Смекни!
smekni.com

Класифікаційні суспільства та їх роль у забезпеченні безпеки мореплавства (стр. 8 из 37)

Якщо після закінчення терміну дії документів, оформлених на підставі Міжнародної конвенції про запобігання забрудненню з суден 1973 р. і Протоколу 1978 р. до неї, судно, що належить РФ, знаходиться в порту РФ, Міжнародне свідоцтво про запобігання забрудненню стічними водами (1973 р.) і Свідоцтво про запобігання забрудненню сміттям можуть бути продовжене Регістром на строк до 1 міс.

Міжнародне свідоцтво про запобігання забруднення нафтою і Міжнародне свідоцтво про запобігання забруднення при перевезенні шкідливих рідких речовин наливом, оформлені на підставі Міжнародної конвенції про запобіганню забруднення з суден 1973 р. і Протоколу 1978 р. до неї, після закінчення терміну дії продовженню не підлягають.

Свідоцтва, оформлені на підставі Міжнародної конвенції по охороні людського життя на морі 1974 р. з поправками, Міжнародній конвенції про вантажну марку 1966 р. і Міжнародної конвенції про запобігання забрудненню з суден 1973 р. і Протоколу 1978 р. до неї, підлягають підтвердженню при обов'язкових щорічних оглядах.

2.3 Технічна документація

2.3.1 Загальні вказівки

До початку споруди суден або виготовлення матеріалів і виробів, що підлягають нагляду Регістра, на розгляд і схвалення має бути представлена в Регістр технічна документація в об'ємі, визначеному у відповідних частинах Правил. При необхідності Регістр може вимагати збільшення об'єму документації.

Погоджені з Регістром стандарти на окремі матеріали і вироби можуть замінити відповідну частину документації або документацію в цілому.

Об'єм технічної документації, що пред'являється на розгляд і схвалення Регістру для суден, контейнерів і виробів особливої конструкції і призначення, визначається в кожному випадку за узгодженням Регістру.

Технічна документація може представлятися Регістру в одному з наступних варіантів:

1) технічна документація в об'ємі технічного проекту з подальшим представленням Регістру на схвалення робочих креслень;

2) технічна документація без подальшого представлення Регістру на схвалення робочих креслень. В цьому випадку об'єм документації, що представляється, має бути таким, аби в ній містилися всі необхідні відомості, що дають можливість визначити відповідність проектованого судна, контейнера або виробу Правилам, а також забезпечити контроль за виготовленням основних конструктивних вузлів судна, контейнера або виробу.

Об'єми документації для кожного з вказаних вище варіантів приведені у відповідних частинах Правил.

Зміни, що вносяться до схваленої Регістром технічної документації, стосуються елементів і конструкцій, передбачених вимогами Правил, мають бути представлені на схвалення Регістру до їх реалізації.

Технічна документація, що пред'являється на розгляд і схвалення Регістру має бути розроблена таким чином або забезпечена такими додатковими відомостями, аби на її підставі можна було впевнитися, що положення Правил виконані.

Розрахунки, необхідні для визначення параметрів і величин, регламентованих Правилами Регістра, повинні виконуватися відповідно до вказівок цих Правил або по методиках, погоджених з Регістром.

Вживані методики і способи виконання розрахунків повинні забезпечувати ДОСтатню точність рішення задачі.

Розрахунки, що виконуються на ЕОМ, повинні проводитися по програмах, що мають сертифікат про типове схвалення. Регістр може вимагати виконання контрольних розрахунків за будь-якою програмою.

Регістр не перевіряє правильність виконання обчислювальних операцій при розрахунках, у тому числі по програмах, що мають сертифікат про типове схвалення.

Схвалення технічної документації підтверджується шляхом проставляння на ній відповідних штампів Регістра.

Схвалення документації Регістром не відноситься до елементів, що знаходяться в ній, і конструкцій, на які не поширюються вимоги Правил.

2.3.2 Термін дії схвалення технічної документації

Термін дії схваленої Регістром технічної документації — 6 років. Після закінчення цього терміну або в тому випадку, якщо перерва між датою схвалення документації і початком споруди судна перевищує 3 роки, документація має бути перевірена і відкоректована з метою обліку змін Правил Регістра, що сталися за вказаний час, і представлена на розгляд Регістру.

При невиконанні вказаної вимоги схвалення Регістра втрачає силу.

При будівництві серійних суден, в обґрунтованих випадках, термін дії схвалення технічної документації може бути продовжений Регістром, але не більше ніж на термін, необхідний для завершення будівництва двох чергових суден серії.

Узгодження стандартів і нормативно-технічних документів на контейнери, матеріали і вироби виробляється на термін їх дії.

При перегляді стандартів і нормативно-технічних документів повинна проводитися перевірка цих документів з метою обліку в них Правил і норм Регістра, що діють на цей момент.

Незалежно від дати схвалення технічна документація на судна, контейнери, матеріали і вироби, а також погоджені стандарти і нормативно-технічні документи підлягають обов'язковому коректуванню, пов'язаному з необхідністю обліку прийнятих розпоряджень міжнародних конвенцій і угод, учасником яких є керівництво країни, під прапором якої судно плаватиме.

Вся схвалена і погоджена Регістром документація підлягає в установленому порядку коректуванню, що враховує вимоги циркулярних вказівок Регістра, що приписують безумовне їх виконання.


3. Класифікаційні суспільства, як визнані організації

3.1 Взаємодія Класифікаційних суспільств з Адміністрацією держави прапора

Відповідно до положень міжнародних Конвенцій по безпеці мореплавання багато держав прапора уповноважують організації діяти від їх імені при оглядах і видачі свідоцтв, а також визначенні валової місткості суден, як вимагають ці конвенції. Держава прапора визнає організацію для передачі частини своїх функцій і повноважень для виконання цих дій.

Такі організації називаються «Визнаними організаціями» (recognisedorganizations - RO). Традиційно такі повноваження Держава прапора передає класифікаційним суспільствам (Classificationsociety - CS).

Експлуатаційно-морехідним вважається судно, якщо воно належно споряджене, забезпечене, укомплектоване екіпажем і визнане придатним до плавання Адміністрацією держави прапора або по його повноваженню, визнаною організацією (класифікаційним суспільством), в умовах даного району і пори року. Це стан судна юридично оформляється наявністю підтверджуючих це стан свідоцтв (сертифікатів). При доведеному порушенні цих умов судно вважається експлуатаційно-неморехідним.

Свідоцтва (сертифікати) підтверджуючі відповідність судна вимогам безпеки мореплавання і відповідним міжнародними конвенціями, учасником яких є держава реєстрації судна - видаються Адміністрацією Держави прапора або за його дорученням і повноваженням визнаною організацією - класифікаційним суспільством. Форми свідоцтв приведені у відповідних конвенціях.

Резолюція А.739(18) - «Керівництво за поданням повноважень організаціям, що діють від імені Адміністрації» відзначає, що: «Адміністрації несуть відповідальність за прийняття необхідних заходів по забезпеченню того, аби судна, плаваючі під прапорами їх держав, відповідали положенням таких конвенцій, у тому числі положенням про огляд і видачу свідоцтв».

Резолюція А.739(18) - «Керівництво за поданням повноважень організаціям, що діють від імені Адміністрації» відзначає, що відповідно до положень правила 6 глав I Конвенції SOLAS 1974 роки, статті 13 Конвенцій про вантажну марку 1966 років, правила 4 Застосування I і правила 10 Застосувань II до Конвенції MARPOL 73/78, а також статті 6 Конвенції по обміру суден 1969 років багато держав прапора уповноважують організації діяти від їх імені при оглядах і видачі свідоцтв, а також визначенні валової місткості суден, як вимагають ці конвенції.

Відповідно до Резолюції ІМО А.789(19) - «Специфікації функцій визнаних організацій, що діють від імені адміністрації, по огляду і видачі свідоцтв», Адміністрація держави прапора повинна повідомити ІМО про конкретні обов'язки і умови повноважень, що надаються призначеним інспекторам або визнаним організаціям. Щорік, Підкомітет по виконанню вимог держави прапора - (FSI IMO) видає Циркуляр – «Інформація про повноваження наданих Адміністрацією прапора визнаним організаціям» -(InformationonauthorizationsgivenbyAdministrationstoRecognizedOrganizations) де вказується яку визнану організацію - RO (класифікаційне суспільство - КС) і по яких угодах (Конвенціям) держава прапора уповноважила КС проводити огляди і видавати свідоцтва від його імені.

Резолюція ІМО А.847(20) - «Керівництво по наданню допомоги Державам прапора в виконанні документів ІМО», говорить про надання повноважень Державою прапора визнаним організаціям: «Багато держав прапора уповноважують організації діяти від їх імені при проведенні огляді і перевірок, потрібних на підставі конвенцій ІМО».

Відповідно до положень вказаних документів ІМО, держава прапора законодавчо приймає нормативний документ про надання повноважень по огляду суден і видачі сертифікатів, визнаним організаціям, з публікацією в офіційних виданнях, а також укладає договір між урядом держави прапора і визнаною організацією (RO) про надання нею послуг з сертифікації суден і підприємств і інформує про це ІМО по спеціальній формі, вказаній в циркулярному листі ІМО MSC/Circ.1010 MEPC/Circ.382 - «Communicationofinformationontheauthorizationofrecognizedorganizations (RO’s)».

Список суднових документів (Сертифікатів), які мають бути на борту судна вказаний в Циркулярі ІМО від 3 липня 2000: FAL/Circ.90; MEPC/Circ.368;MSC/Circ.946. «REVISED LIST OF CERTIFICATES AND DOCUMENTS REQUIRED TO BE CARRIED ON BOARD SHIPS». Такий список, періодично передивляється і щорік публікується з внесенням змін або доповнень.

В даний час у зв'язку з прийняттям Кодексу ОСПС, визнаним організаціям може доручений огляд і видача сертифікату судну відповідно до Кодексу ОСПС частина А: Міжнародне свідоцтво про охорону судна видається після первинної перевірки або перевірки для відновлення Свідоцтва відповідно до існуючих положень.