Необхідна кількість потокових ліній
Приймаємо кількість потокових ліній
Фактична програма ремонту вагонів з урахуванням отриманих параметрів потоку,
Фронтом роботи цеху або дільниці називають певний простір, на якому містяться об¢єкти ремонту, обладнання, запас вузлів та деталей і т.і.
У вагоноремонтному виробництві фронт роботи вимірюється в одиницях вагонів (вузлів), що ремонтуються одночасно. Слід розрізняти загальний фронт роботи підприємства (цеху, дільниці або відділення) і фронт роботи потокової лінії.
Фронт роботи потокової лінії
Фронт роботи цеху
Маючи на увазі, що впровадження потокового методу навіть на вже існуючому підприємстві потребує проведення реконструкції виробництва виникає необхідність розрахунку просторових параметрів цехів та дільниць.
Довжина потокової лінії
де
Довжина ремонтної позиції
Довжина цеху (дільниці), де встановлюється потокова лінія,
де
qв – кількість позицій, де відбувається викочування (підкочування) візків, qв = 0.
Приймаємо
Ширину цеху (дільниці) визначають за формулою:
де
Приймаємо
Основна площа цеху
Допоміжна площа цеху
де
Загальна площа цеху
Питома вага загальної площі цеху на один відремонтований вагон
3.4 Синхронізація технологічного процесу ремонту платформи на потоковій лінії
Незмінною умовою надійності роботи потокової лінії є стабільність її ритму, що досягається суворим узгодженням продуктивності обладнання і праці на окремих робочих місцях і на всіх позиціях потокової лінії, у результаті чого на кожній позиції забезпечується рівність або кратність тривалості операції і такту (синхронізація).
Відхилення часу виконання операції на позиції потокової лінії від такту повинно бути найменшим і не виходити за межі
Міра погодження (синхронності) часу виконання операції на позиції з тактом потокової лінії характеризується коефіцієнтом синхронізації, що визначає відношення часу операцій, яке приходиться на одного робочого, до такту потокової лінії.
Коефіцієнт синхронізації визначається за формулою:
Узгодження операцій по часу вважається правильним, якщо
Якщо
Синхронізація може бути досягнута декількома способами:
а) простим дробленням або округленням операції;
б) механізацією трудомістких робіт;
в) організацією на потоковій лінії додаткових робочих місць;
г) зміною технологічного процесу.
Розраховуємо коефіцієнт синхронізації для першої позиції:
Розраховуємо коефіцієнт синхронізації для другої позиції:
Згідно результату розрахунку питомої ваги загальної площі цеху на один відремонтований вагон який отримали у цьому розділі та розрахунків робимо висновок, що площа цеху використовується доцільно. А розрахувавши коефіцієнт синхронізації бачимо, що всі операції на поточних лініях узгоджені по часу.
4. Промислово-виробничий персонал та його розрахунок
Робітників вагоноремонтних підприємств можна поділити на промислово-виробничий персонал, зайнятий безпосередньо виробничою діяльністю і обслуговуванням виробництва, і персонал непромислових підрозділів, зайнятий у житловому і коммунальному господарствах підприємства, у сфері культурно-побутового та медично-санітарного обслуговування, у дитячих яслах і садках, у школах та інших навчальних закладах, у підсобних господарствах.
В залежності від характеру виконуємих функцій виділяються наступні категорії промислово виробничого персоналу: робочі, інженерно-технічні працівники (ІТП), розрахунково-конторський персонал (РКП), молодший обслуговуючий персонал (МОП).
В залежності від виконання основних чи допоміжних виробничих процесів робочі поділяються на основні та допоміжні. Як основні так і допоміжні робочі групуються за професіями і спеціальностями, а також за кваліфікаційними розрядами.
ІТП здійснюють функції загального управління і технічного керування. Ця група складається з керівників (начальник підприємства, начальники цехів, дільниць, відділів, бюро), фахівців (інженерів та техніків різноманітних професій і фахів).
До РКП відносяться розрахунково-бухгалтерський персонал, діловоди та інші.
До МОП відносяться: робітники по догляду за службовими приміщеннями (двірники, прибиральники), обслуговуванню робочих і службовців (гардеробщики).