д) для знищення під контролем митного органу;
е) для перевезення на інший митний ліцензійний склад у зоні діяльності того самого митного органу;
є) для перевезення в інший митний орган з метою митного оформлення в обраний митний режим;
ж) тимчасово з наступним поверненням для:
- демонстрації на міжнародній виставці, що проводиться в Україні;
- проведення сертифікації органами Держстандарту України або досліджень іншими органами державної влади (санітарно-епідеміологічною, ветеринарно-санітарною, фітосанітарною, екологічною службами). Якщо при проведенні сертифікації або досліджень зразки товарів повністю використовуються або руйнуються й не повертаються на митний ліцензійний склад, то вони враховуються в партії товарів під час митного оформлення у вільний обіг на митній території України. Кількість зразків, що випускаються з митного ліцензійного складу, не повинна перевищувати норм, установлених уповноваженим державним органом для певного виду товару.
10. Митне оформлення товарів, що випускаються з митного ліцензійного складу відповідно до обраного митного режиму, здійснюється за умови подання декларантом митному органу ВМД, заповненої в установленому законодавством порядку, а також комплекту документів, потрібних для здійснення митного оформлення цих товарів, і сплати всіх установлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів).
11. Митна вартість товарів, заявлених у відповідний митний режим, визначається під час випуску товарів зі складу.
12. Випуск товарів з митного ліцензійного складу тимчасово з наступним поверненням для демонстрації на міжнародній виставці, проведення сертифікації органами Держстандарту України або досліджень іншими органами державної влади (санітарно-епідеміологічною, ветеринарно-санітарною, фітосанітарною, екологічною службами) здійснюється після виконання таких вимог:
Власник цього складу подає митному органу лист-звернення. Дозвіл на випуск товарів надається шляхом накладення начальником митного органу на цьому листі-зверненні відповідної резолюції.
Лист-звернення обов'язково повинен містити:
- інформацію про товар (назву, кількість, вагу, вартість) з обов'язковим зазначенням його коду за УКТЗЕД;
- інформацію про мету випуску товару тимчасово з наступним поверненням;
інформацію про документи, за якими товар розміщено на митний ліцензійний склад;
- зобов'язання про повернення товару на митний ліцензійний склад із зазначенням строку повернення;
- зобов'язання про сплату належних податків і зборів (обов'язкових платежів) у разі неповернення товару на митний ліцензійний склад у встановлений строк;
- інформацію про керуючого митним ліцензійним складом (прізвище, ім'я, по батькові).
Разом з листом-зверненням подаються:
- договір між власником товару (або володільцем) та відповідним контрольним органом про проведення випробувань із зазначенням кількості зразків товару та строку виконання робіт; або
- довідка відповідного контрольного органу про укладення такого договору із зазначенням номера договору, дати його підписання, кількості зразків товару та строку виконання робіт.
13. Строк випуску товарів з митного ліцензійного складу тимчасово з наступним поверненням для демонстрації на міжнародній виставці, що проводиться в Україні, не може перевищувати строк проведення виставки з урахуванням часу, потрібного на транспортування експонатів, монтаж та демонтаж експозиції.
Строк випуску товарів з митного ліцензійного складу тимчасово з наступним поверненням для проведення сертифікації органами Держстандарту України або досліджень іншими органами державної влади (санітарно-епідеміологічною, ветеринарно-санітарною, фітосанітарною, екологічною службами) не може перевищувати 45 календарних днів. У разі неможливості проведення випробувань за 45 календарних днів, цей строк може бути продовжено за умови надання митному органу підтвердного документа відповідного контрольного органу.
14. При переміщенні товарів з одного митного ліцензійного складу на інший у зоні діяльності одного митного органу враховуються такі вимоги:
Товари можуть переміщуватися в межах строку їх зберігання в митному режимі митного складу. Порядок митного контролю за переміщенням таких товарів затверджується наказом митного органу.
Переміщення дозволяється в разі:
- ліквідації митного ліцензійного складу, на якому товари зберігаються в митному режимі митного складу;
- дії обставин непереборної сили, що може призвести до втрати або псування товарів, які зберігаються на митному ліцензійному складі;
- розірвання договору про зберігання товарів на митному ліцензійному складі, укладеного між власником цього складу й особою, що розмістила товари на складі, і укладення нового договору про зберігання з власником іншого митного ліцензійного складу.
15. Перевезення товарів в інші митні органи для проведення митного оформлення відповідно до обраного митного режиму здійснюється за умови подання декларантом митному органу внутрішнього транзитного документа (далі - ВТД) у порядку, визначеному Держмитслужбою України.
16. При видачі без дозволу митного органу чи втраті (крім випадків дії обставин непереборної сили або нестачі товарів унаслідок природного зношення чи зменшення за нормальних умов зберігання) товарів, що зберігаються на митному ліцензійному складі, власник цього складу несе відповідальність згідно з Митним кодексом України та повинен сплатити кошти у сумі ввізних (вивізних) податків та зборів, що підлягали б сплаті, якби товари були оформлені відповідно до митного режиму імпорту (експорту).
17. Власник митного ліцензійного складу, унесеного до переліку підприємств - резидентів України, які користуються режимом сприяння, відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.99 N 593 "Про сприяння зовнішньоекономічній діяльності" (зі змінами й доповненнями), у разі укладення ним договору консигнації та/або договору про переробку ввезеної давальницької сировини іноземного замовника на митній території України згідно з положеннями Закону України від 15.09.95 N 327/95-ВР "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" (зі змінами й доповненнями)з дозволу митного органу має право на застосування до товарів, розміщуваних на митному ліцензійному складі, спрощеного порядку митного контролю та митного оформлення товарів, а саме:
- адреса митного ліцензійного складу вноситься до Переліку місць прибуття автотранспорту, затвердженого наказом Держмитслужби України від 15.11.99 N 721 "Про визначення місць прибуття автотранспорту" (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.12.99 за N 839/4132;
- як документ контролю за доставкою вантажів у митний орган, у якому перебуває на обліку власник митного ліцензійного складу, використовується попереднє повідомлення типу "Маніфест" (далі - Маніфест). Посадова особа митного ліцензійного складу заповнює Маніфест і передає його засобами електронного зв'язку безпосередньо до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України;
- митне забезпечення на приміщення митного ліцензійного складу не накладається;
- власник митного ліцензійного складу має право без дозволу посадової особи митного органу здійснювати формування партій товару, що готуються до випуску у вільний обіг чи до відправлення в митницю призначення на митній території України;
- проведення митного огляду товарів при їх митному оформленні у вільний обіг - не обов'язкове; посадова особа митного органу самостійно приймає рішення про доцільність його проведення.
17.1. Для отримання дозволу на застосування до товарів, розміщуваних на митному ліцензійному складі, спрощеного порядку митного контролю та митного оформлення власник митного ліцензійного складу подає митному органу письмову заяву, яка повинна містити інформацію про:
- наявність зовнішньоекономічних договорів консигнації та/або договорів про переробку ввезеної давальницької сировини іноземного замовника на митну територію України відповідно до положень Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" [9];
- потребу (недоцільність) накладення митного забезпечення на приміщення митного ліцензійного складу;
- можливість формування партій товарів без дозволу посадової особи митного органу;
- потребу застосування Маніфесту як документа контролю за доставкою товарів;
- потребу внесення адреси митного ліцензійного складу до Переліку місць прибуття автотранспорту, затвердженого наказом Держмитслужби України від 15.11.99 N 721 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.12.99 за N 839/4132;
- керуючого митним ліцензійним складом (прізвище, ім'я, по батькові).
17.2. При розгляді заяви митний орган ураховує дотримання таких вимог:
- власник митного ліцензійного складу повинен бути стороною зовнішньоекономічного договору консигнації та/або договору про переробку ввезеної давальницької сировини іноземного замовника на митній території України відповідно до положень Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" [9];
- територія митного ліцензійного складу використовуватиметься виключно для зберігання товарів, щодо яких планується застосування спрощеного порядку митного контролю й митного оформлення.
17.3. Рішення про застосування спрощеного порядку митного контролю й митного оформлення товарів оформлюється наказом митного органу. При цьому розробляється Процедура, яка визначає особливості функціонування митного ліцензійного складу при застосуванні спрощеного порядку митного контролю та митного оформлення.
17.4. Рішення про застосування спрощеного порядку митного контролю й митного оформлення товарів може бути скасоване при порушенні митних правил під час застосування спрощеного порядку митного контролю та митного оформлення до товарів, розміщуваних на митному ліцензійному складі.