Смекни!
smekni.com

Дизайн інтер’єрів дитячого садка (стр. 1 из 10)

Міністерство освіти і науки України

Харківська державна академія дизайну і мистецтв

Кафедра «Інтер’єр та обладнання»

Спеціальність «Дизайн»

Випускний проект бакалавра

Тема проекту

Ескізний проект інтер’єрів дитячого садка «Сонечко»у м. Ахтирка

Малярової Лілії Олексіївни

Харків 2011 р.

Зміст

Вступ

1. Концепція проекту

2. Архітектурно - планувальне рішення

3. Образне рішення проекту

4. Обробчі матеріали

5. Конструктивне рішення обладнання

6. Світлотехнічні розрахунки

7. ТДЧ

Список використаних джерел літератури

Додатки


Вступ

«В процесі сучасної діяльності дорослі поступово передають суспільно розроблені способи вживання предметів. В сумісній діяльності дорослі організують діяльність дитини, а потім здійснюють функції заохочування та контролю за ходом формування цих дій...». Д.Б. Ельконін

Двадцяте століття для ряду країн Європи характерно процесами інтенсивної урбанізації у зв’язку з індустріалізацією виробництва і відповідним розмахом містобудівництва. В нашій країні процес урбанізації привів до виключно гострої проблеми забезпечення населення житлом й суспільним обслуговуванням. Зріст житлового будівництва не міг обігнати темпів зросту міського населення. Будівництво будівель дошкільних та шкільних закладів мають велике значення поряд з житловим будівництвом.

Від того, в яких умовах буде розвиватися дитина залежить її майбутнє. В період дошкільного віку дуже важливо розвивати основні психічні процеси такі як пам'ять, сприйняття, мислення, мовлення і таке ін. В цей період у дитини безперервно оновлюються знання про устрій світу, вона розвиває свій словниковий запас, переймає культурно-історичний досвід. Першим соціальним інститутом в житті дитини є родина. Саме через спілкування з близькими дорослими дитина отримує свої перші знання. Другим соціальним інститутом в житті дитини є дитячий садок. Коли дитина приходить в дитячий садок у неї виникає уявлення про новий світ соціальних відносин, де панують інші норми, ніж у близькому колі. В цей момент настає початок підготовки до майбутнього дорослого (соціального) життя.

Завданням суспільного виховання в дитячих дошкільних закладах є: всебічний розвиток дитини, забезпечення охорони її здоров’я, правильне фізичне та розумове виховання, моральне та естетичне виховання. Зміст та методи виховної та оздоровчої роботи дитячих дошкільних закладів побудовані диференційовано для кожної вікової групи з урахуванням психофізичних особливостей дітей кожного віку.

Будівлю дитячого саду-ясел було зведено у 1979 р. Головний архітектор – Шалов. Типовий проект дитячого садка-ясел розроблено на основі технічного проекту, який було затверджено Державним комітетом по громадському будівництву та архітектурі при Держстрої СРСР. Типовий проект було розроблено для будівнцтва на території зі звичайними умовами. Основне призначення дитячого саду-ясел – перебування та навчання дітей дошкільного віку.

Будівля дитячого саду-ясел – цегляна з несучими зовнішніми та внутрішніми стінами, вирішена єдиним складним об’ємом – двоповерхова будівля, в плані має вигляд подвоєної букви «н». Загальний розмір будівлі

68 м (по головному фасаду) та 54 м (по боковому фасаду).

В будівлі дитячого саду-ясел 12 вхідних дверей (не враховуючи пожежних виходів), дві з них парадні, що знаходяться на головному фасаді.

Простінки між вікнами та портали навколо парадних входів оброблені керамічною плиткою. Стіни викладені з білої цегли. Покрівля суміщена з рулонним покриттям з неорганізованим збросом атмосферних опадів. Поли виконані з бетону, який зверху покрито ДВП та лінолеумом. Перегородки викладені з білої цегли. Вікна дерев’яні з розмежувальною оправою в рабочому проекті прийняті по ГОСТ 112 14-65. Дверні блоки виконані з деревини та прийняті по ГОСТ 66 29-64. Зовнішні дверні блоки індивідуальні. Зовнішній вихідний майданчик виконано з монолітного бетону.

1. Концепція проекту

Основна функція дитячого садка, як соціально-освітнього закладу, надання педагогічної допомоги та підтримки сім’ям своїх вихованців, а також компенсування проблем в їх поведінці та розвитку.

Одним із основних чинників впливу на різні аспекти дитячого виховання – є розробка дизайну інтер’єрів для дитячих дошкільних закладів. За допомогою новітніх технологій та професійного погляду дизайнера естетичний вигляд інтер’єрів дитячого садка набуває гармонійного, комфортного та, найголовніше, повчального змісту. Всі ці фактори впливають на правильне естетичне та моральне виховання дітей дошкільного віку.

На основі всього вищезазначеного, необхідно відмітити, що головною ідеєю проекту є допомога дітям молодшого дошкільного віку (до 3 років) краще пізнати навколишнє середовище, відчути себе невід’ємною частиною світу, в якому вони живуть. Розуміння природи та єднання з нею допомагають виховати в дитині охайність, дбайливе ставлення та, навіть, любов до життя.

Метою створення інтер’єрів дитячого садка є формування у дітей бажання та потягу ближче пізнати навколишній світ та відчувати себе його частиною. Проектуючи приміщення дитячого садка, головною задачею ставимо створення простору, функцією якого є взаємодія з дітьми. Форма подачі обирається на підставі сприйняття дитиною предметно-просторового середовища.

Запропоновані сучасні технічні та наукові досягнення в галузі інженерно-технічного обладнання (опалення, кондиціонування, тощо) для дітей дошкільного віку не несуть ніякого пізнавального моменту. Все це створює комфортну атмосферу для навчальної діяльності, а саме пізнання нового пропонується провести через репрезентативні системи сприйняття.

Ми користуємося трьома репрезентативними системами – візуальною, аудіальною та кінестетичною. Одна з них у нас займає передове положення, й у процесі мислення та сприйняття ми звертаємось до неї все частіше. Тобто хтось надає перевагу думати яскравими картинками (візуал), або слухати свій внутрішній голос (аудіал), або потужно діяти та інтуїтивно відчувати істину десь в середині (кінестетик). Виходячи з того, що в даному випадку мова йде про дітей дошкільного віку можна зробити висновок про те, що візуальне та кінестетичне сприйняття мають першорядне значення.

Візуально орієнтована людина звертає увагу на форму й колористику, колір. Для кінестетика характерним є акцент на текстурах поверхонь, такі якості, як гладкість, шерсткуватість, оксамитовість. Для аудіального сприйняття характерна важливість ритмічної побудови простору, певний порядок. Простір даним типом приймається як інформаційний фон. Будь-які звуки сприяють на сприйняття простору. Це пов’язано з виникненням емоцій.

Доволі часто зустрічається суміщення систем. Але при їх взаємодії завжди одна залишається головною, а друга відомою. Це називається синестезією. Скажімо, головна система – кінестетична, а відома, та, що «прикриває» кінестетику, - візуальна. Тобто спочатку бачу, а потім відчуваю.

Спираючись на данні знання, ми намагаємося розширити способи подачі інформації для дітей дошкільного віку. Адже чим ширший спектр форм, тим вищій відсоток засвоєння. Використання послідовності чергування впливу на різні репрезентативні системи, активує увагу дитини. Таким чином, процес засвоєння інформації перебігає без відчуття втоми та не завдає дискомфорту.

Образ природи було підтримано стилізованими деревами (розсувні перегородки та панелі), а також яскравою кольоровою гамою. Загалом образ приміщень імітує стилізовану казкову галявину з деревами, іграшками та розвагами, а кольорова гама викликає радісний, теплий настрій та позитивні емоції. Формоутворення від найпростіших площинних форм перегородок поступово ускладнюється через систему модульних трансформуючихся меблів та світильників до об’ємних кулевидних елементів.

2. Архітектурно-планувальне рішення

Планувальне рішення інтер’єру спальної кімнати будується насамперед на основі характерних рис і особливостей даного приміщення.

Приміщення в плані майже квадрат 6,8 м\6,6 м. Площа кімнати - 44,88 м кв. з висотою 3 м. Стеля бетонна заштукатурена, покрита тепло- та шумоізоляцій ними матеріалами, зашпатльована та вкрита водоемульсійною фарбою. Стіни цегляні заштукатурені, покриті тепло- та шумоізоляційними матеріалами, зашпатльовані та вкриті шпалерами. Підлога бетонна з системою теплих полів та вкрита ковроліном.

В основу планувального рішення покладений принцип симетрії,центром якої є діагональ. Ліжка розташовані вздовж двох стін, між якими, в куті, розташовано стелаж. Навпроти, у куті, знаходиться крісло для вихователя.

Планувальне рішення інтер’єру музично-гімнастичної зали будується насамперед на основі характерних рис і особливостей даного приміщення.

Приміщення в плані квадрат зі зрізаним кутом 10 м\10 м. Площа зали - 98 м. кв. з висотою 3 м. Стеля бетонна заштукатурена, покрита тепло- та шумоізоляцій ними матеріалами, зашпатльована та вкрита водоемульсійною фарбою. Стіни цегляні заштукатурені, покриті тепло- та шумоізоляційними матеріалами, зашпатльовані та вкриті шпалерами. Підлога бетонна, покриття –паркет.

В основу планувального рішення покладений принцип симетрії, центром якої є діагональ (від зрізаного кута). Устаткування розташоване спираючись на циркульні лінії, які відокремлюють гімнастичну зону або зону для виступів від зони для спостереження. М’які диванчики к кутах залу та стільці також циркульної форми.

Для гімнастичної зони застосований принцип шафи-купе – дві шведські стінки, за потреби, маскуються пересувними перегородками. Все устаткування для спортивних занять кріпиться до релінгу під стелею, тому його, при необхідності, легко зняти. Також є ще декілька релінгів, наприклад, для декорацій або для додаткового освітлення.