережені діючі виплати, і ми будемо їх підтримувати в реальному стані. Це означає, що якщо будуть інфляційні процеси в країні, а вони будуть, то всі соціальні і пенсійні виплати будуть перераховані на коефіцієнт інфляції, — зазначає міністр.

За її словами, 2009 року при нарахуванні пенсій буде збережений коефіцієнт вартості одного року трудового стажу на рівні 1,35.

Людмила Денисова додає, що для захисту соціальних і пенсійних виплат від інфляції уряд використовуватиме як механізм перегляду обсягу прожиткового мінімуму, так і механізм індексації виплат.

— Індексація виплат здійснюватиметься не рідше, ніж раз на квартал.

Міністр повідомила, що в проекті державного бюджету на 2009 рік на соціальні програми ”закладені кошти, необхідні для підтримки всіх процесів соціальної політики 2008 року і збільшені на інфляційні процеси, які передбачені 2009-го”.

— Скорочення витрат відбуватиметься за рахунок несоціальних програм, від яких держава може відмовитися. І в першу чергу від скорочення фінансування органів державної служби. Нам потрібно зберегти ту соціальну політику, яка була впроваджена 2008 року, і забезпечити її прогрес щодо захисту від інфляційних процесів у країні 2009-го. А спекулювати на тому, що не буде ніяких нових пільг, — у нас на три бюджети ухвалено законів щодо соціальних пільг. Дай Боже, це виконати, — заявляє Людмила Денисова.


1. Програма «На зустріч людям»

Програма уряду Юлії Тимошенко "Назустріч людям"

Безпека

1. Поступово забезпечити формування Збройних сил на контрактних умовах, створити професійну армію з 2010 року.

2. Переглянути завдання ЗСУ, кількість особового складу, забезпеченість ЗСУ фінансами та матеріальними ресурсами. Ініціювати скорочення терміну служби до 12 місяців, для призовників із вищою освітою -- до 9 місяців.

3. Впровадити громадський контроль та посилити контроль армії парламентом.

4. Реформувати ВПК з метою підвищення ефективності, впровадження єдиних стандартів соціальних гарантій для військовослужбовців і підвищення рівня охорони кордонів.

Розділ ІІ

Світ

1. Перейти до конкретних кроків, які виведуть взаємини з ЄС на рівень перспективи членства.

2. Разом із ЄС розробити нову стратегію відносин Україна-ЄС; домогтися надання Євросоюзом Україні статусу країни з ринковою економікою, розпочати роботу зі створення зони вільної торгівлі з ЄС.

3. Прискорити входження України до світової економічної системи. Цього року завершити процес перемовин із країнами СОТ і забезпечити вступ України до цієї організації; здійснити кроки щодо отримання Україною статусу країни з ринковою економікою у відносинах із США вже з 2005 року.

4. Скасувати невиправдані тарифні й нетарифні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності.

5. Зміцнити провідну роль України у транзиті енергоносіїв з Росії та країн СНД до ЄС, створити ефективні транспортні коридори і стимулювати співробітництво з ЄС та окремими країнами Європи з реалізації проектів транс'європейських транспортних коридорів.

6. Залучити інвестиційні проекти міжнародних фінансових організацій, насамперед МБРР і ЄБРР, для створення в Україні сучасних виробництв із високою додатковою вартістю.

7. Забезпечити функціонування зони вільної торгівлі з Росією без вилучень й обмежень, налагодити взаємовигідне співробітництво в енергетичному секторі.

8. Розробити та внести на розгляд парламенту основні принципи зовнішньої політики України, затвердити комплексний план заходів щодо захисту прав й інтересів українців за кордоном, активізувати процес перемовин щодо спрощення режиму перетинання громадянами України кордону з ЄС і сусідніми державами.

9. Визначити ступінь співробітництва України в межах ЄЕП, оптимізувати участь України в СНД із урахуванням пріоритетів зовнішньої політики.

10. Активізувати співробітництво в усіх сферах у рамках об'єднання ГУУАМ, а також переговорний процес із питання договірного оформлення державного кордону України по всьому периметру.

Розділ ІІІ

Гармонія

1. Налагодити механізм справедливого розподілу спільних коштів громадськості й територіальних громад, збалансованої реґіональної політики, точного визначення місця й ролі держави щодо можливостей реалізації приватної ініціативи громадян, створення ефективної системи державного управління.

2. Перетворити бюджет з інструменту обслуговування корпоративно-кланових інтересів на інструмент обслуговування інтересів усього суспільства. Змінити ідеологію бюджетного процесу.

3. Подолати бідність через створення економіко-правових умов для збільшення доходів населення, підвищення його економічної активності й зменшення розшарування за рівнем доходів.

4. Провести пенсійну реформу.

5. Посилення цільової спрямованості соціальних програм і поглиблення адресності державної соціальної допомоги.

Розділ ІV

Життя

1. Ввести єдину систему тестування під час вступу до ВНЗ; створити загальнонаціональну систему пошуку, відбору й державної підтримки обдарованої молоді, зокрема дітей-членів Малої академії наук.

2. Забезпечити надання кожному громадянину гарантованого переліку безкоштовних медичних послуг; відновлення системи охорони здоров'я в кожному місті й селі; зміщення акцентів у фінансуванні охорони здоров'я на користь первинної допомоги.

3. Ввести обов'язкове медичне страхування й заохочення добровільного медичного страхування, а також сприяти становленню інституту сімейних лікарів.

4. Збільшити удесятеро грошову допомогу у зв'язку з народженням дитини.

5. Забезпечувати збереження й активну пропаганду історико-культурної спадщини, державну підтримку культури, вітчизняного книговидання, теле- і радіомовлення.

6. Забезпечити функціонування української мови як державної, сприяти вільному розвитку російської та інших мов згідно із законом про мови та Європейською хартією реґіональних мов і мов нацменшин.

7. Забезпечити будівництво житла для малозабезпечених громадян за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів.

8. Створити механізми здешевлення вартості кредитування в межах житлових програм.

9. Створити єдиний державний орган із регулювання ринків небанківських фінансових послуг і фондовий ринок з урахуванням міжнародних стандартів та відповідних директив і рекомендацій ЄС.

10. Створити систему обов'язкового медичного страхування з участі страхових компаній із одночасним державним забезпеченням надання достатніх медичних послуг громадянам, що не мають страхування.

11. Впровадити систему недержавного пенсійного страхування працівників і залучити страхові компанії, які пропонують довічні ануїтети (поточні виплати в період дії договору страхування) з відповідним зменшенням фіскального навантаження на фонд оплати праці; створити загальний страховий фонд для захисту інтересів покупців ануїтетів або полісів зі страхування життя у разі неплатоспроможності страховика або пенсійного фонду, стимулювати розвиток системи страхування життя.

Розділ V

Віра

1. Не допустити концентрації і монополізації національних суб'єктів інформаційного простору, реалізувати програму роздержавлення ЗМІ.

2. Створити законодавчу базу у частині встановлення відповідальності за спроби здійснення незаконного контролю, встановлення цензури в ЗМІ, забезпечувати ефективний захист інтелектуальної власності й авторських прав.

3. Подолати тенденції стрімкого зменшення кількості населення. Кабінет Міністрів ставить за мету посилення інституту родини та державну підтримку народжуваності.

4. Збільшити розмір матеріальної допомоги на виховання дітей, усебічно сприяти розвитку молодіжного житлового будівництва.

5. Забезпечити доступність якісної середньої й вищої освіти; ввести систему держпідтримки для отримання вищої й середньої фахової освіти.

6. Сприяти встановленню принципів автономії і самоврядування у ВНЗ усіх форм власності.

7. Налагоджувати конструктивне співробітництво держави й релігійних організацій, неухильно дотримуватися принципу відділення держави від церкви; домагатися створення державою рівних умов для діяльності релігійних організацій.

8. Сприяти становленню інформаційного суспільства з використанням нових технологій.

9. Сформувати перелік пріоритетних високих технологій (зокрема і нанотехнології), інтеґрувати всі галузеві й реґіональні програми в сфері інформатизації в одну програму "Електронна Україна".

10. Забезпечити розвиток загальнодержавних телекомунікаційних мереж із використанням останніх світових досягнень, сприяти лібералізації телекомунікаційного ринку як основи створення конкурентного середовища.

11. Домагатися широкого впровадження електронного підпису, розвитку електронної комерції, маркетингу й бізнесу на основі мережі інтернету, а також використання всесвітньої мережі для просування вітчизняних товарів на закордонні ринки.

Розділ VІ

Справедливість

1. Не допустити виникнення умов для корупції в країні. Забезпечити прозорість та публічність діяльності уряду та виконавчої влади загалом, невідворотність виявлення зловживань і покарання повинні стати перешкодою для корупційних проявів.