Виключення емоцій при оцінці людиною подій, що відбуваються в навколишньому його світі, дозволяє людині почувати себе спокійніше, уникати стресів. Виключені з повсякденних ділових відносинах негативні емоції в цьому випадку трансформуються в позитивні емоції, дозволяючи людині одержувати більше задоволення від життя й частіше випробовувати стан щастя. Для того, щоб виключити емоції при оцінці людей і подій, необхідно розвивати мислення. Розвиток мислення дозволяє конструктивно, розумно оцінювати людей і події, сприяє встановленню відносин і зв'язків за допомогою розуму, а не почуттів.
Логічна побудова, модель, що передбачає спосіб задоволення потреби людиною, що складається з логічно зв'язаних дій і відчуттів, виконання яких залежить безпосередньо від людини, дозволяє виконати задумане в точності за планом, випробувавши при цьому щасті. Якщо замість логічно зв'язаних дій і відчуттів людина представляє задоволення якої-небудь зі своїх потреб у формі емоцій, то таке подання потреби складно реалізовано на практиці, що знижує шанси випробувати щастя людині з емоційно-почуттєвою оцінкою навколишнього світу. У випадку підсвідомої потреби людини в чому-небудь логічна побудова, що передбачає задоволення потреби, відсутній. Тому людина випробовує відчуття щастя, уникаючи зіставлення бажаного з дійсним.
Розвиваючи розум, людина одержує контроль над своїми негативними емоціями. Це дає можливість йому, використовуючи існуюче законодавство й суспільний устрій, зайняти своє місце в суспільстві. Розум дозволяє людині знайти підходящу для себе роль, використовувати суспільство у своїх особистих цілях, вступати з людьми в розумні, вигідні відносини з метою задоволення своїх потреб. Дозволяє формувати свої потреби у вигляді, легко здійсненному для їхнього задоволення на практиці. Людина почуває себе вільно й комфортно в суспільстві, одержує від життя задоволення й випробовує щастя, нікого й ніщо, ні в чому не винячи й не чекаючи кращих часів. Розуміючи щирі мету й сенс життя й маючи відповідне їм світогляд, людина може ставити перед собою реальні завдання, що дозволяє йому жити реальним життям у реальному світі, правильно будувати взаємини з людьми, бути щасливим тут і зараз.
Література
1. Бубер М. Проблеми людини. - К., 1999
2. Парсонс Т. Про структуру соціальної дії. - К., 2000
3. Фромм Е. Анатомія людської деструктивності. - К.,2004
4. Шадриков В.Д. Походження особистості. - К., 1999
5. Фролов І. Про людину й гуманізм: роботи різних років. - К., 1989