Смекни!
smekni.com

Технологія і організація утримання і ремонту доріг (стр. 5 из 5)

Визначаємо мінімальний обсяг робіт за зміну

Розраховуємо загальний та мінімальний змінний об’єм асфальтобетонної суміші для підсилення одягу

Визначаємо продуктивність роботи асфальтоукладача ДС-48

З метою оптимізації технологічного процесу скорочуємо строки проведення робіт до 50 змін, визначаємо обсяг робіт у зміну, необхідну кількість асфальтобетонної суміші та продуктивність роботи машин

Визначаємо продуктивність атогудронатора ДС-53А

Розраховуємо продуктивність КДМ-130А

Розраховуємо продуктивність котка ДУ-47

Розраховуємо продуктивність котка ДУ-49

Таблиця 7.1. Технологічна карта на улаштування шару підсилення з асфальтобетонної суміші асфальтоукладачем ДС-48

Номер захватки Номер операції Посилання на норми Найменування робочих операцій, марки дорожніх машин Одиниця вимірювання Обсяг робіт у зміну Продуктивність машин у сміну Розрахункова кількість машин у зміну
І 1 Е 20-2-26 Очистка покриття від пилу та бруду КДМ-130А 100м2 41,4 266,7 0,16
ІІ 3 Розрах. показники ч.10, т.167 Транспортування асфальтобетонної суміші автосамоскидами КамАЗ-5511 т 313 43,2 7,25
4 Е 17-6 т.3, п.1а Укладання асфальтобетонної суміші асфальтоукладачем ДС-48 100м2 41,4 47,06 0,88
5 Е 17-7 п.26 Ущільнення асфальтобетонної суміші котком ДУ-47 за 3 проходи по одному сліду 100м2 41,4 25,81 1,6
6 Е 17-7 п.29 Ущільнення асфальтобетонної суміші котком ДУ-49 за 10 проходів по одному сліду 100м2 41,4 25,0 1,66

8. Контроль якості робіт

Контроль утримання автомобільних доріг і дорожніх споруджень містить у собі постійний, поточний і періодичний нагляди, спеціальний та інспекторський нагляди.

Працівники експлуатаційної служби повинні постійно інструментально визначати:

ступінь проізжаємості дороги, обумовлену поштовхоміром;

фактичний знос верхнього шару дорожнього покриття, з порівнянням його з граничним зносом для призначення термінів ремонту, для чого вимірюють товщину конструктивних шарів шляхом вирубок або кернів;

міцність дорожнього одягу, з метою призначення термінів капітального ремонту або реконструкції дороги;

рівність покриття в поздовжньому та поперечному напрямках за допомогою поштовхоміру, металевої рейки;

ступінь шорсткості дорожнього покриття, шляхом вимірювання коефіцієнту поздовжнього зчеплення коліс автомобіля з покриттям дороги – при недостатній шорсткості роблять поверхневу обробку;

відповідність пружності покриття фактичній інтенсивності руху;

якість кам’яних матеріалів, в’яжучого, а також асфальтобетонних сумішей, що вживаються;

якість ремонту і робіт з утримання доріг і споруд.


9. Охорона праці

При виконанні робіт з утримання і ремонту доріг усі працівники, що беруть участь у технологічному процесі, строго і неухильно повинні виконувати вимоги по техніці безпеки й охорони праці.

Контроль за дотриманням правил охорони праці і техніки безпеки покладається на осіб, що безпосередньо керують роботою на місці.

На ремонтних роботах, до їхнього початку, повинен бути забезпечений захист робочого місця елементами регулювання відповідно до інструкції. Машини й обслуговуючий персонал машин забезпечуються інструкціями з експлуатації машин, що включають і вимоги з техніки безпеки, спеціальним одягом, взуттям і захисними пристосуваннями.

При ремонтних роботах у темний час доби і при поганій видимості робочі місця і механізми управління машини повинні бути добре освітлені.

На машинах або в зонах їхньої роботи варто вивішувати таблички, знаки, інструкції з техніки безпеки. Забороняти перебування в цих зонах стороннім особам.

При проведенні оглядів по утриманню доріг робітники повинні йти по узбіччю назустріч руху автотранспорту, а при зупинках – встановлювати перед собою попереджувальний знак вдень або стійку з червоним ліхтарем вночі. Робітники повинні бути одягнені в спеціальні жовті жилети.

При виконанні робіт по снігоочищенню необхідно встановлювати на машинах червоні прапорці в денний час і червоні ліхтарі вночі.

При ямковому ремонті проїжджої частини і ремонтних робіт на узбіччі встановлюються легкі бар’єри з попереджувальними знаками “Ремонтні роботи” на відстані 10 м перед і за межами місця, що ремонтується.

Гарячий бітум необхідно набирати з казана спеціальним черпаком місткістю не більше 10-12 л.

Рознесення гарячих асфальтобетонних сумішей лопатами дозволяється тільки на відстань до 8 м, а при більш великій відстані необхідно використовувати теліжки. Розподіл і розрівнювання асфальтобетонних сумішей необхідно робити в спеціальному взутті і рукавицях, знаходячись поза смугою гарячої суміші.

До робіт допускаються особи, яким виповнилося 18 років, що пройшли медичне обстеження і мають посвідчення на право виконання окремих видів робіт.


10. Захист навколишнього середовища

При виконанні робіт з утримання і ремонту доріг необхідно виконувати основні умови охорони навколишнього середовища, регламентовані технічними правилами й іншими діючими нормативними документами.

Роботи з утримання дороги не повинні допускати погіршення природного середовища на прилягаючий до неї місцевості.

Тверді хлориди, застосовані для боротьби з зимовою слизькістю, рекомендують зберігати в зачинених складах бункерного і силосного типів.

Допускається збереження солей на спеціальних майданчиках з асфальтобетонним і цементобетонним покриттям, якщо вони вкриті спеціальними тентами з полімерних плівок або іншого подібного матеріалу.

Розчини солей, природні розсоли, рідкі лігносульфати повинні зберігатись в металевому або бетонному резервуарах.

Для зменшення негативного впливу хімічних речовин на грунт або рослинність необхідно ретельно стежити за нормами їхнього розподілу. При появі перших ознак засолювання грунту в придорожній зоні проводять заходи щодо гіпсування, обробки грунтів вапном, промиванню їх.

Забороняється проводити боротьбу з зимовою слизькістю й забезпечення матеріалами та відходами промисловості, що не задовольняють вимогам стандартів.

Усі джерела питної води, розташовані вздовж автомобільної дороги, повинні постійно підтримуватися в чистоті й порядку. Систематично повинна перевірятись якість води.

Для проведення ремонтних робіт повинні по можливості використовуватися землі, які не придатні до сільськогосподарських потреб.

Якщо необхідно вилучення сільськогосподарських земель, або земель покритих лісом, прийняті рішення варто обґрунтувати техніко-економічним порівнянням варіантів.


Перелік посилань

1. Сиденко В.М., Михович С.И. Эксплуатация автомобильных дорог. – Транспорт, 1976. – 288 с.

2. Климатические характеристики районов строительства автомобильных дорог. Сост.: В.Н. Зинченко, В.П. Усань. – Харьков: ХАДИ, 1989. – 29 с.

3. Методические рекомендации по дорожному районированию УССР. Сост.: Сиденко В.М., Анфимов В.А., Гудзинский М.Н. – Харьков 1974. – 14 с.

4. Ремонт и содержание автомобильных дорог: Справочник инженера-дорожника. Под ред. А.П. Васильева. – М.: Транспорт, 1989. – 287 с.

5. ДБН В.2.3-4-2000. Автомобільні дороги. – Київ: Держбуд України, 2000. – 115 с.

6. Технічні правила ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування України. – Київ, 1997. – 183 с.

7. ЕНиР. Сборник Е17. Строительство автомобильных дорог. Госстрой СССР. – М.: Стройиздат, 1989. – 48 с.

8. ЕНиР. Сборник Е17. Ремонтно-строительные работы. Вып. 2. 9. Автомобильные дороги и искусственные сооружения. Госстрой СССР. – М.: Прейскурантиздат. 1987. – 64 с.