Після цього розрахунку може знадобитися остаточне коригування довжин рейок. Насамперед, необхідно мати на увазі, що рейкові рубки повинні бути по можливості довгими і в усіх випадках не коротше 4,5 м. Якщо обчислені за формулою якісь рейки, наприклад
виявляться коротше 4,5 м, то їх необхідно подовжити, а прилягаючі до них рейки зробити коротшими. Одночасно з цим необхідно укоротити до тієї ж довжини рейки . Можна кратними довжині цілої рейки приймати ходові рейки біля контр рейок , тоді визначенню підлягають рейки з використанням тих же формул.При визначенні довжин рейок необхідно мати на увазі, щоб відстань між стиками в зоні сполучної частини на зовнішніх і внутрішніх нитках не перевищувала 1,5... 1,8 м. Цю умову необхідно витримувати для забезпечення нормальної роботи рейкових ланцюгів на переводах, що ввімкнуті в електричну централізацію. Крім того, невелика відстань між цими стиками, а ще краще розташування всіх чотирьох стиків в однім створі, полегшує механізовану заміну стрілочних переводів.
Добірка формул дозволяє визначати довжину рейок сполучної частини за умови, що рейки
- стандартної довжини, а стики в зоні сполучної частини на зовнішніх і внутрішніх нитках находяться в одному створі. За цією методикою визначено довжини рейок сполучної частини при проектуванні стрілочних переводів останніх років: ; ; ; ; .Цю методику також необхідно застосовувати у випадку, коли величина заднього вильоту рамної рейки дорівнює нулю.
7. РОЗРАХУНОК ДОВЖИНИ КОНТРРЕЙОК І ВУСОВИКІВ
Схема розташування контррейок і вусовиків із зазначенням усіх елементів і розмірів жолобів приведена на Рис. 14. Робоча частина контррейки перекриває шкідливий простір і продовжується далі до перетину сердечника 40 мм.
Довжина робочої частини контррейки х, протягом якої жолоб має розмір tк, звичайно визначається з виразу (Рис.14)
де
- ширина горла хрестовини, мм; - ширина сердечника хрестовини, при якій він цілком сприймає вертикальне навантаження. Приймають = 40 мм;а - запас довжини робочої частини контррейки з кожної сторони a=100... 300 мм.
Від кінців прямої ділянки контррейки робляться відводи жолобів від tк = 44 мм до tк1 - 64 мм в обидві сторони на ділянці довжиною х1
Кут вигину
контррейки на цій ділянці визначається за допустимою величиною характеристики втрати кінетичної енергії при ударі колеса у відвід контррейки Wк-о.де Vп - швидкість руху по прямому напрямку; приймається швидкістьруху швидкого поїзда відповідно до вихідних даних, м/с
Wк-о - показник удару колеса в направляючі елементи контррейки. Для розрахунків контррейок звичайно приймається Wк-о-0,4...0,6 м/с.
Довжину ділянки відводу при відомому куті
можна знайти з виразу:Рис.14 Схема розташування контррейок і вусовиків
Розтрубна частина контррейки x2приймається довжиною 150 мм. Кут вигину в розтрубній частині
можна визначити за формулою:де tк2 - жолоб наприкінці розтрубної частини, рівняється 86 мм
Повна довжина контррейки знаходиться з виразу:
;Жолоб між хрестовиною і вусовиком
для забезпечення безпечного проходження колісних пар з різними розмірами насадки при ширині колії 1520 мм приймається рівним 46 мм. Такий жолоб приймається на довжині хув межах від перетину сердечника з шириною 20 мм до перетину сердечника з шириною 50 мм. При відомому куті хрестовини відстань ху визначаємо за формулою: ;За кінцем ділянки хутаким же чином, як і при устрої відводів контррейок, виконується відвід жолоба вусовика до ty1 = 64 мм під кутом удару tу1на протязі xy1. Кут уі приймається рівним кутові к1в контррейці.
Довжина вусовика xy1буде дорівнювати (рис. 14)
Розтрубна частина вусовика хy2приймається, як і у контррейок, довжиною 150 мм з кінцевим жолобом ty2= 86 мм.
Довжина вусовика по робочій грані від горла до перетину, де ширина сердечника дорівнює 20 мм, тобто до перетину, де починається нормований розмір жолоба - 46 мм, обчислюється за формулою:
;Повна довжина вусовика при визначених вище значеннях довжин окремих його складових частин визначається за формулою:
.8. ПРОЕКТУВАННЯ ЕПЮРИ СТРІЛОЧНОГО ПЕРЕВОДУ
Під епюрою стрілочного переводу розуміють масштабне схематичне креслення, на одній частині якого зображено основні елементи переводу з розміщеними під ним брусами. Ця частина називається схемою розкладки брусів. На іншій частині креслення даються основні елементи стрілочного переводу і приводяться його геометричні характеристики і розміри, але немає зображення брусів. Ця частина називається схемою розбивки. Епюра стрілочного переводу є основним документом, відповідно до якого укладається й утримується перевод.
Рейкові нитки на епюрі зображуються однією лінією - робочою гранню головки рейок. Бруси показують двома лініями, що відображають ширину їхньої нижньої постелі.
Схема розкладки брусів викреслюється в масштабі 1:50, іноді, при пологих марках, 1:100. На ній вказуються відстані між брусами, довжини і кількість брусів кожного типорозміру.
Схема розбивки переводу викреслюється в масштабі 1:100. На ній необхідно вказати:
-практичнудовжинупереводу;
-теоретичнудовжинупереводу;
-осьовірозміри: відстаньвідпочаткугострякадоцентрапереводу; відстаньвідцентрапереводудоматематичногоцентрахрестовини;
- відстань до граничного стовпчика;
- довжину переднього вильоту рамної рейки,
- довжину стругання криволінійного і прямого гостряків з зазначенням
ширини головки гостряка в кінці стругання;
- довжини рамних рейок, гостряків і рейок сполучної частини:
- ординати перевідної кривої;
- радіуси гостряка і перевідної кривої з у казанням їхніх меж;
- практичні довжини передньої і задньої частин хрестовини;
- ширину колії: в передньому стику рамної рейки, біля вістря гостряків, укорені гостряків по прямому і боковому напрямках, у середині перевідної кривої, у хрестовині навпроти перетину сердечника 40 мм;
- величини зазорів у стиках;
- кути: початковий кут криволінійного гостряка; кут кінця стругання криволінійного гостряка; повний стрілочний кут, кут хрестовики. Кути необхідно приводити в градусах, хвилинах і секундах.
Приклад епюри стрілочного переводу наведено на рис. 15.
При проектуванні схеми розкладки брусів спочатку намічають їхнє положення під стиками рейок, потім у зоні переднього і заднього вильотів рамних рейок і під хрестовиною. Відстані між осями брусів у цих зонах були визначеніраніше при розрахунку стрілки і хрестовини У інших частинах переводу бруси розташовуються рівномірно з відстанню між ними 500...570 мм (для дерев'яних брусів) і 550...600 мм (для залізобетонних).
Кінці брусів з боку прямої колії розташовуються на одній лінії - "по шнуру" паралельно прямій рейковій нитці. З іншої сторони переводу бруси розміщуються уступами у групах різних типорозмірів.