Характеристики Фіолент МД 1-11 Е: - Корпус редуктора металевий - Регулювання обертів - Вимикач фіксується у включеному стані - Ергономічний дизайн з віброгасящими накладками. Дрель - миксер (мішалка) Фіолент МД 1-11 Е зручний і практичний міксер для приготування розчинів.
Електричний маятниковий різальний верстат з рухомою кареткою і верхнім розташуванням диска для різання плитки та каміння. Дозволяє проводити різання під кутом 45 град.
Технічні характеристики:
Довжина різу, мм730
Глибина різу max, мм 80/100
Потужність двигуна, кВт 2,2
Напруга, В 220
Діаметр диска max, мм 350
Інструменти для вимірювання та перевірки поверхонь
На рис.2 представлені інструменти для вимірювання та перевірки обробляємих поверхонь.
.
Рисунок 2. Інструменти для вимірювання та перевірки обробляємих поверхонь: а - метр складной; б - рулетка; в - Розмічальний шнур; г - висок; д - кутник; е - будівельний рівень; ж - водяний рівень; ж - рейка-правило
Метр складний застосовують для лінійних вимірювань. рулеткою роблять лінійні виміри. Розмічальний шнур (у корпусі) застосовують для відбиття ліній. Висок застосовують для провішуванням поверхні та перевірки її вертикальності. Косинцем розмічають і перевіряють прямі кути. Будівельний рівень використовують для перевірки вертикальних і горизонтальних поверхонь. Водяний рівень застосовують для перенесення позначки по горизонталі. Рейку-правило використовують для перевірки рівності поверхонь.
Підстави, на які укладається плитка, повинні бути міцними і сухими, а також попередньо очищеними від перешкоджаючих адгезії речовин: жири, масла, мастики, лаки, фарби. Слід згладити невеликі нерівності поверхні вертикальних підстав і видалити неміцний шар. Основи з великими нерівностями необхідно за 24 години до початку робіт вирівняти матеріалами Ceresit СТ-29.
Підстави з гарною всмоктуючою здатністю необхідно попередньо загрунтувати глибоко прониклою грунтовкою Ceresit СТ 17. Роботи із застосуванням клею Ceresit СМ-15 слід виконувати при температурі основи від +5' С до +30 "С. Суху суміш Ceresit необходимо змішати з чистою холодною водою температурою 15-20 ° С і інтенсивно перемішати низькооборотної дрилем з насадкою або мішалкою до отримання однорідної, без грудок маси. Витримати розчин 5 хвилин, після чого знову перемішати. Приготовлений розчин тонким шаром за допомогою лопатки, шпателя потрібно нанести на облицьовувану поверхню і вирівняти зубчастою теркою або шпателем. Після цього треба укласти плитки на нанесений розчин і притиснути (плитку попередньо не замочувати!). Зубці шпателя повинні мати квадратну форму.
Не рекомендується укладати плитки в стик без шва, ширина шва між плитками не повинна бути менше 2 мм. Протягом 10-25 хвилин після укладання плиток на підставі можна коригувати їх положення. За нормальних умов плитку необхідно укласти не пізніше 15-25 хвилин після нанесення розчину на основу. У літній період при виконанні робіт зовні будівель час укладання скорочується.
Колони круглого перетину облицьовують тільки плитками невеликого розміру прямокутного формату.
Щоб елементи облицювання ідеально підходили один до одного, суміжні грані обтесують під потрібним кутом.
Рис.3. Облицювання круглих колон:
А - облицьована колонна;
Б - огрунтовка поверхні;
Затирання швів. Ceresit CE42 зачиняють чистою холодною (від +15 до +20 ° С) водою, і перемішують з використанням низькооборотних механічних змішувачів (400-800 об / хв) до отримання однорідної маси без грудок. Витримують технологічну паузу близько 3 хвилин і знову перемішують розчин. Слід звернути увагу, щоб суміш мала рівномірний колірний тон. Передозування води призводить до втрати затіркою гарантованих властивостей і погіршення технологічних характеристик.
Приготовлений розчин укладають на плитки облицювання гумової теркою або гумовим шпателем і, переміщаючи інструмент під кутом до облицювання, вдавлюють у шви. Надлишок розчину збирають шпателем з поверхні облицювання і знову заповнюють їм шви. Затерту поверхню промивають вологою, часто споліскують губкою. Розчин що залишився на облицювання відразу ж після його схоплювання слід змити вологою губкою. Щоб не вимити затірку зі швів, не рекомендується поспішно і інтенсивно змивати матеріал з поверхні шва. Висохлий цементний наліт від затирання легко може бути вилучений сухою м'якою ганчіркою на наступний день.
Для запобігання пересихання та викрашування затирання у швах, їх рекомендується змочувати мокрою губкою після схоплювання розчину.
Робоче місце організовують так, щоб необхідні матеріали та інструмент були зручно розміщені по фронту робіт; була підведена електроенергія для підключення електроінструментів.
Візок або пересувний ящик з розчином розташовують на відстані 1 м від стіни і праворуч або ліворуч від плиточника в залежності від того, якою рукою наносять розчин. Запаси розчину повинні бути розраховані на 1...1,5 години безперервної роботи (терміни схоплювання розчину). Пересувний візок з контейнером для плиток і баком для води встановлюють на відстані 1 м від облицьовуваної колони.Облицювання колон на висоті понад 1,2 м виконують з двухвисотного столика.
Рис.4. Схема організації робочого місця
1 - колона; 2-компресор; 3-шланги; 4-УПС; 5-розчиннозмішувач; 6-ємність з ситом для розчину; 7-ємності з компонентами для приготування розчину; 8-ємності з кольоровими розчинами;Ш - робочі місця облицювальників
При облицюванні колон доводиться виконувати і роботи на висоті. Для цього застосовують столики, підмостки.
Складаний двухвисотний столик має висувний майданчик розміром 974X530 мм, що дає можливість виконувати роботу в приміщеннях висотою 2,5...2,7 м. Майданчик столика можна піднімати на висоту 1155 мм. Маса столика з щитом роботи в сходових клітинах, так як пару його ніжок можна висувати і встановити столик на сходах так, що майданчик буде знаходитись горизонтально. Щоб столик не скочувався зі сходинок, одну пару його ніжок роблять без коліс, що створює необхідне гальмування. Висота площадки столика 1360 мм, довжина 1100 мм, ширина 560 мм. Маса столика з щитом настилу й огородження 20,15 кг.
Універсальні збірно-розбірні пересувні підмостки виготовляють із тонкостінних труб. Висота робочого настилу від рівня підлоги 2200 мм; довжина площадки 1950 мм, ширина 1000 мм. Підмости встановлені на колесах, що дозволяє вільно пересувати їх по фронту робіт. При оштукатурюванні стель або балок підмостки влаштовують такої висоти, щоб між головою робочої і стелею залишалося відстань 15...20 см.
Пересувна збірно-розбірна вишка-туру) призначена для роботи в приміщеннях висотою 6 м. Висота вежі, рахуючи від підлоги до рівня площадки, 4 м; розміри робочого майданчика для окремо вишки 2X2 м, допускається навантаження 2 кН. Загальна маса 414 кг. При необхідності суцільного підмащування встановлюють кілька вишок, а між ними укладають перехідні щити. Ці вежі мають колеса і легко пересуваються по фронту робіт.
Ліси представляють собою легкий металевий каркас, зібраний з двох стандартних елементів: стійок і конвертів, виготовлених з газових труб. Стойкі виготовляються з газових труб діаметром 1,5, а конверти-з труб діаметром 11/4 і 5/8 // і листової сталі товщиною 4 мм. Витрата металу на 1 м2 вертикальної проекції лісів складає всього лише 9,6 кг, майже на 1 кг менше лісів системи Єршова. Крім того, ліси системи Вишнева значно простіше в збірці і розбирання, ніж ліси системи Ершова. При невеликому обсязі штукатурних робіт на фасадах багатоповерхових будинків, коли не проводиться суцільне оштукатурювання стін, а штукатурять лише обрамлення прорізів, пілястри та ін, доцільно працювати з підвісних лісів.
Помости складаються з двох підвісок з ручними черв'ячними самотормозящими лебідками, настилу й огородження. Лебідка може прийняти на свій барабан 25-30 м сталевого троса діаметром 8,7 мм, що забезпечує підйом риштовання на фасад будівлі висотою в 6-7 поверхів.
Під якістю облицювання розуміють її відповідність робочим кресленням і вимогам Державних будівельних норм і правил (СНиП Ш-21 - 73 "Оздоблювальні покриття будівельних конструкцій"). При контролі якості облицьованої поверхні перевіряють відповідність матеріалу і малюнка по проекту. Шви повинні бути заповненими, прямолінійними, взаємно перпендикулярними і мати однакову ширину. Поверхні, облицьовані одноколірними виробами, мають бути однотонні, а оздоблені плитами з природного каменю - мати плавний перехід відтінків. Облицьована поверхня повинна бути жорсткою, без тріщин, плям, потьоків розчину і мастики. Сколи кутів більше 0,5 мм не допускаються. Відхилення розмірів облицьованих поверхонь від допускаються не повинні перевищувати величин, встановлених СНиП Ш-21 - 73. Простір між стіною і покладеної плиткою має бути повністю заповнений розчином, а плитки, покладені на мастиках або клеях, прилягати до основи всією поверхнею. На якість облицьовування впливає ретельність закладення некондиційних плиток і укладання плиток у місцях пропуску труб. Краї некондиційних плиток повинні бути рівними, з однаковою товщиною швів. Тріщини, горбики, раковини, дутики, нитки синтетичної поверхні, пропуски на оштукатуреній поверхні не допускаються. Товщина клейового прошарку: - з розчину 7-15 мм; - з мастики 1-2 мм. Відхилення від вертикалі (на 1 м довжини) при облицюванню - зовнішня - 2 мм (не більше 5 мм на поверх); - внутрішня - 1, 5 мм (не більше 4 мм на поверх). Відхилення розташування швів від вертикалі і горизонталі (на довжину 1 м) в облицюванні: - зовнішньої до 2 мм; - внутрішній до 1,5 мм; допускаються розбіжності профілю на стиках архітектурних деталей і швів в облицюванні: - зовнішньої до 4 мм; - внутрішній до 3 мм; Нерівності площини (при контролі двометрової рейкою) в облицюванні: - зовнішньої-внутрішньої до 2 мм; Межі відхилення ширини шва ± 0,5 мм.