Сушити штукатурку жаровнями, що виділяють чадний газ, забороняється.
16. Тривале перебування людей (більш 3 годин) у приміщенні, що просушується, забороняється.
17. Прибивання та обклеювання обшивальних аркушів сухою штукатуркою виконується ланками робітників. Для підтискування обшивальних аркушів до поверхні стелі та утримання їх необхідно використовувати інвентарні розсувні стійки; робоче місце при цих операціях організується на інвентарних підмостях, а робітники повинні виконувати роботи в захисних касках і окулярах.
18. Штукатурні роботи усередині ємності виконуються ланками в складі трьох чоловік (з них двоє страхуючих), які мають наряд-допуск і забезпечені рятувальними поясами.
19. У приміщеннях, де ведуться роботи з використанням синтетичних мастик, що клеять, і ґрунтовок, повинний бути забезпечений не менш як чотириразовий обмін повітря в годину. Синтетичні мастики, що загустіли, і ґрунтовки підігріваються тільки в закритій тарі в гарячій воді.
20. Щоб уникнути поразки електричним струмом, забороняється доторкатися до відкритих струмоведучих частин електроустаткування та оголених проводів. Включати в мережу механізований інструмент, механізми та інші струмоприймачі випливає тільки за допомогою призначених для цього пристроїв.
21. Як переносні лампи повинні застосовуватися спеціально призначені для цієї мети світильники заводського виготовлення. Переносні світильники повинні мати напругу не вище 36 В, а для небезпечних місць (сирих ділянок, котлованів) – не вище 12 В.
22. Місця вогневих робіт повинні бути очищені від пальних матеріалів у радіусі 5 м.
Приступати до вогневих робіт можна тільки після виконання усіх вимог пожежної безпеки (наявність засобів пожежогасіння, очищення робочого місця від пальних матеріалів, захист пальних конструкцій). Потрібно пам`ятати, що з вогнем, особливо у вибухонебезпечних і вибухопожежонебезпечних цехах і приміщеннях потрібно звертатися обережно. Курити можна тільки в спеціально відведених місцях.
Вимоги безпеки після закінчення роботи
1. Робочі місця очистити від сміття і виробничих відходів, а матеріали, що залишилися, здати в комору.
2. Усі машини і механізми відключити від електромережі за допомогою рубильників.
Після зупинки всі машини і механізми, а також інструмент очистити від розчину, бруду і пилу. Для цього надягають запобіжні окуляри.
Очистити всю тару і здати її на збереження.
4. Індивідуальні захисні пристосування упорядкувати і здати в комору. Очистити спецодяг і взуття і повісити в індивідуальні шафи чи здати на зберігання в комору.
5. Обтиральний матеріал після використання скласти в металевий ящик з кришкою і винести в місця, зазначені пожежною охороною.
Залишати в робочих приміщеннях використаний обтиральний матеріал у неробочий час забороняється.
6. Після закінчення штукатурних робіт на риштуваннях необхідно:
- розвантажити риштування чи помости від матеріалу, що залишився, механізмів, інструментів і будівельного сміття;
- перекрити спеціальними огородженнями з забороняючими написами для сторонніх осіб під`їзди та входи на риштування;
- доповісти майстру чи виконробу про стан риштувань та помостів і їх огороджень.
Після закінчення роботи на колисці необхідно:
- опустити колиску на землю;
- очистити від розчину інструмент, механізми, пристосування;
очистити від розчину настил, лебідки і поруччя;
- очистити від бруду і насухо витерти запобіжний пояс і здати його в комору.
8. Про всі несправності інструмента та устаткування, замічених при роботі, треба повідомити виконробу.
9. Обличчя і руки ретельно вимити теплою водою з милом і прийняти теплий душ. Мити руки бензином, гасом та іншими розчинниками забороняється.
Перелік використаної літератури
1. Штукатурні і облицювальні роботи: Підруч. для учнів проф.-техн. навч. закладів освіти.— К.: Техніка, 199— 304 а: іл,-\Бібліогр.: с 296.
2. Карапузов Є.К., Соха В.Г., Остапченко Т.Є. матеріали і техннології в сучасному виробництві: Підручник. – К.: Вища освіта, 2006. – 495с.: іл.
3. Остапченко Т.Є. Технологія опоряджувальних робіт: Підручник. – К.: Вища освіта, 200 – 384 с.: іл.