Смекни!
smekni.com

Геніальність та стать (стр. 1 из 6)

Курсова робота

по предмету: Соціологія гендеру

на тему: Геніальність та стать


План

Вступ

1. Значення терміну "геніальність"

1.1 Геній як творча індивідуальність

1.2 Основні умови геніальності

1.3 Відмінність генія від здібних людей

1.4 Виняткові здібності і таланти ідіотів-геніїв

2. Генетична програма людини і природа геніальності

2.1 Сутність та характеристика геніальності

2.2 Феноменологічне дослідження і його етапи

2.3 Дослідження ролі статі у феномені геніальності

3. Генотип генів як єдина взаємозв'язана система

3.1 Види генів

3.2 Види пошкоджень генів в окремих індивідах

3.3 Вплив метеорологічних явищ на народження геніальних людей

Висновки

Список використаної літератури


Вступ

Актуальність теми дослідження: зміна соціальних умов в двадцятому столітті істотно змінила жіноче представництво в середовищі дуже обдарованих людей, що підтверджується і психологічними дослідженнями. Характеристикою дослідження є стать, про це достатньо сказано, і давно вже вважається загальновідомим і прийнятим, що філософська, математична, природничонаукова, технічна геніальність не властива жінкам. У самій справі, історичні приклади геніальних жінок в математиці, фізиці, хімії, техніці вельми нечисленні. Подібні обставини в значній мірі обумовлені соціокультурними умовами і елементарною фізіологією статі. Музична, художня, артистична, гуманітарна обдарованість жінок, здавалося б, не викликає сумнівів, теж сильно обмежується соціальними засадами і головною біологічною особливістю жінок – материнством.

Об’єкт дослідження - діяльність генія, яка реалізується в певному історичному контексті життя людського суспільства, з якого геній черпає матеріал для своєї творчості. Чітко розмежовує генії і таланти, формула: "Геній робить те, що повинен, талант - те, що може". Формула має на увазі підвладність генія тому завданню, яке ставить перед ним його внутрішня сутність, його підлеглість своїй творчості, неминучість напруги ним всіх своїх сил для досягнення поставленої мети, для вирішення поставленого завдання. Від античності йде погляд на геніальність як "божий дар", як рід ірраціонального натхнення, "осяяння зверху". Говорять, безумство і геніальність - діти однієї природи. Генетики посилено шукають ген геніальності. Швидше за все, окремого гена немає. Є лише досить мала вірогідність унікального поєднання генів, яка відображає закладені в людині передумови стати генієм. Але геній реалізується, лише потрапляючи в сприятливі умови, де ці передумови можуть розвинутися до високого рівня. Сприятливе соціальне середовище сприяє реалізації природних завдатків.

Предмет дослідження – генії. По оксфордському словнику геній - це "природна" інтелектуальна сила незвичайно високого типу, виняткова здібність до творчості, що вимагає уяви, оригінального мислення, винаходу або відкриття; геній, в відмінність від таланту, є не просто вищим ступенем обдарованості, а пов'язаний із створенням якісно нових творінь.

Мета роботи – розкрити сутність, характеристику геніальності, провести феноменологічне дослідження.

Завдання роботи:

І. Розкрити значення терміну "геніальність".

1. Розглянути основні умови геніальності.

2. Відмінність генія від здібних людей.

3. Проаналізувати виняткові здібності і таланти ідіотів-геніїв.

ІІ. Розглянути генетичну програму людини і природу геніальності.

1. Розглянути сутність та характеристику геніальності.

2. Обґрунтувати феноменологічне дослідження і його етапи.

3. Провести дослідження ролі статі у феномені геніальності.

ІІІ. Розглянути генотип генів як єдину взаємозв'язану систему.

1. Розглянути види генів.

2. Проаналізувати види пошкоджень генів в окремих індивідах.

3.Обгрунтувати вплив метеорологічних явищ на народження геніальних людей.

Ступінь наукової розробки проблеми – дана робота "Геніальність та стать" була розроблена у генетиці вченими та дослідниками В.Ефроімсоном, Д.Мітчеллом, А.Снайдером, Е.Гуссерлем.


1. Визначення терміну "геніальність"

1.1 Геній як творча індивідуальність

За визначенням енциклопедичного словника геніальність -найвища ступінь прояву творчих сил людини, пов'язана із створенням якісно нових, унікальних творінь, відкриттям раніше незвиданих шляхів творчості.Історичні переконання на природу геніальності і її оцінка пов'язані із загальним розумінням творчого процесу. Так, від античності йде погляд на геніальністьяк рід ірраціонального натхнення, "божественного натхнення" (Платон неоплатонизм). Починаючи з епохи Відроджения (Леонардо да Вінчі, Дж. Вазарі, Скалігер) набуває поширення культ генія як творчої індивідуальності, що досягає свого апогею в період романтизму (передромантична течія "Буря та натиск" у Германїї, романтизм і вчення що з нього вийшли, Т.Карлейля, Ф.Ницше з характерним для них зіставленням генія і маси). У 18 ст. складається поняття генія в сучасному сенсі цього слова, яке у А.Шефтсбері стає одним з основних естетичних понять (геній творить подібно до сили природи; його створення оригінальні на відміну від наслідуючого художника). І.Кант також підкреслює оригінальність і природність творчості генія: геній — це "природжені завдатки душі через яких природа дає мистецтву правило", Ф.Шиллер розкриває природу геніальності через поняття "наївності" як інстинктивного проходження простій природі і як здібності до неупередженого збагнення миру. У 19-20 вв. отримують розвиток психологічні (в т.ч. психіатричні), соціально-психологічні, а також соціологічні дослідження різних аспектів геніальності творчості.

Геніальність - це якийсь прикордонний стан між "світлом і тьмою", лезо бритви, тонка грань між психічним розладом і нормою. Генії Росії та України: С.Корольов, В.Вернадський, М.Амосов, М.Гоголь, Т.Шевченко, І.Дзюба, І.Сікорський, І.Марчук, Б.Хмельницький, О.Блаватська. Ньютон вважав, що геніальність - це терпіння думки, зосередженої у відомому напрямі. Щось подібне висловив винахідник Едісон: один відсоток терпіння і 99 - потіння. Бюффон був точніший: "Велика здатність, сполучена з терпінням". Гете вважав, що відмінна риса геніальності - уміння духу розпізнати те, що йому на користь. Визначніше і переконливіше сказав Кант: "Геній - це талант винаходу того, чому не можна навчити або навчитися". Тобто генієві дано відкрити щось таке, що до нього залишалося невідомим. Геній - поняття значною мірою загадкове і частково суб'єктивне. Хрестоматійний приклад - Герострат, який спалив прекрасний храм Артеміди Ефесськой, що вважався одним з чудес світу. Насправді, ми не знаємо, хто проектував і спорудив храм, а ім'я руйнівника залишилося на століття. Широка сучасна публіка віддає перевагу представникам так званої масі-культуры, поп-артистам, співакам. Цей феномен дуже показовий і схожий на діагноз важкої хвороби суспільства. Культура відмовляється від свого первинного призначення: залучати особу до традиційних і вищих духовних цінностей, будити відчуття прекрасного, людяність, жадати пізнання, віру в ідеали добра.

З моменту ухвалення рішення про народження дитини потрібно думайти тільки про приємне, добре. Адже думка, як ми вже знаємо, — матеріальна. На фізіологічному рівні це виявляється в тому, що, коли ми вимовляємо яке-небудь слово або про щось подумаємо, клітини головного мозку починають випромінювати імпульс, відповідний саме цій думці або якомусь певному слову. Але важливо не тільки полюбити ще не народжене дитя, а обов'язково представити його сильним, здоровим, успішним. Річ у тому, що вже за три місяці до зачаття біля майбутньої мами з'являється біополе дитини. Діти самі вибирають батьків - іноді задовго до того, як батьки задумають завести спадкоємця, і чим сильніше будуть Ваші думки про нього, тим сильніше буде вірогідність матеріалізації Ваших бажань. Таланти коли потрапило не народжуються. Тому важливо розрахувати терміни появи малюка. Найрозумніші діти з'являються на світло в січні, лютому і березні, це пов'язано з сезонним коливанням рівня тестостерона в організмі жінки. Як показали дослідження, саме його рівень у матери визначає потужність інтелекту дитини. А ось в червні, липні і серпні народити інтелектуала — шанси мінімальні. Проте "потужностей" одного "гормону геніальності" замало. Потрібно забезпечити кліткам безперебійне надходження біологічно активних речовин з фруктів і овочів. Це прекрасні стимулятори, а запивати ці стимулятори майбутнім татам і мамам потрібно талою водою. Про її дивовижні властивості знають птахи і у пошуках її здійснюють довгі перельоти. Тала вода теж природний стимулятор — вона укріплює репродуктивні функції організму, і на світло з'являється життєздатніше потомство. У утробі буквально з перших днів звістки про вагітність потрібно створити для жінки такі умови, які зроблять на плід максимально благотворний вплив.

У Стародавній Греції вагітній купували вазу або картину із зображенням досконалих богів, давали слухати мелодійну музику і наповнювали кімнату пахощами квітів. Все це сприяє виробленню "позитивних" гормонів, які впливають на гармонійне формування плоду, його окремих органів і систем. У дітей тих, що слухають музику в утробі матери, ширше діапазон частотних сприйнять, що допомагає формуванню слуху і відчуття ритму. Через стінку живота зі своїм майбутнім сином або дочкою може і повинен розмовляти батько. Коли дитина з'явиться на світ, вона відразу "дізнається" про той, що став знайомим голос. А жінка, щоб встановити контакт з малюком, повинна гладити свій живіт, натискаючи на області, де розташовуються ніжки і ручки малюка. Ще до народження у плоду можна сформувати умовні рефлекси! Наприклад, послухали Баха, а потім поїли. Або насолодилися піснями Киркорова і — гуляти.